Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

apoloma

dobry den mame vysledky z mr chrbtice mozte nam napisat k tomu prosim viac a povedat vas nazor na to ako dalej? takze tu su vysledky..cirkularna protruzia disku v segmente L3/4 . objemna paramedialna hernia disku v segmente L4/5,vpravo hernia obturuje pravy lateralny recesus,komprimuje duralny vak a miesny koren S1 l. dx. medialna protruzia disku disku v segmente L5/s1.hypertroficka spondylartropatia v segmente L5/S1 vlavo v kontakte s miesnym korenom L5.l.sin. sekundarna spinalna stenoza v urovni IVD L4/5 DEGENERATIVNE ZMENY V POPISE... v axilarnej rovine verifikujeme.. segment L3/4 cirkularna protruzia disku v kontakte s miesnym korenom L3bilat stenotizacia oboch neuroforamerov spondylartropatia bilat+edem synovie bilat. segment L5/s1 medialn.protruzia disku sponylartropatia bilat. s hypertrofiou vlavo v kontakte s miesnym korenom L5.l sin+edem synovie l.sin.. takto nejak znie sprava z magnet.rezonancie brat bol v marci na neurologii hospital.pre nahlu bolest v krizoch a strpnutie lavej nohy v nemocnici mu davali infuzie krize ho boliet prestali no stale si neciti vobec nohu berie uz 2magnezium aj do zily vybral 5magnez.injekcii a noha stale strpnuta..bol s touto spravou u svojho neurol.a ten nic k tomu poriadne nepovedal dal mu zasa magnezium a aby cca o 3tyzdne prisiel sa ukazat..myyslite ze to je ok nic ine sa neda robit to akoze s toho magnezia niekedy aj prejde ci sme naivny??? poradte prosim bratovi byva aj dost casto nevolno hlavne vecer pocit nevolnosti uplnej akobi aj tlak na hrudi zavraty to tiez stym moze suvisiet ci nie?jeho neurolog povedal ze to nesuvisi nijak spolu...a co tie edemy pokial viem su to opuchy stym netreba nic robit???vopred dakujem za odpoved ci radu a poprosim vas do emailu..pekny

ahojte vseci :)
tak sa rada podelim o svoje skusenosti a spytam sa ci ma niekto podobny problem !v roku 2010 som spadla z hojdalky a poriadne som si nabila chrbat!neskor som mala postupne vecsie a vecsie bolesti v krizoch ;najprv som pripisovala prechladnutie ;bolesti trvali tri tyzdne a lekar mi predpisoval lieky a lieky ;po troch rokoch ked uz bolesti zasahovali az do noh ma poslal na rengen !ale to uz bolo asi neskoro ;po rengene som bola poslana na CT no kedze bolo pred vikendom nesla som ;a pocas toho vikendu prave sa to vsetko zlomilo ;lava noha mi strpla a ja som spadla poriadne rozbila koleno ;ale to uz som sa nevedela ani len postavit !v pondelok u lekara CT a po ct okamzita hospitalizacia a operacia ;vymena platnicky ktora mi tak cvikla nerv ze lava noha ochrnula ;este pred operaciou ma lekar upovedomil ze noha moze ale nemusi sa dostat do normalneho stavu lebo 4 dni je vela co sa to stalo ;a tak som dnes 5-ty mesiac po operacii ;lava noha ostala ochrnuta ale nie cela 3 prsty a polovica litka ;nemozem normalne chodit ale snazim sa !netusim do akej prace by som mohla nastupit a ake cviky mozem robit !

Viktoria 3

Ahojte vsetci. Som po op. L4/L5, mam sruby, a rada by som sa prezvedela, ci je tu niekto taky ako ja, a po op. mu neoporucaju rehabilitacie, len cvicit, co sa naucite v nemocnici, a az po cca 6-9 mesiacoch kupele? Aky bol vas rekonvalescensny priebech ? Vdaka.

Nelien

Dobrý deň, nedávno som nižšie písala príspevok aké problémy som mala s vysunutou platničkou, trvalo to strašne dlho ale konečne sa mi začalo uľavovať. Našla som cvičenie na youtube, ktoré mi veľmi pomáha. Viem, že je to individuálne a že každému pomáha niečo iné ale pridávam link cvikov ktoré pomohli mne, možno niekomu pomôžu: www.youtube.com
Tiež ma naučili cviky na rehabilitácii, síce sú na chrbticu, ale mne nerobili dobre mala som ešte väčšie bolesti, netolerovala som rehabilitáciu.

karlos

mili 39,
poznám tie stavy, ja som tiež po OP L5/S1, /teraz je tomu práve 7 rokov/, a odvtedy pravidelne rehabilitujem. Tie stavy ktoré popisuješ som cítil vždy, keď som mal tendenciu prestať cvičiť - a myslel som, že už je to OK. Ale akonáhle som opäť začal cvičiť, situácia sa postupne zlepšovala. Takže moja rada - skús opatrne začať rehabilitovať, malo by sa to zlepšiť, a potom pravidelne cvičiť!!! a neprestať!!!
Inak .....

