Dietelóg pre anorexiu a bulímiu

iriska

miska,nech ti ten pohlad zotrva stale a odvahu uskutocnit tie alternativy,ktore podla toho, ako sa ti bude darit,budes musiet uskutocnit.

gabina

mami42,
napisala si: AK JEJ CHCES POMOCT OKAMZITE TO RIES....LEKAROM!!!
To znie ako rozkaz, preto som to chcela trosku zmiernit, aby nestastny pochopil, ze rozkazmi v PPP nevyriesi nic. Ale v zasade sme sa koniec koncov zhosli. To je fajn...

misha

Ajojte....ja mám v sebe dnes nejaké svetielko....túžim byť zdravá...nezomrieť....ale mám pred sebou jednu dôležitú skúšku, ktorá ma necháva v PPP...ale teraz, asi pred 5min. som popremýšľala, zvolila si na papier rôzne alternatívy a teraz to vidím trošku inak...

mama42

gabina
vies kym sa ona bude rozhodovat moze to byt uz casto neskoro a sa z toho nedostane nikdy...preto su dobri blizki ludia..ktori im vysvetlia ze ked je to v pociatocnom stadiu tak sa z toho da dostat omnoho skor ako ked je uz neskoro

mama42

gabina ...myslim ze s nou to uz neni dobre...pretoze tieto dievcata si velmi dlho myslia ze su uplne v poriadku ze im nic nie je...ona ked uz to priznala...TAK TO JE MOC FAJN KROK...A je na nom ako s tym nalozi preto ked jej chce pomoct...nech idu iba na jedno vysetrenie za obvodnou lekarkou a jedno vysetrenie za psychologickou a dalej sa uvidi...za to nic nedas...ved to neznamena ze ked tam raz pojde tak ze sa uz hned aj musi liecit , ak to nebude chciet tak sa liecit nebude

mama42

gabina
neviem na co ty reagujes...ja reagujem na vetu ze pre jeho priatelku nick NESTASTNY ..precitaj si spravu co pisal je nepripustne ist sa liecit..a ze nech on to skusi okamzite nejako riesit..napriklad aj tak ze SA S NOU BUDE O TOM ROZPRAVAT A ZE JEJ TO VYSVETLI A NAVRHNE RIESENIE.....gabina ona ked sa mu zdoverila s tym urcite hlada unho pomoc..tak len tolko

gabina

mama 42
"okamžite to rieš!" sa síce číta dobre ale v reáli to nie je také jednoduché. Nešťastný môže byť tým človekom, ktorý bude mať pripravené alternatívy, aké sú možnosti. Ale pokiaľ tá dievčinka nepripustí, že sa niečo deje, pokiaľ nebude skutočne sama liečbu chcieť - môže sa aj roztrhať, nohy si ubehať a ústa vyrozprávať - nepomôže to!
Ja navrhujem, nešťastný - veľa, veľa s ňou hovoriť. Ak nie teraz, alebo zajtra, určite príde fáza (a priprav sa na to, že je to väčšinou vtedy, keď je už veľmi zle, keď už nevidí ona sama inú možnosť, väčšinou až po páde na samé dno sa rozhodnú), kedy sa bude chcieť liečiť. Vtedy podaj ruku, maj pripravený kontakt na odborníka, choď tam s ňou, ak to bude potrebovať a ponúkni rameno, keď sa bude chcieť vyrevať.
To je všetko, čo môžeš pre ňu urobiť...

mama42

AKO MOZE BYT PRE NIEKOHO NEPRIPUSTNE IST SA LIECIT???? co je to za somarina??? nemusi byt hned hospitalizovana moze chodievat iba na sedenia skupinove k psychologicke !! aj to by jej mozno stacilo ak to nie je v pokrocilom stadiu ...ani ziadne antidepresiva nemusi brat...staci dvakrat do tyzdna sa porozpravat so psychologickou v skupine s inymi dievcatami...AK JEJ CHCES POMOCT OKAMZITE TO RIES....LEKAROM!!!

sewie

tazko ti z toho mala poradit,zavisi od toho v akom je stadiu,ako velmi sa boji a jedla a hlavne ci sa chce liecit,ci si uvedomuje ze to co robi je hlupost

nestastny

ahojte prave dnes som sa dozvedel ze dievca ktore mam moc rad trpi anorexiou a som z toho hotovy neviem co mam robit tu citam ze sa to da liecit iba psychologmi a asi aj hospitalizovat ked to je pokrocile ale to nie je pre nu pripustne.napiste niaka ktora sa lieci na anorexiu ako si zacinala a co bolo dolezite.ahojte zatial a drzim vam vsetkym moc palce aby ste boli zdrave