URGENTNA POMOC

Príspevok v téme: URGENTNA POMOC
valentina

Ahojte, chcem vas poprosit o radu...stalo sa mi to, ze som zabudla v utorok uzit antikoncepcnu tabletku, spomenula som si az v stredu, ked som mala uzit dalsiu....medzi tym som mala nechraneny pohlavny styk, lebo som bola v tom, ze som ju uzila...ako som to zistila dala som si zabudnutu tabletku a dalsiu, co som mala brat v ten den, tak mi bolo poradene...uzila som aj Escapelle dnes...na radu lekarky...Chcem sa spytat nato, ci mi viete poradit, lebo lekarkina odpoved nebola jednoznacna...ci napriklad zajtra, pozajtra budem chranena pri pohlavnom styku ked dalej pokracujem v uzivani mojich antikoncepcnych tabletiek...velmi dakujem za odpoved

janka

Ahoj, zalezi podla toho, v ktory den cyklu si si tu tabletku zabudla dat. skus pohladat v prolozenom letaku, navode k tabletkam- tam by malo byt vsetko pekne rozpisane. vo vacsine pripadov je to tak, ze ak si zabudla tabletku v prvom tyzdni uzivania tabletiek- mala by si tento teyzden nesexovat, alebo pouzit inu ochranu, ak si si zabudla dat tabletku pocas druheho tyzdna balenia, nestane sa vobec nic, si chranena. ak v tretom tyzdni- je to zlozitejsie, lebo v letaku je ze mas brat tabletky bez prerusenia dalej, ale moj gynekolog mi to neodporucal... v tomto pripade odporucam sa este niecim chranit alebo si davat pozor. aj ked z vlastnych skusenosti ti mozem povedat, ze nech som si zabudla dat tabletku kedykolvek (parkrat sa mi to uz stalo...), nikdy sa nic nestalo. pokial to nie je pravidlo a inokedy uzivas tabletky nacas, bud v pohode :)