preco je zivot taky nespravodlivy?

Príspevok v téme: preco je zivot taky nespravodlivy?
smutnucka123

nezamyslate sa niekedy nad tym, preco je zivot taky nespravodlivy? odjakziva maju muzi viac ako zeny, vyssie platy...a vo vztahu (to mi asi vacsina zien da za pravdu) zena nesmie/muz moze...nieco mi zakaze a on sam robi to iste....a tvrdi ze nie...preco muzi nechapu zeny vo vela veciach? preco v rodine to tak je, ze syn ma dovolene viac ako dcera?? naozaj sa tak da zit? hm, vraj sa tak treba naucit zit, ale preco??? preco to tak je?

teaa

toto nie je debata o mužskom a ženskom pohlaví,ale o charaktere... Normálny zrelý chlap nenechá ženu poskakovať okolo sebe a nešomre. To ste si proste len zle vybrali, ale sa nesťažujte na nespravodlivosť

dokedy?

nedajme sa vyviest z miery kamosom a teou.Muz aj zena by mali mat rovnaky cas na oddych aj relax.prosta regeneracia sil do dalsieho dna.Zatialco ty makas v kuchyni lebo jest musia kazdy den a upratujes lebo by somral a zehlis lebo vraj on to nevie a nemas cas sa dusevne obcerstvit ci uz knihou...on si kludne relaxuje kedy dostane chut a aj ta oprava auta je prenho relax, no co si budeme nahovarat.Zajtra napisem ako z toho von,teda pokusim sa.

muneca_brava

u nas to tak nie je..
brat moze rovnako ako ja.. niekedy mam pocit, ze ja som ta,co moze viac..
a s priatelom to iste.. ja som ta,co rozhoduje, pravdaze po dohode s priatelom..

teaa

smutnučká prepáč, ale toto je čo za tému? sa pozri do minulosti ako sa tieto veci posúvajú, akí sme si rovnocenní a rovnoprávni a to že niektorí ľudia vyrábajú mýtus, že to tak nie je je smiešne... máš vzdelanie, smieš sa rozhodnúť, či budeš pracovať, či porodíš dieťa, smieš si zvoliť stranu aj prezidenta, ženy sú v politike, v riadiacich funkciách... A hlavne kto povedal, že svet má byť miesto, kde vládne spravodlivosť? Muži sú lovci, potrebujú vládnuť, ženy sú lovené a potrebujú ochranu muža... kým muži zabíjali byvolov, tak ženy doma varila a nikto sa nezamýšľal nad spravodlivosťou, lebo tam bola láska... Muž a žena nie sú rovnaké bytosti, každý má inú funkciu v živote, iné potreby, inak na veci pozerajú... tobol zámer, o to išlo, že nemáme byť rovnaký, mám sa dopĺńať

jajka

no mne osobne nevadi ze mam na starosti domacnost, urobim si veci po svojom a lepsie a rychlejsie ako keby som mala cakat na chlapa a jeho otravenu tvar. moj muz tiez po mne nechce aby som sa starala o auto ci o technicke zalezitosti okolo domu. mame to pekne podelene a ja som spokojna. a ked ho poprosim tak mi aj pomoze aj ked vysledok za vela nestoji, ale aj snaha sa ceni,nie?

kamos

Smutnucka neviem, kde zijes, ale dneska neni problem dat sa preoperovat na muza, ak ti tak velmi vadi byt zenou. Ak chces vediet, kto sa viacej nudi a nema co robit, tak si pozri temy a zistis, ze zeny maju ovela menej prace a rozmyslaju nad ovela nepodstatnejsimi vecami ako muzi. Nikto ta nenuti vydavat sa ani mat decko ak nechces. Firmu aj politicku stranu si mozes zalozit rovnako, ako muz. Zeny maju ovela viac prav zo zakona. Byt nimi bol by som ticho a spokojny.

vitana

no to zasa moja "svokra" buduca toto robi....Stale ho obranuje ako male dieta a ja som ta zla!!! lebo na neho kricim, zabudla som vyzehlit koselu pred svadbou a JA mam blbu zehlicku, jej zehlicka zehli lepsie a podobne veci....su to maximalne sprostosti, ale vie ma to vytocit.... tie poznamky by si mohla fakt niekedy odpustit, ale zatial uspesne ignorujem :)

gabca

suhlasim so vsetkymi...no je to tazke...napr pride ku mne priatel a ja ho musim furt obskakovat....a ked mu poviem pred mamou ze nech si vezme pitie sam, ved uz bol u nas milionkrat....tak este mama sa na mna pozrie sposobom ci som normalna a ze preco som taka leniva...a je pravda ze muzi to maju ovela lahsie v zivote...no musim sa snazit si to v tom svojom spravit tak ako ja chcem :)

hadria

klacka999, tvoj prispevok je absolutne pravdivy. naozaj to takto funguje. vsetky sa ponosujeme, ale zaciname od svojich dcer. ja mam 16-rocnu dceru a uz teraz si robim problemy, ze nevie varit a zehlit, ze sa to musi co najskor naucit. po precitani tychto prispevkov ma napadlo, ze ju to sice naucim, ale stale jej budem zdoraznovat, ze tieto znalosti ma pre seba, aby ju nenapadlo v zivote robit to, co som robila ja - lietala okolo domacnosti a este aj na nu zarabala peniaze, lebo moj muz - ucitel, po prichode z roboty sadne k telke a sedi tam pri zradle do skorych rannych hodin. mohol by ist do dalsieho zamestnania, lebo si peniazmi byt tapetovat veru nemozeme, ale to sa mu nechce. je to hnila kopa, ktora aj svoju skolsku pracu iba odflakne. takze ste ma inspirovali. moj muz sa uz nezmeni, ale dcere dam kvapky nech si dava pozor co si raz dovedie domov. nastastie, dnesne mlade zeny uz nie su take sisi...