Olynth

aduliena

Beb, písala si sem návod, ako sa zbaviť závislosti od Olynthu, ja to tak robím, ale chcem sa spýtať, ako dlho to trvá?
Dík.

titina

Ja som odporca všetkých na voľný predaj dostupných prípravkov z lekární (proti takým malichernostiam, ako nádcha zvlášť), pretože všetky obsahujú buď návykové látky, alebo vyvolajú nejaké pridružené rovnako malicherné ochorenie, ktoré však treba liečiť zase podobným prípravkom, alebo aj piatimi, a takto dokola, aby výrobcovia tých prípravkov mali zaručený stály príjem obrovských peňazí a aby lekárne boli stále plné ľudí. Nič to nelieči, sú to iba oblbováky na psychiku. Na chvíľu potlačia chorobu, a po polhodine sa človek cíti horšie, ako pred ich užitím. Výrobcovia liekov vedia, čo robia. Aj ja - nekupujem tieto oblbováky z reklám. Len raz som si dala ten geniálny čaj Coldrex a nikdy to už neurobím. V momente po vypití sa mi uľavilo, a ja hlúpa som si myslela, že už som zdravá. A po polhodine mi bolo 2x horšie. Keď to nechávam na prírodu, tak viem, že keď sa mi už uľaví, tak je to definitívne.

aduliena

Beb, to je super rada, skúsim to aj ja, lebo som tiež asi závislá na Olynthe....v noci nemôžem bez neho dýchať...

beb

Ahoj, napíšem Ti návod , ako sa tohto zlozvyku zbaviť. viem , o čom hovorím, ja som mala to isté, dokonca mi museli už kvapkami zničenú nosnú sliznicu vyštikávať. V noci som vedela presne, koľko je hodín, pravidelne som sa totiž zobudila na upchaný nos. No a potom som čítala, čo treba skúsiť. Skús si nekvapkať do jednej nosnej dierky, nejako to musíš predýchať. Vydrž to dovtedy, kým sa Ti tá sliznica na jednej strane zregeneruje a nebude upchávať. Potom urob to isté aj s druhou stranou. Malo by sa Ti to upraviť a zlepšiť. Mám to odskúšané a dnes už fungujem bez kvapiek, na ktorých som bola závislá. Skúsil to i môj známy, ktorý bol taký rád, že mi bol vďačný, akoby som mu zachrámila život. Drž sa, želám veľa úspechov a ľahké dýchanie. B.

agina

Skuste nosovy sprej s morskou vodou. Tusim sa vola MARE alebo tak nejak, dostat to v kazdej lekarni, pytajte si ho.Je jemnejsi a ucinnejsi k nosovej sliznici.

ja123ja

no pisane je, ale aj mne dala lekarka sprej do nosa a ze ho mam brat stale,ked mam nadchu a tu mam chronicku......cize ako letak neletak, aj lekari si robia co chcu a potom, ze preco sme vsetci na liekoch zavisli? hlavne je, ze oni na ans zarabaju...

hmmmmmmmmmmmmmmmmm

evinka ,v letaku je napisane ze sa nema uzivat dlhsie ako 5-7 dni.ide o to,ze sposobuje tzv.rebound congestion-spatnu, narazovu kongesciu, upchatie nosa.cize cosi ako jojo efekt.skus viac inhalovat a skus pinosol miesto olynth.na odpchatie nosa ti moze dat lekarka tablety, ak si inak zdrava, na prekonanie najkrit.fazy.ide o cievnu zalezitost.

gelek

Ja som bola tiez na nom zavisla, cim viac som si ho davala tym viac som ho potrebovala. Potom ma to nejak preslo,. Chod k lekarke nech ti nieco predpise na upchate dutiny

ano...

no aj ja som ho asi tristvrte roka brala lebo som mala stale upchaty nos ale prekonala som sa sice to bolo tazke ale uz ho nepotrebujem