ako sa zbavit prenasledovania od byvalej????

Príspevok v téme: ako sa zbavit prenasledovania od byvalej????
inkous

Ahojte, chcem sa vas spytat, ze ako by ste reagovali, kebyze mate byvalu priatelku, s ktorou ste sa rozisli pred par mesiacmi a ked ste sa s nou rozisli tak by prisla s tym ze je tehotna, nijak vam to vsak nedokazala (teda neukazala tehotensku knizku ani potvrdenie od lekara) potom povedala, ze bola na potrate a zacala si pytat peniaze.. neustale vyvolava z roznych cisiel(50 hovorov denne), chodi zvonit domov, pri nahodnom stretnuti robi sceny, pise maily a az prenasleduje po chodniku..co robit?

nashira

Tak som si to precitala od zaciatku.Ak je to kratkodoba extremna situacia tak to by sa ako tak dalo.Samozrejme ,ze ak to trva dlhsie mozes ju zazalovat za ohovaranie atd.To by malo zabrat.Dopredu by som ju upozornila a dala ultimatum ak to do 24h neprestane robit sla by som za pravnikom.Vsetko ma svoje hranice.Aj ked je clovek nestastny z rozchodu nemoze sa takto spravat.A v pripade natlaku na verejnosti by som volala policiu.

inkous

ked som volal jej rodicom, ze co sa deje, tak mi vynadali, ze co obtazujem ich dceru, ze ona mi predsa nevola ani nijak ma neotravuje, ze jej mam dat pokoj .. to uplne OTOCILI proti mne

inkous

ja som jej nenadaval, ani neutekam, ale nebudem predsa hodiny pocuvat to iste a dookola, ze som hlupak, ze jej dlzim peniaze a v podstate taketo blbosti bez toho, aby povedala o co jej ide.. si myslim, ze keby som jej aj tie peniaze dal bez akehokolvek potvrdenia tak by to prenasledovanie nadalej pokracovalo..

SHAKTI

mozno je to zlozite a pre niektorych nemozne, len sa skuste vcitit do jej koze..nemusi byt psych. narusena, trpiaci clovek sa sprava ako sialeny.
Odrovnaj ju kludnymi vetami- Ze teda pojdes za jej rodicmi a porozpravate sa vsetci co dalej v pripade jej tehotenstva, ze nemas problem s nou zajst k lekarovi- tak ako to tu uz pisali mnohi. Ale tym, ze budes utekat, alebo nadavat jej, tym sa nic nevyriesi.
radana ale zazila si to iba z jednej strany.
Po pripade sa to da riesit aj prostrednictvom policie, ale to by som brala ako konecne riesenie.

inkous

aj ty mas ten pocit, ze to nie je s nou po psychickej stranke v poriadku? ja uz mam niekedy pocit, ako keby ona trpela schizofreniou alebo niecim takym, lebo co si ona povymysla, tak to je uz vela.. a potom napr. hovori, ze furt si taham domov nejake baby, ze sa vlacim s kur*ami a mne je to trapne, ked to hovori ludom, ktory su napr. so mnou na pracovnom obede..

radana

Presne ako pises inkous ziarlivost v tychto scenach robi straaasne velku rolu.Ja som od neho par krat aj vyfasovala,lebo si domyslal veci,ktore sa nikdy nestali a ani nemal preco ziarlit.A aj tak ziarlil.Vobec nepomahal rozhovor. :(

radana

A zamyslel si sa niekedy nad tym,ze tym trpiacim je tu teraz inkous?Ved zdravy clovek by taketo sceny nerobil,ale by pochopil,ze je koniec vztahu a hotovo.Zazila som to a viem o com pisem.

inkous

ja som sa s nou vtedy aj potom rozpraval, ona sama videla, ze nam to neklape, ze sme nemali spolocne zaujimy, ze ju nic nebavilo, nikde nechcela ist, nemala na nic nazor, nebavilo ju o nicom sa rozpravat, len chodit do barov.. stale ma podozrievala, ze ju podvadzam, hoci na to nebol vobec dovod.. vysvetlil som jej to..
ona sa vyskytne uplne vsade, nie je miesto, kde by sa nahodou nevyskytla..ako keby mala navigacne zariadenie, ze kam ma ist..

radana

SHAKTI,to dievca je evidentne psychicky narusene a jej nevysvetlis nic.Ona to jednoducho pochopit nechce.To naozaj nic nevyriesi..