Dieťa ma vydiera zvracaním

Príspevok v téme: Dieťa ma vydiera zvracaním
lacip

Neviem presne kam to zaradiť ale rád by som sa opýtal na jednu vec. Máme dvojročnú dcéru, ktorá nás začala vydierať zvracaním. Proste ak sa jej niečo nepáči, alebo proste niečo spraviť musí a ona nechce, rozplače sa a tým nasilu vyvolá zvracanie. Prosím ak máte nejaké rady budem Vám veľmi vďačný priznám sa už len odchod z ihriska, ktoré nechce dieťa opustiť je pre mňa nočnou morou, prípadne umývanie vlasov či podobné malé záležitosti. Priznám sa dieťa je našou vinou asi viac rozmaznané a teraz pri každom obmedzovaní na nás takýmto sposobom "útočí". Ak máte niekto skúsenosti prípadne nejaké články kde by som sa o tom dočítal budem rád za každú odpoveď.

vlasta80

no my mame ten isty problem ale skor pri jedeni mäsa, akonahle uciti mäsa v ustach napne ho a uz pocujem ako mu skace zaludok...a ked aj nejaku tu lyzicku do seba dostane, tak asi po tretej ho napne a vsetko je vonku...ale s reznom taky problem nema:-)))a dalsia vec je to kupanie, najprv rev, potom napinanie a zvysok asi poznate...tak cakam ci ho to prejde, nerobi to stale, skor by som tiez povedala ze je to nasledok placu

ejaeja

Ahojky ja som mala taky isty problem zo svojim synom hlavne ked sa zľakol hned išiel na WC on bude vraciať jak som zistila že to sam si vyvolaval ten pocit tak som začala mu to zakazovať "neopovaž sa isť ....." a sa mi zda že to zabralo po čase ho to prešlo teraz sem tam to urobi ale už nie tak často mal to od 3rokov a teraz ma už 8roky Ahojky

moe

to zvracanie je urcite nasledok placu, tiez som to robievala,ked som rano nechcela do skoly, ale nie s cielom zvracat, proste som mala taky zaludok ze ked som si ho dostatocne rozdrazdila placom, zvracala som. no casom som kvoli tomu k zvracaniu ziskala taky odpor ze potom sa mi nedarilo zvracat asi 10 rokov,ani ked mi bolo velmi nevolno, mala som akysi blok ci co lebo mi ostala spomienka ze je to velmi neprijemne.

:-)))

lacip,preco nema rada umyvanie vlaskov?nestipe ju sammpon?nie je voda pre nu moc tepla/studena?nema rada cesanie vlaskov?skuste to hrou, zobrat babiku a spolu umyvat vlasky, ona babike/odputat ju/, vy jej:-).s tym strasenim lekarom, je este malicka, ale ked som bola trochu vacsia ajedovita, mama ma tiez postrasila s lekarkou, dokonca sme akoze isli na prehliadku a pocula som ako si rozpravali, ze ked to tak pojde dalej budem musite do nemocnice.samozrejme ze to bolo l;en divadielko, co som ale v tom case netusila, a dost to zabralo.ale spomienky su az doteraz.ten strach z odlucenia:-(

lucka

Ahoj Lacip,aj môj syn mával obdobné afektívne záchvaty,síce nezvracal,ale dusil sa a kašlal.Snažila som sa to riešiť všelijako.Nešlo to ani po dobrom ani po zlom.Klinická psychologička mi poradila "terapiu pevným objatím". Pointa spočíva v tom, že dieťa je neisté,nevie sa vysporiadať adekvátne s danou situáciou.Potrebuje vtedy pocit bezpečia.Skús si o tom zistiť viac.

lucka

Ahoj Lacip,aj môj syn mával obdobné afektívne záchvaty,síce nezvracal,ale dusil sa a kašlal.Snažila som sa to riešiť všelijako.Nešlo to ani po dobrom ani po zlom.Klinická psychologička mi poradila "terapiu pevným objatím". Pointa spočíva v tom, že dieťa je neisté,nevie sa vysporiadať adekvátne s danou situáciou.Potrebuje vtedy pocit bezpečia.Skús si o tom zistiť viac.

sedmikraska

Lacip, ked som bola mala, bola som tak isto rozmaznana ako tvoje dievcatko a tiez som grckavala. Bolo to z toho, ze som plakala az tak moc, ze som citila, ze sa mi stahuje hrdielko. prestala som, ze mi pohrozili doktorom a MUSELA som sa napit vody- ta voda ma vzdy ukludni dokonca aj dnes ked sa velmi rozplacem :) to grckanie urcite nie je zdrave!

kamoska

a vôbec vás nenapadlo, že to to dieťa nerobí naschvál? že to je vlastne len reakcia tela na plač? ved predsa 2 ročné dieťa si nemôže taký stav vyvolať aj keby chcelo.....podľa mňa