MASLO MLIEKO

rencaa

citala som kdesi taky jednoduchy navod, ak na etikete potravinoveho vyrobku o jeho zlozeni najdes viac ako dva vyrazy, ktorym nerozumies, nevies co znamenaju, vrat spat do regala.

rencaa

sama si musis najst system, ako sa budes orientovat, vela obycajnych ludi praveze reklamam podlieha a veria rame a spol,
ako pise rng, co najmenej priemyselne upravovane

maslomlieko

Prave preto ,ze neverim reklame sa pytam beznych ludi na nazor a premyslam o tom.Dalsou zalezitostou co s tym suvisí je aj granko a ine dochucovadla.Viem ,ze je to asi neziaduce z hladiska zdravej vyzivy.Myslite ,ze to vedie k navyku u detí?

rencaa

a to trvanlive krabicove mlieko ma od kravskeho velmi daleko. je to zvysok po extrakcii vsetkeho co sa do smotan, syrov a inych mliecnych produktov spotrebuva
a naozaj, vapnik, ak ide o ten,. co im chces v mlieku dodat sa nachadza v inych potravinach. organizmus ho z mlieka nevie zuzitkovat.
never vsetkemu co je v reklamach TV a spol. co je propagovamne ako zdrave castokrat je prave naopak skodlive. aj ked priamo v okamihu konzumovania nebadas skodlivost

rencaa

pokial deti uz maju zuby, mlieko nepotrebuju
vlocky si nezalievaj mliekom. ja si robim tak, ze obycajne vlocky ovsene zalejem vecer studenou vodou aby boli ponorene, do rana prebehne fermentacia, pridam horucou vodou oplachnute hrozienka, lyzicu medu, posekane orechy a podla chuti pochutkovu smotanu. ziadne mlieko

maslomlieko

Dakujem vsetkym zatial za nazor.Ide mi skor aj o deti a o to aby mali kvalitu,ale v dnesnej dobe je to velmi tazke zistit co je kvalitne.Myslite si,ze kvalitnejsie je susene mlieko ako napr./beba ,nutrilon/ ako kravske trvanlive?

damian

Inac, ja pouzivam do pohankovej krupice lejem ryzove mlieko a pohankovu babovku robim nie zo smotany, ako sa tam pise, ale davam tam olivovy olej a ryzove mlieko. A neuverili by ste, ako mojim znamim ta babovka chuti.