Slnko a Solárko

ach moj boze

"a ak si necitala, tak aj solarko je zdrave, hlavne ked je vela lucov UVB."

Ach boze...naivka...to si draha vyjdi na 10 minut na slnko a mas to iste! A dobre pocujes...10 minut staci...(bez ochranneho faktora) potom uz nastava palenie a starnutie koze ktore ani nepocitujes...Nechapem naco sa series do toho solarka, to NIE JE zdrave...a ak si to niekedy citala, tak media teda dokazu pisat bludy! Sln sa radsej na slnku ked uz, len nie v case od 10tej do 15tej,ludia by na slnko nemali chodit nenatrety, a MINIMALNY faktor by mal byt 30! Zevraj sa to tak aj bude robit, pretoze mensie faktory su nanic a 30tka je uz pomaly tiez na nic...a neviem preco su inak ludia v tom ze ked sa natru tak sa neochrania...opalovaci krem nie je proti NEopaleniu sa, ale proti prenikaniu skodlivin...sa zobudte slecny co si myslia ze solarko je hypersuper vec...uvidite za 10-20 rokov.

barbinka

marisssa: ako nech si každý chodí kam chce, ja len píšem svoj názor. a viem, že by som do solárka nikdy nešla a to ho mám zadarmo.

barbinka

pre ach moj boze: súhlasím s tebou, len si myslím, že tie baby to zistia aj skôr aké má solárko učinky. keď im kamarátka povie, že vyzerá staro.

ach moj boze

"a ak si necitala, tak aj solarko je zdrave, hlavne ked je vela lucov UVB."

Ach boze...naivka...to si draha vyjdi na 10 minut na slnko a mas to iste! A dobre pocujes...10 minut staci...(bez ochranneho faktora) potom uz nastava palenie a starnutie koze ktore ani nepocitujes...Nechapem naco sa series do toho solarka, to NIE JE zdrave...a ak si to niekedy citala, tak media teda dokazu pisat bludy! Sln sa radsej na slnku ked uz, len nie v case od 10tej do 15tej,ludia by na slnko nemali chodit nenatrety, a MINIMALNY faktor by mal byt 30! Zevraj sa to tak aj bude robit, pretoze mensie faktory su nanic a 30tka je uz pomaly tiez na nic...a neviem preco su inak ludia v tom ze ked sa natru tak sa neochrania...opalovaci krem nie je proti NEopaleniu sa, ale proti prenikaniu skodlivin...sa zobudte slecny co si myslia ze solarko je hypersuper vec...uvidite za 10-20 rokov.

marisssa

ach moj boze---CITAJ:
SOLÁRIUM
Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle
a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú
pomerne vysoký podiel mierneho UV "A" opaľovacieho žiarenia. Toto
predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné opálenie do bronzova
v extrémne krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie)
je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických
poruchách alebo prechladnutí. Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas
opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín "D", ktorý priamo ukladá
vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Pri rôznych
kožných ochoreniach, ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje
priaznivý efekt opaľovania v soláriu.
UV zariadenia (solárium) by nemali používať osoby, (a to v ich vlastnom
záujme) ktoré trpeli, alebo trpia na rakovinu kože, alebo sú na to
náchylný. Taktiež by sa nemali v soláriu opaľovať tie osoby, ktoré
užívajú také lieky, ktoré zvyšujú citlivosť kože na ultrafialové
žiarenie. Ak máte na koži trvalé opuchliny, vredy, alebo pigmentové
pečeňové škvrny solárium nepoužívajte. Pred použitím solária
zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty
slnečnej ochrany. UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer
žiadne škodlivé žiarenie typu UV "B" a UV "C" na rozdiel od priameho
slnečného svetla. Počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané
ochranné okuliare a odporučenú solárnu kozmetiku. Po opaľovaní v soláriu
sa doporučuje použiť pleťovú vodu, alebo pleťové mlieko, aby ste
predchádzali vysúšaniu pokožky.

je dolezite sa o tu pokozku samozrejme starat.a preco tam chodim je len a len moja vec.viees, ja sa na slnku neopalim skoro vobec, to by som tam musela lezat od rana do vecera, aby aspon co-to bolo vidiet, v solarku je o jednoduchsie a to je jediny sposob ako nebyt biela, lebo to mi trosku vadi..a vravim, ide o tu intenzitu navstevnosti toho solarka, vravim,ze ja tam chodim len cez leto..tak co mas za problem?je to len a len moja vec, ze tam chodim...a som si vedoma nasledkov.

marisssa

barbinka---ved som to iste napisala aj ja, ze s odstupom,tak?
ale je rozdiel v tom, ze ako casto tam clovek chodi.no tak urcite tam nebudem chodit cely rok!ja len takto na leto a potom cez zimu nie.
tak ked to niekto prehana s tym, to je jasne, ze su zosuverene, ja som tiez vela takych bab uz videla,ale to je uz ich problem,ked chcu tak vyzerat

ach moj boze

"a ak si necitala, tak aj solarko je zdrave, hlavne ked je vela lucov UVB."

Ach boze...naivka...to si draha vyjdi na 10 minut na slnko a mas to iste! A dobre pocujes...10 minut staci...(bez ochranneho faktora) potom uz nastava palenie a starnutie koze ktore ani nepocitujes...Nechapem naco sa series do toho solarka, to NIE JE zdrave...a ak si to niekedy citala, tak media teda dokazu pisat bludy! Sln sa radsej na slnku ked uz, len nie v case od 10tej do 15tej,ludia by na slnko nemali chodit nenatrety, a MINIMALNY faktor by mal byt 30! Zevraj sa to tak aj bude robit, pretoze mensie faktory su nanic a 30tka je uz pomaly tiez na nic...a neviem preco su inak ludia v tom ze ked sa natru tak sa neochrania...opalovaci krem nie je proti NEopaleniu sa, ale proti prenikaniu skodlivin...sa zobudte slecny co si myslia ze solarko je hypersuper vec...uvidite za 10-20 rokov.