zlý syn

Príspevok v téme: zlý syn
lea

neviem ako mám začať, mám trápenie so synom, má 19, nedokončil školu, vyhodili ho v 3. ročníku, teraz sa fláka, sem tam aj niečo robí, odsťahoval sa od nás , vraj nás nemôže počúvať , keď sme sa s manželom snažili ukázať mu správnu cestu, nedal si povedať , ja mám z toho zdravotné problémy , nedávno mu prišiel list od nebankovej inštitúcie že si vzal požičku 20.000 Sk , a podstúpili to exekútorovi , my sa bojíme, čo bude ďalej, odhlásili sme ho z trvalého pobytu lebo aj doma nám mizli veci keď nás prišiel pozrieť manžel ho nechce ani vidieť,ale mňa ako matku to trápi ...ten dlh mu bude rásť a bojíme sa aby sme to my nemuseli platiť ... nevieme čo robiť ... poraďte prosím

pomoc

jednoducho mu ukaz kde su dvere ked si nechce dat poradit od matky ktora mu dala zivot tak nech to skusy s kamaratmi na ulici a sam nech si vyberie tu spravnu cestu lasku rodicou alebo zivot bez strechy nad hlavou a ked je od vas odhlaseny nema tam trvaly pobyt tak exekutor nema pravo siahnut na vas majetok a ked si nechce dat poradit tak ho nechaj tak on sa spameta mozno bude neskoro a potom mu ukaz ako to je ked bude on prosit o pomoc a nebude mat kto podat pomocnu ruku a ty sa netrap urcite mas este pre koho zit viem co prezivas mame doma nieco podobne a tiez je to tazke tak sa drzte

schia

Tak jednoznačne treba nastoliť realitu aj vo feťáckom mozočku-svete....čím skôr pozatvrárať "inter-hotely",opatrovateľské služby,účty do bezvedomia,služobníctvu treba dať voľno,all-inclusive zrušiť,a kúpiť dobré zámky :))) To je realita.
Prepáčte rodičia,bratia,sestry,partneri ale je to holý fakt a vy nezmôžete nič len sa mu časom podvoliť,ale pozor na to aby Vám to netrvalo príliš dlho,lebo čas je drahocenný-čím skor tým lepšie!

usiko

no, ja len tolko, ze chlapec asi musi padnut az na dno, aby sa znovu postavill...moj nazor je, ze ak mu bude niekto stale pomahat a tahat ho z problemov, on si na to zvykne a nikdy nic sam pre svoje dobro neurobi.....nemam deti, ale videla som to u byvalych svokrovcov - mali syna, aj maju a stale ho tahali zo srabu, mytka za neho platila, lenze on to uz bral ako samozrejmost, samozrejme ze uz potom sam nic neurobil preto, ay mubolo lepsie.....

Inak, barbinka sa dokaze pohadat na kazdej teme...respektive zatne tak do ziveho, ze si ju ludia podaju.....pekne....

schia

Láska tá čistá pravá,ktorá je dnes taká vínimočná nepozná hranice a pojmy....dieťa,brat,milenec,....
nepozná čas deň,mesiac,rok, roky....
Je tu na to aby milovala:)

radana

Barbinka,raz ked budes mat sama deti pochopis,co je to mat rad a mozno az vtedy pochopis,ze pre svoje deti urobis aj nemozne.Aj ked teraz vidis mnoho veci inak..

schia

To je individuálne či by si si dala poradiť,alebo nie.To nemôže nik povedať,pokiaľ to TERAZ nerieši a neprežíva.Odosobniť sa nemôže,lebo ak aj je to problém jej syna tak začal z deficitu v rodine,ktorou súčasťou je aj ona sama.Od problému sa nedá odosobniť to by sme boli príliš vyspelé pretransformované bytosti:)) ide až keď sme prešli istou etapou,prežili ju,pochopili a poučili sa tak sa môžeme odosobniť už od toho DÁVNEHO problému a poradiť niekomu,kto je v takej PODOBNEJ situácii.Človek je jedinečný,vnímavý tvor,každý vidíme červenú farbu inak.Nemôžeme radiť podľa toho čo sme mi zažili,musíme ísť nad problém a nazabúdať na to,že čo pomohlo mne môže druhého "zabiť".Asi toľko čo sa týka môjho pojmu odosobnenia.

barbinka

schia, aj ona sa musí odosobniť, lebo inak mu nepomôže. a ona príde určite. a ja ju chápem ako matku syna, možno by som bola taká istá, to neviem. ale nechala by som si poradiť.

schia

Ale to si ma zle pochopila.Človek,ktorý chce radiť sa musí odosobniť.Ona sa nemôže,lebo sa to týka aj jej osoby.Prežíva to prirodzene,no to neznamená,že správne.A nebavme sa tu už o Lee,keď tu není zjavne už prítomná :)))

barbinka

hej, ja to chápem, je to jej syn, tiež som jej radila, aby sa odosobnila od toho. ale ona mi ešte vynadá, že ju urážam.

schia

Fet-drogy sú není dobré tak tu nemožno ani hovoriť o dobrých veciach.Lea bojuje teraz sama za seba,není jej čo vyčítať,že má také reakcie,je matkou drogovo závislého-je to prirodzená reakcia.Skúsenosti s drogovo závislými alebo s drogami má mnoho ľudí.Ale na to aby mohol človek dobre odborne poradiť,treba odosobnenie od vlastnej situácie a zobrať nadhlad nad celkovou problematikou DROGY!