Antidepresíva - kto z nich pribral?

katty081

ahojte, no ja užívam tie najslabšie antidepresíva a vôbec som nepribrala, takže z toho by som obavy nemala, samozrejme niečo iné je keď sa berú vo veľkých dávkach al. nejaké silné. A u mňa sa depresia prejavovala tiež tak, že som sa začala kontrolovať a prehmatávať či nie som nejako chorá atď., ale u mňa to začalo po pôrode, tak neviem aký vplyv má na to moje tehotenstvo.

fidka

s tým..pozorovaním, sme na tom rovnako..tiež sa snažím na to nemyslieť, ale ono to ani nejde nemyslieť na to,bolesti svalov mám tiež..niekedy až také chvenie a pálenie...a páli ma aj na hrudi, niekedy sa mi ťažko dýcha

ooo

iba tí, čo sa prejedajú... a tí, čo ich berú v obrovských dávkach, pri rozbehnutých ťažkých psychických poruchách ako napr. schizofrénia

fidka

bianka...mne to tiež začalo minulého roku a auguste, najprv len sem-tam nejaká nevoľnosť, slabý závrat, neskôr mi začalo prichádzať špatne raz do týždňa...potom skoro každý deň....začala som sa báť a to bolo ešte horšie..tiež som chodila po lekároch ale nezistili mi nič..všetko vraj robí chrbtica a psychika, aj na kardiológii som bola-tam mi diagnostik.prolaps mitrálnej chlopne-to je vraj dosť bežné....tiež som mala problémy aj so žalúdkom..nemohla som jesť atd...nakoniec som sa sama pýtala k psychiatričke..tam som jej vyrozprávala, ako mi je často zle, že mám závraty, že mi prichádza zle v obchodoch, alebo keď mám niekde ísť....že sa necítim dobre...povedala mi, že sa jedná o panickú poruchu a agragofóbiu(dúfam, že som to napísala správne)...antidepres.neberiem, lebo sú návykove, jedne som začala brať, ale bola som na nicj alergická....tak radšej som na prírodnych produktoch..akurát beriem FRONTIN...čo mám na predpis..to je na ukľudnenie, a môžem ti Bianka povedať, neviem, ako sú na tom ostatní, ale ja sa mám občas celkom fajn, ale niekedy prídu také dni, že mi je zle, závraty...atd..ono sa to často vracia, tak mi to povedala aj lekárka, že tieto stavy sa zvyknú vracať, pretože sa tu panickú poruchu môže akýsi spúšťač...a preto sa to opakuje...inak napíš ak chceš viac..a tiež mám taký strach ako ty, keď ma niečo zabolí....sama neviem, čo sa to somnou porobilo

bianka

fidka, lencok, ste zlaté babenky. Asi by som najskôr mala ísť obvodnému nech ma dobre vyšetrí, krv...a potom asi k psychiatrovi. Mám stále stiahnuté hrdlo, ... polí ma kadečo ale tak zvláštne, som strnutá a z toho asi tie bolesti svalov.
Fidka, tak isto mi bolo minulý rok, závrate, hlava išla roztrhnúť, zle od žalúdka...nejako to prešlo a začalo ma pobolievať tam i tam..... nie nejako hrozne....a zdá sa mi že keď na to nemyslím je mi lepšie... zrazu sa začnem pozorovať, prehmatávať... a zasa som tam kde som nechcela byť.

Napíšte aj ostatní ako sa vám prejavovala depresia. dík

lencok1

ja uzivam AD uz dost dlho a nemyslim ze by som z nich pribrala, moja vaha sa pohybuje od 48 do 53 kg...a zacala som s nimi pred 7 rokmi...medzitym som mala prestavky,takze taketo jemne vykyvy pocas toho obdobia pripisujem zivotu...no kamoska z nic po tristvrte roku pribrala 22 kg...zalezi od kazdeho organizmu...no hlavne treba sportovat,aj ked uzivas lieky, jednak pomahas aj tym liekom aj sebe a svojej vahe...
A byt Tebou psychiatra urcite navstivim...dnes je to normalne...nech ti pomoze preco by si sa mala trapit

fidka

ahoj......bojíš sa, že si nejako chorá, máš o seba strach, všetkého sa bojíš, máš aj nejaké bolesti...?????ja som na tom podobne, je mi stále zle, závraty mám, pocity na odpadnutie..skrátka necítim sa dobre...bolí ma aj okolo srdca..aj búšenie mám často, zvýši sa mi tlak,ak mám niekde ísť...neviem, čo sa to somnou stalo...nikdy predtým som takáto nebola...ja som vyhľadala psychiatričku..je to super babenka..je oveľa lepšie, keď sa môžeš vyrozprávať...určite ti to pomôže....mne antidepresíva predpísala...ale neužívam, pretože nechcem zvykať na lieky..kúpila som si radšej v lekárni niečo na ukľudnenie(PERSEN? SEDATIVE_PC:::) a ešte aj popíjam čaje na ukľudnenie...skús navštíviť psychiatra..určite sa ti uľaví...a čo sa týka antidepresív..dnes sú už moderné antidepresíva, a od máloktorých sa priberá....skôr poznám prípady, čo po antidep.pacienti schudli..tak veľa šťastia a napíš...pa a pekný dník