KRVNA SKUPINA

dd

neboj, nic, uz to nie je taky problem..len ta musi pocas tehotenstva sledovat gynekolog, ci netvoris protilatky, proti babatku pri kazdom odbere krvi..a potom ti musia pichnut tu injekciu..a malo by to byt v pohode..

sesi

aj ja mam Rh - a moj priatel + .. planujeme spolu do buducna aj deticky a dufam, ze to v dnesnej dobe a pokroku medcine nebude uz problem

dd

este dodam, ze moji rodicia maju tiez opacne rh, uz si nepamatam kto ake..viem, ze pri bratovi(1.dieta) mamine tiez davali tu injekciu a ja so sestrou sme uplne zdrave..a my tiez planujeme dalsie deticky..

vvnm

Aranka makova, kombinacia Rh- matka/ Rh+ dieta (naopak to nevadi) ... by nemala byt problem pri prvom, pri ostatnych tiez nie ak sa nezanedba ta injekcia. Ak sa zanedba (alebo sa krv matky dostala nebadane do kontaktu s krvou dietata-napr. pri spominanom vysetreni), moze mat babo silnu novorodenecku zltacku ci anemiu .. treba to potom riesit transfuziou .. ak by sa to uplne zanedbalo, mohlo by oslepnut ci ohluchnut ci dokonca zomriet v brusku .. co sa ale u nas nastastie nestava, lebo sa mamickam davaju tie injekcie .. a ak by sa na to nahodou zabudlo, tak sa musi ozvat mamicka

dd

ano, presne nas problem..ja mam 0- a manzel A+, tehotenstvo bolo v poriadku, aj ked mala zdedila veru A+ po tatinovi :)) aj mi pichli tu injekciu po porode..

vvnm

ludia, kde ste blicovali, ked bola v skole biologia :000 ? Krvne skupiny ziaden problem, Rh len vtedy ked je matka NEGATIVNA a otec (teda s velkou pravdepodobnostou aj dieta) POZITIVNY .. vtedy treba dat specialnu injekciu (vola sa Rhega), aby matka nevytvarala protilatky .. robi sa to najma po porode kvoli dalsiemu tehotenstvu, ale malo by sa vraj uz v 28. tyzdni a tiez v pripade potratu a amniocentezy (vysetrenie plodovej vody). Na zaver pre zabavu trosku genetiky .. Ak mate obaja krvnu skupinu A, vase dieta bude mat s najvacsou pravdepodobnostou tiez krvnu skupinu A,(bud v podobe A0 alebo AA) ale moze mat aj 0, nikdy vsak nebude mat B ani AB.