odist do zahranicia?

Príspevok v téme: odist do zahranicia?
moniqa87

k zdraviu tato tema sice az tak velmi nepatri, ale chcela by som aby mi niektori z vas poradili, ci je vyhodnejsie odist do zahranicia, alebo zostat tu, bola by som radsej keby prispeli aj ti co ziju v zahranici...
mam v nemecku sesternicu, dalsia mi odchadza do anglicka...
je to naozaj perspektivnejsie?
a je moznost takto odist do zahranici aj s partnerom?
ako to vidite vy? s touto myslienkou sa totiz pohravam

kamos

Moniq,

bohuzial ludia z SK maju castokrat velke oci. Vidia vyssiu zivotnu uroven, ale nevidia pracu a usilie, ktoru na to treba vynalozit. Casto sa stretavaju s nepochopenim a bohuzial mnohe mlade zeny zo Slovenska koncia na ulici, alebo su tyrane, alebo este horsie.

moniqa87

skola do zivota, zaujal ma zrovna tvoj prispevok a hlavne to, ze ty tam zijes, tam kam by som chcela ist...
mohla by si mi napisat na mail prosim ta?
monika804@post.sk

skola do zivota

zijem 3 roky v Anglicku.Hlavnym motivom bolo sa naucit anglictinu a hlavne som tuzila po zmene v zivote.Zaciatky su tazke,pre ma boli o to tazsie, ze som nevedela po anglicky.ak chces dobru pracu,musis dobre ovladat jazyk. s tym ti stupaju sance.s kvalifikacou tu nie je problem, vacsina odveti si tu sama trenuje prac.silu, skolenia../ja pracujem v oblasti ,ktoru som vystudovala na Slovensku.Som vcelku stastna, len mi chyba rodina a priatelia i ked som si nasla kopec i tu,takisto som si tu nasla partnera/Slovak/.ak si chces ist zarobit, pomali sa uz Britania bohuzila nevyplaca kvli klesajucej libre.a
Ak chces ziskat zivotnu skusenost, skolu do zivota,spoznat novu kulturu, cestovat, vycestovat je vyborna prilezitost.Len treba byt opatrna.ja som zacinala ako au-pair a potom to uz islo akosi samo.osmeli9t sa, rozposlat CV/zivotopisy /a treba mat aj kus stastia:-).co sa tyka zivotnej urovne, je tu omnoho vyssia ako na Slovensku.Az ked sponas iny zivot, uvedomis si.

mirkaaa

no ja som sa vratila z anglicka, no treba skusit, zaciatky budu tazke vies vsetko nove a tak, ale cas vsetko vyriesi,ale bacha bo libra isla hrozne dole...

palomino

Zwedavus, manzel tu zil uz 10 rokov v case, ked som za nim prisla. Ja som sa citila pri nom, akoby som prisla domov, jedlo v chladnicke totozne so slovenskym, skor mi to tu vsetko prislo 100 nasobne lepsie ako na Slovensku, nez by som sa citila nedobre...Som studentka, tak kamaratov mam zo skoly.

kostlivec

ja mam zas opacny "problem". strasne by som chcela ist do zahranicia na leto, ale ani neviem kam a ako a s kym... :( mam pred statnicami, ale viac ma desi, ze ostanem doma tvrdnut, nez to zeby som nezostatnicovala :( bojim sa ist len tak na blind niekam, co ak nenajdem robotu, ved anglicko je plne poliakov a aj slovakov, no a moja anglictina je slaba jak jarny vanok ( viem po nemecky, ale co s tym?) oplati sa podla vas ist radsej cez nejaku agenturu a mat vopred povybavovane veci? mozno sa len prilis bojim, ani neviem coho. citim sa jaq looser :(

moniqa87

baby dakujem vam za vase prispevky...
mam 20 takze som este dost mlada, studujem na vysokej tu a najskor by som chcela odist az ked dostudujem, prietl tu nema ziadnu taku pracu v ktorej by zarabal natolko, ze by sa mu neoplatilo skusit zahranicie, on by siel v tom problem nie je a k tomu, ze najlepsie je tam niekoho poznat... ja by som tam ani nesla keby tam nemam nejake kontakty alebo aj rodinu, kedze teraz moja sesternica tam odchadza... sama sa uz teraz pozeram po moznostiach prace vo svojom obore v anglicku, a ak budem mat moznost, tak urcite chcem ist na par mesiacov este skor na brigadu, skusit ten zivot...
z toho co ste napisali mi vyplyva len jedno: aspon to skusit a ked sa mi nebude pacit, vzdy sa mozem vratit...

zwedavus

palomino, a ty si si ako zvykala?? ake boli tie zaciatky v tej krajine, ked ste tam este nikoho nepoznali?? toho by som sa ja obavala asi najviac, kedze sa neviem rychlo aklimatizovat v cudzom prostredi.. neviem ako by som sa zacala tam zoznamovat s ludmi.. bolo by to pre mna naozaj velmi tazke..

palomino

zwedavus, ja by som tiez nezila tak daleko, nebyt mojho manzela. Ja som chodievala na jazykove pobyty (mesacne) do Anglicka a tam by sa mi vtedy pozdavalo zit, akurat som bola velmi mladucka, este som nevedela, co od zivota chcem. Sama by som vsak v zivote neostala za oceanom.