EURO ? Tešíme sa na EURO ? Chceme EURO ?

majka_

a hej, ceny potravin a inych veci porastu, ale neporastu ceny platov. a ked aj porastu, tak urcite niekolko krat pomalsie nez ceny potravin a surovin.

majka_

pre HEH: na Slovensku sa da zarobit? akoze myslis tych podnikatelov, ktorym sa fakt dari a ktori zarabaju priemerne 100 000 sk mesacne? alebo mas namysli studenta, ktory skonci hned vysoku skolu a niektori spominani podnikatelia ho vyzmykaju jak psa az kym sa dobrovolne nerozhodne vypadnut z prace rovno do zahranicia, kde zarobi viacej? co tak napr. casnicka (osobne jednu poznam), kde v pizzerke zarobi 11 000, ma kratko pred svadbou a v zahranici jej ponukaju 100 000 sk za rovnaku pracu (v Anglicku konkretne). takze da sa tu zarobit na byt a pod.? vies co, netrep aspon...

heh

neviem preco taky euroskepticizmus. mozno ocakavat, ze ceny asi po prijati mierne porastu, tak ako to bolo v slovinsku, ale co sa stane naozaj sa uvidi po januari. inak nemyslim si, ze na slovensku sa neda dobre zarobit....

majka_

myslim, ze po zavedeni eura nastane este vacsie "vystahovalectvo". do zahranicia nebudu odchadzat za lepsimi platmi len mladi ludia, ale postupne aj starsi. proste pojdu za lepsimi peniazmi, platmi. ale samozrejme, to poslancov, prezidenta a pod. zaujimat nebude. sak naco. hlavna vec, ze oni maju natrieskane vrecka. ved ich sa euro ani nedotkne. jedine, ze sa im na ich tucnych kontach v bankach zmenia hodnoty - teda z korun na eura. ja, ak sa mi podari ukoncit skolu (som uz 2.-hacka na vysokej skole - soc. praca), tak urcite odidem niekde do Anglicka alebo kde, lebo tu napr. praca socialneho pracovnika aboslutne neni ohodnotena, kym v zahranici zarabaju socialni pracovnici asi 3-4x viac nez my na Slovensku.

nika-v

8.júla tento rok sa má stanoviť definitívny konverzný kurz, ktorý by mal byť okolo 30 - 32 korún za euro. Tento kurz bude zatiaľ slúžiť pri dvojitom zobrazovaní cien tovarov. Od januára 2009 sa už definitívnym kurzom prepočítajú všetky hodnoty včetne úspor na euro. No možno to pôsobí že som obhajkyňa eura, ale euro je ozaj stabilná medzinárodne uznávaná mena a malá Slovenská ekonomika bude ním viacej chránená pred turbulenciami, teda výkyvmi trhov. Určitá nostalgia za našimi peniazmi bude, mne sa napr. naše peniaze po vzhľadovej stránke vždy viacej páčili ako české.

moniqa87

podla mna sa nezmeni nic radikalne, ceny idu neunosne hore aj keby sme neprijali euro, takze to ma na eure nezatazuje, jedno co sa mi paci, ze nebudem musiet stale zamienat peniaze ked pojdem do zahranicia, inak sa podla mna nic radikalne menit nebude...
a nosit mesec? no tak budem platit vacsinou iba kreditkou a bude po probleme...

sedmikraska

no raz sa zacat musi..
asdfa- ako podla teba banky nasilu znizuju hodnoty eura?? Vobec to predsa nezalezi len od naseho Slovenska

marisssa

ale aj napriek tomu, ze budeme uz aj my ma euro, stale sa oplati odist prec pracovat, ved len porovnajte platy v cudzine a u nas , po prijai eura...
doost znacny rozdiel na zamyslenie..

marisssa

no pekne je, ze sa dostaneme do "velkeho sveta", ale co my priemerne zarabajuci obcania?vyplaty ostanu take iste , hlavne, ze pojde vsetko hore-ci uz potraviny, alebo ine veci.
politikom je hej, rozhodovat za cely nas narod a my s tym nic nezmozeme, iba sme nuteni sa zmierit s tym a zvyknut si a cakat, co zas vymyslia...
s tymi ich platmi, svet je gombicka, ale na obycajnych ludi nemyslia..