Na kolko dovolenky mam narok?????

sandraa

jeeej..to je super..takze iba 8h a vlastne mas 5 tyzdnov dovolenky :D..a neskor ako pisala radana po33 roku odrobenom pocte rokov 6 tyzdnov, hej?:D to si ma potesila..

barbinka

keď si na dovolenke, žiadne stravné lístky za to nedostaneš. ja mám pracovnú dobu 8h denne aj s obedovou prestávkou.

sandraa

Zamestnancom vo verejnej službe a štátnym zamestnancom by sa mali v budúcom roku valorizovať platy.
informovala riaditeľka Tlačového a mediálneho odboru Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) Oľga Škorecová, v pondelok sa na MPSVR uskutočnilo kolektívne vyjednávanie o Kolektívnej zmluve (KZ) vyššieho stupňa na rok 2008 pre zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu vo verejnom záujme a taktiež o KZ vyššieho stupňa pre zamestnancov v štátnej službe. Zúčastnené strany sa dohodli napr. na štvorpercentnej valorizácii platov v roku 2008 pre zamestnancov vo verejnej službe a trojpercentnej valorizácii platov štátnych zamestnancov. Ďalej súhlasili s predĺžením dovolenky o jeden týždeň, s navýšením odstupného o jeden funkčný plat a so skrátením pracovného času na 37,5 hodiny týždenne. Mozte mi to prosim niekto prelozit? Je z 2007roku.Znamena to ze v statnej sprave je 5 tyzdnov dovolenky namiesto 4 a ze obed.prestavka sa zapocita, teda robi sa 8h namiesto 8,5?

radana

sandra,to je individualne,to sa musis dohodnut so zamestnavatelom.Ako nastupis,sama zistis-niekedy staci nahlasit dovolenku den vopred a niekedy,ked je malo ludi sa zamestnavatel zdraha dat dovolenku aj ked ju mas nahlasenu uz mesiac dopredu.. :D U kazdeho je to ine...

sandraa

aha..Aj tak dakujem..A este sa chcem spytat kolko vopred si musim nahlasovat dovolenkun a ci sa dostavaju stravne listky aj za dni dovolenky ci len ked som v praci?

radana

K tomu sa neviem vyjadrit.Zakonom je stanovenych 20 dni na rok a ked si starsia a mas minimalne 33 rokov a 15 rokov odrobenych tak 25 dni.

sandraa

A k tomu co povedala marissa-mozem mat aj viac ako 4 tyzdne dovolenky pokial to tak funguje v danom podniku?Ci nie?Som cosi pocula, ze v statnej sprave maju viac dovolenky..neviem ci je to pravda (nemyslim ucitelov)..?