Nelien

Ahojte, ja tiež prispejem príspevkom k vysunutej platničke ako to začalo u mňa. Pred 3 mesiacmi ma začal bolieť chrbát v krížovej oblasti, lekár mi dal na preliečenie flector, dorsiflex no mne to nejak nezaberalo a cítila som sa čoraz horšie. Mala som strašné bolesti, nemohla som sa pohnúť, vstať z postele a chodiť hore schodmi keď som šla z WC tak to bolo strašné utrpenie, pri chôdzi do schodov mi strašne blokovalo svaly, úplne ma stiahlo že som sa nevedela nadýchnuť a povolilo to až keď som si ľahla. Strašný pocit vždy som pri tom spanikárila a zľakla som sa toho. Úplne som bola slabá, vyčerpaná z tých bolestí a sťahovania. Cítila som strpnutý konečník, bolesť vystreľovala do pravej nohy a po bokoch stehien. Bolesť bola taká strašne štipľavá, pálivá. Na MR mi zistili v priestore L5/S1 je disk znížený so zníženou signálovou intenzitou v T2v- chondroza, v mediálnej rovine disk presahuje cez okraj stavcového tela na 2-3mm s tlakom na ventrálny okraj durálneho vaku, bez tlaku na korene. Lekár mi povedal že to nie je nič hrozné, no ja sa cítim ešte stále strašne. Vraj pri takom náleze nemôžem pociťovať také príznaky ako som popísala. Prvý krát keď mi dali infuzie tak som sa cítila vynikajúco, šla som domov jak zdravý človek no na druhý deň keď som už infuzie nemala tak to bolo zasa to isté ako na začiatku, len prestalo trpnutie. O mesiac som bola v nemocnici znova na infuziach, čo tiež zabralo minimálne, rehabilitácie mi neprosiebali lebo pri cvičení som znova začala mať strašné bolesti a začal mi puchnúť pravý bok. Momentálne mám lieky Diclobene a mydocalm lebo sa cítim stále strašne. Nie som schopná ísť ani do obchodu alebo niekde na navštevu lebo ani neobsedím. Má niekto tiež takéto ťažkosti "iba pri protrúzii" Už sú to tri mesiace čo nie som schopna sa postarať o seba a nie to ešte o deti. Neviem si ani vlasy sama umyť hneď ma blokuje. Musím všetko robiť pomaličky aj kroky robiť malé aby som ako tak niekde zašla aspon na to WC. Stále som slabá. Ešte som mala napísane v karte poškodenie plexus lumbosacralis , toto ani neviem čo znamená.

mili 39

Ahojte pred dvoma rokmi som bola operovana na hernia disku L5/S1 od operácie som mavala raz slabšie inokedy silnejšie bolesti asi tak pred tromi dňami ma zacal dosť silno bolieť chrbát a bolesť mi vystreluje do ľavej dolnej končatiny pred operáciou ma bolela prava dolná koncatina. Dosť ma to boli aj ked si kychnem alebo zakaslem a o vstavani z postele ani nehovorím. Neviem či mám robiť doktorov mám už plné zuby. Poraďte prosím Vas ďakujem

rebeka114

Ahojte, chodí sem ešte niekto? Rada by som si s niekym pokecala a vymenila skusenosti.

IvetaK - kde si bola v BA na ozóne? Ja som bola v DS, nevedela som že aj v BA sa to robí. Mne najviac pomohlo cvičenie v Revitalise, zaoberaju iba problemammi chrbtice a pouzivaju uplne ine metody ako na beznej rehabilitacii. Za 3 mesiace sa mi o 90% polepšilo. A to mam akutnu extruziu disku L4/5.

malaanka

Milí platničkári
Minulý týždeň som bola na kontrole na neurol. a tam mi dr. povedala,že má pac.,ktorý bol na ozóne a stav sa mu veľmi zhoršil.
Takže opakujem znovu-je to veľmi individuálne ako komu pomôže.
Chcem sa vás opýtať,či má niekto z vás nejakú zdravotnú stoličku typu-spinalis a pod.
A aká máte s ňou skúsenosti.
Sú síce veľmi drahé,ale ak pomáhajú,tak sa oplatí do nich investovať.

marika11

moja sestra má tiež túto diagnózu... žiaľ v takom štádiu, že už nepomože asi nič...
Snaží sa už len zmierniť utrpenie... Kúpila kvalitný matrac, sedaciu súpravu z sedaciasuprava.sk a do kúpelov.