panna a cytologia

ema..

serkaju je slabe slovo:)Hlavna vec,ze sa robia kampane, osveta a neviem co este aby zeny chodili na prehliadky...a potom pridu nejake "mudre"hlavy a vsetko usilie je fuc.Teraz pride zena na "preventivku" /ked sa to tak vobec da nazvat bez cytologie/asi pokeca s dr.o pocasi a pocka si v neistote par rokov.

dvojbottka

no ved to...niektori ludia ked uzakonuju daco tak mam pocit ze maju hlavu strcenu v kybli...stavim sa ze to vsetko chlapy spiskali sak ich sa to netyka tak naco by to malo byt kazdy rok...napriklad mne robili tu cytologiu po mesiaci sexualneho zivota...fakt tam nemalo co byt ale ked uz som bola u lekara tak spravil,teraz mi ju urobia este raz a ked dojdem o 3 roky ako vravis moze uz byt kludne neskoro...
vakcina je draha ( sice pychybujem ze ucinna ) a vsade sa vravi ze sak staci chodit na preventivky a potom uzakonia takuto koninu !!!
si trosku serkaju do ust...

ema..

Myslim,ze ak vysledky z cytologie su 2krat po sebe negativne tak ju potom mozu robit raz za tri roky. Cize druhy krat by ju spravit este mal. Ale potom neviem.Je to aj tak dost postavene na hlavu. A co ak zena pride po tych 3rokoch a bude uz neskoro? Fakt uzasny zakon...

dvojbottka

No tak teraz tomu nerozumiem..minuly september mi robili prvy krat cytologiu,mam 20.
ked pojdem na preventivku tak mi ju uz akoze neurobia??? sak a naco je taka preventivna prehliadka potom ked ani nemaju co zistit???

xyz

ja som mala cerstvych 13 rokov a takymto sposobom som "prisla o panenstvo". pamatam si to dodnes. bola nedela a ja som mala strasne bolesti v podbrusku. tak sme sli na pohotovost. zrovna vtedy mala sluzbu moja doktorka, vedela, ze som panna a tak ma vysetrovala cez konecnik, lenze nahmatala mi obrovsku cystu- cca 8x7 cm na vajecniku a nevedela co to je, tak radsej zavolala primara. a ten ako velka voda dosiel, nasadil si rukavice, kedze som plakala, lebo som sa zlakla, snazil sa ma utesit, ze neboj to bude dobre a strcil mi ruku viete kam. takze tak, moja doktorka stihla povedat len, ale ona je este... ale uz bolo neskoro.romanticke, nie?

ema..

No myslím,ze podla noveho zakona co som pocula je to ohranicene vekom od 23 po neviem presne aky vek. Cize to znamena potom,ze tie vysetrenia robit asi nemozu.Co je teda poriadna hovadina podla mna. Nechapem.A vraj by sa cytologia mala robit raz za tri roky?

cicuska20

ja naprikald jked som bola pri gyn, tak mi povedala ze cytologia a tie vysetrenia co sa robia nie pannam, ze az od 23 roku ze sa robia ze mi ich robit nemoze, som este panna mam 20 cize ak by som prisla o panenstvo to mi nemoze urobit testy?alebo ako?

ema..

No on sa jej naposledy nepytal ze ci je este panna, vraj si len prezrel zaznam v karte. Tak to brala akoze vie,ze este nemala pohlavny styk.Najprv jej vzal len vyter a potom vraj normalne pouzil tie kovove pristoroje a povedal jej ze musime spravit ster z krcka. A vraj to bolo len trochu neprijemne.Fakt nechapala.Potom ju napadlo ci si fakt tym tamponom neporusila blanu.Tak to nechala tak.

baku

takze este raz.. ona mu povedala ze je panna a on jej strcil ruky a nastroje do posvy? sorry ale ja by som ho aj kopla na jej mieste keby bolo treba.. preco ho nezastavila? nebolelo ju to? hmm podla mna mohlo dojst k poruseniu aj zavadzanim tamponov.. v zavislosti aj od toho ake velke si davala.. blana nie je jednotna ale perforovana na viacerych miestach.. lemuje vchod posvy.. a zostava tam aj po prvom styku ako uzlikovite zhrubnutia..

ema..

Ved prave ,ze vzdy sa jej na to pytal a zo zaciatku ju vysetroval cez konecnik.Ale posledne ked bola tak jej robil normalne vysetrenie.A nic sa nezmenilo, priatela nema, styk nemala. Je mozne ze doslo k naruseniu blany tamponom? Lebo sme sa o tom bavili a nechapeme ,ze jej spravil to vysetrenie.