Vši vo vlasoch

Príspevok v téme: Vši vo vlasoch
pomozte mi

VELMI VAS PROSIM, POMOZTE MI!
nasla som zive vsi, ziadne hnidy nemam. takn som si spravila zabal z olivoveho oleja, vycesavala vlasy- mala som dve dospele a par takych uplne malilinkych hnedych, ale neboli to hnidy. potom som si umyla vlasy samponom proti lupinam, samponom priti vsiam. rano ma mama prezerala, nic som nemala, ale to uz aj predtym ma prezerali a nic nenasli. potom rano som bola v lekarni kupit diffusil H a hrebienok. tym hrebenom som si najprv precesala vlasy, nic som nevycesala, nic nebolo asi. potom som si dala ten diffusil a teraz dufam. DO PONDELKA SA ICH NUTNE MUSIM ZBAVIT!- ak este su. hlava ma nesvrbi. a v pondelok ideme do skoly v prirode, na co som sa lekarnicky pytala a ona ze ak v nedelu vecer nenajdem ziadne, mozem ist. PODARI SA MI TO?

zzzz

vši môže dostať každý človek a bohužiaľ aj v každom veku.Ja som mala 27rokov a dve malé deti.Bola som na návšteve a ich syn mal v žiackej napísané aby rodičia kontrolovali deťom hlavu lebo na škole sú rozšírené vši.Viac sme to nerozoberali.Asi o dva dni ma začala svrbiť hlava.Mamina mi ju pozrela a ja už som mala aj vši aj hnidy.Mala som dlhé husté vlasy.Kúpila som Ortosan a umývala som si hlavu.Vši zmizli ale hnidy mi ešte asi 2týždne mamina doslova po jednej už samozrejme zdochnuté vyberala z vlasov.Asi pred 30 rokmi ich dostala v škole moja spolužiačka a aby ju mama nedala ostrihať do handričky sme zabalili Invent alebo naftalín,už neviem čo to presne bolo je to proti moliam a hrozne to smrdí.Priložila som jej to na hlavu,dala igelit a uterák.Spala v tom celú noc rano sme vytriasli len zdochnuté vši.Podotýkam že v tej dobe žiadne šampony na vši neboli.

mambalia

No ja som minuly rok mala podobny problem. Mam dlhe blond vlasy a nechcela som o ne prist.. sampony nepomohli, ani vycesavanie, lebo tie hnidy sa riadne drzia vlasu. Kamoska mi ich musela po jednej davat dolu aj to musela riadne nechtom, lebo sa tie hnidy drzali vlasu ako kliest. Mala som ich strasne vela, no vdakabohu, ako miich po jednej povyberala mala som svaty pokoj. Nespoliehajte sa teda len na sampony, lebo oni zabiju len zive vsi a nenicia hnidy...

meli

zdravim ..ja prispejem este k tomu co tu odznelo este tym ze vši zabijete samponom ...ale hnidy nie na tie je najlepsie vlasy vyzehlit a poriadne nahoruco!!

hcidiajakl

ahoj tak ja mám taky istý problem ako ty včera som si ich tiež nastriekala difusilom a dnes ich stale vyčesavam ešte si to večer postriekam len ja mám taký problem že mám plnu hlavu vajícok a to sa teraz bude stale liahnut

11

hnidy ......mi narobili len problémy v robote a v rodine.
Hrozne a pritom si umývam vlasy kazdý deň tak sa nepovažujem za špinavého človeka, len že tým malým potvorám asi nezakazete z niekoho priskociť ???
A pritom viem ze som to dostala v skole . nech sa kazda skola hambí ked nevie rozkazať ciganom - ktorí behajú po skole a rozdavaju svoje ratolesti ich na nase hlavky a nam aby starosti a nepríjemnosti .
hrozne školstvo

pomozte mi

tak nakoniec teda pravdepodobne urcite idem:) babka mi prehliadala kazducky centimeter hlavy asi hovinu a nasla akurat dve biele bodky- z ktorzch sa nakoniec ukazali lupiny. drzte mi palce:)))

pomozte mi

dakujem emme.violet aj Livaa, myslim ze som sa toho uz zbavila, dufam ze to nezarieknem, ale mala som ich dost malo,aj tych hnid,

-predvcerom som si urobila olejovy zabal na dve hodiny, vycesavanie,normalny sampon, ortosan,
-vcera - diffusil sprej, vycesavanie, poobede znova diffusil, vycesavanie, predvecer vycesavanie a potom octovy zabal na hodinu, veeelmi dokladne vycesavanie zo vsetkych smerov- uz boli len 3 hnidy mrtve a sampon,
-dnes rano znova diffusil a podrobne vycesavanie- nenasla som nic
.

sama sa prezeram stale, mama ma 2-krat denne. dufam ze uz to nemam, ale pre istotu budem pouzivat este 3 dni- aj v skole prirode ten diffusil:)

velmi vam dakujem, este ak by ste mali nejake rady tak to bude super:)

Livaa

moja dcerka mala vsi,nemala ich sice vela len 3,4 ale zato hnidy mala dost. Ma dlhe blond vlasky a mala som co robit kym som jej to vycistila vsetko. Ja som v lekarni kupila Capissan sampon je to prirosna kozmetika. Kazdy treti den som je umyvala vlasy po dobu 3 tyzdnov. Nech Ti mama stale prezera kusok po kusku vlasy,lebo nie vzdy ich vyceses hrebenom. A najdolezitejsie je sa zbavit hnid. Drzim palceky aby si v pohode isla do SvP :-)