Uhryznutie psom

Príspevok v téme: Uhryznutie psom
eva02

Môjho psa napadol pes,ktorého majiteľ voľne nechal pohybocať bez vodítka. Môj pes sabránil a mna jeden z nich uhryzol do ruky. Môj pes je zaočkovaný, majiteľ psa však nevedel ihned predložiť očkovací preukaz. Musela som navštíviť chirurgiu a ten mi odporučil zajtra navštíviť infektologickú ambulanciu.Neviem, či mi majiteľ predloží očkovací preukaz psa, resp potvrdenie o očkovaní, ja mu akosi neverím, lebo najsk§r trvdil, že očkovací preukaz nepredloží.Má s tým niekto skúsenosi

radana

Mira,preco je to rychlejsie ako rozbor z mozgu?My sme mali vysledky o dva dni pri rozbore mozgu psa,ktory nemal ockovanie.A to je urcite kratsia doba ako cakat tri tyzdne.U nas o to poziadal veterinara chirurg,ktory deckam zasival rany na lytkach po pohryznuti a veterinar utratil psa este v ten den.A co sa tyka toho nahlasenia,alebo nenahlasenia,urcite to treba nahlasit.Mozes mat trvale nasledky,z ktorych by sa potom mohol majitel psa vykrucat...

mira

Tu by sa mal pozorovať pes, ktorý ťa pohrýzol asi 3 týždne, či sa u neho neprejaví besnota. Do uplynutia inkubačnej doby. To pozorovanie robí veterinár, je to istejšie, a rýchlejšie, ako rozbor z mozgu. Je možné i po uplynutí tejto doby ťa zaočkovať, sú na to očkovacie látky.
Podľa mojej skúsenosti výsledky pozorovnia žiada chirurg, ktorý ti ošetruje ranu.

aaaaa

rozhodne to nenechaj tak.obrat sa na policiu.pes ktory napadol cloveka nema co hladat na ulici.podaj trestne oznamenie-ved mas doklad od lekara

jano77

Mna pred tyzdnom pohryzol v parku nemecký ovciak do pravej ruky a museli mi na styroch miestach sit ruku....Chem sa poradit ci sa mam s majitelom psa dohodnut na mimisudnom vyrovnani alebo to mam dat na policiu...lebo s rukou nemozem robit skoro nic a psichicky som na tom tiez nevelmi dobre..psa uz ani nmozem citit....PORADTE MI

radana

Mojho syna ked pohryzol pes a majitel nemal ani ockovaci preukaz-podotykam,ze ten pes bol velmi utocny a napadol viacej ludi,aj vtedy jak pohryzol mojho syna dohryzol celu skupinku deti-tak ho veterinar utratil a urobil mu z mozgu vysetrenie,kde sa potvrdilo,ze pes besnotu nemal a tak nemusel moj syn a ani tie dalsie dohryzene deti brat tie injekcie do brucha proti besnote.My sme to vtedy nahlasili hned aj na policii,takze konanie tam bolo dost rychle...

antipsíčkar

No neviem,či postup lekára je správny.Viem,že pokiaľ nevieš hňeď či bol pes očkovaný,musia sa čo najrýchlejšie nasadiť injekcie proti besnote.Ten čas od pohryznutia po nasadenie injekcií je veľmi dôležitý.A neviem či aj tvojho psa by nemal pozrieť veterinár.Každopádne držím palce,aby ten pes bol zdravý.