DUBLIN

luci

bola som v Birminghame, uzasne je, ze som spoznala velmi vela cudzincov, Spanielov, Francuzov, Talianov, Indov,atd. Tu na SLovensku robim podobne ako v UK a plat mam o vela nizsi a s anglictionou som upadla. Netuzim zit tu na Slovensku v luxuse, ale ked si chceme raz zalozit rodinku a mat deti, musime si este trosku privyrobit v zahranici. A hlavne manzel sa musi zlepsit v jazyku.

sedmikraska

Luci, tak dufam, ze vam tam vsetko bude vychadzat :) ja som v Uk teraz 2 roky a mame na plane vratit sa tak za 4 roky naspat, no som zvedava teda ake to bude. Co ti najviac teraz chyba alebo nevyhovuje na Slovensku po skusenosti zo zahranicia? Kde v Uk si bola?

luci

s tym byvanim nam na zaciatku pomoze kamarat. Zije tam uz 10 rokov a super job, takze snad aj on rozhodi siete. Manzel pre zaciatok chce vziat hociaku pracu, takze dufam, ze to vyjde. Po styroch rokov zivota v UK som to skusila na slovensku, ale po case sme aj s manzelom zistili, ze bude pre nas lepsie odist.

sedmikraska

no ved jasne, kto hlada najde :) ja len proste, ze to v Dubline nie je take jednoduche ako si myslia niektori ludia, ja som tam bola len na tri mesiace a nepracovala som a ani som sa nepokusala na taku dobu nieco si najst, lebo by to este k tomu pocas leta, co je tam spusta studentov nebolo najjednoduchsie. A pritom take velikanske mesto, to sa predsa musi ieco najst, no a vela mladych tam aj tak len aby nieco mali, hraju na namesti na husliach :( v septembri by to ale malo byt o dost jednoduchsie aj s ubytovanim. My ked sme tam boli, tak sme na to mali 3 dni a uz sme sa bali, ze budeme spavat v aute traja :D no nakoniec sme nasli, vsade ale musis zaplatit depozit- jednomesacny najom navyse, takze aj na to si pripravit peniaze

luci

no necakam samozrejme, ze sa mi budu pracovne ponuky len tak sypat, ale keby sa na vec pozeram vzdy tak, ze vsetkok je priserne drahe a nezozeniem job. Tak by som bola uz 9 rokov na tom istom pracovnom mieste, alebo by som robila au-pair za par libier v tej istej rodinke. :@ )))

sedmikraska

Praveze s pracou to tam vobec nie je lahke. Boli sme tam pred rokom a kamarat u nas skysol skoro 2 mesiace a rozposlal okolo 200 zivotopisom a az potom nasiel pracu a to mal supe anglictinu a teraz pracuje na helpdesku pocitacovom. Ubytovanie- ak chces byvat sama(s priatelom), tak to stoji na mesiac okolo 1000 euro, menej len velmi casto, ale za takych 500euro by ste mohli zdielat byt alebo dom s niekym inym :( Potraviny a drogeria sa moc od slovenskych cien nelisi. Kamarat si tam zalozil online obchod s ceskymi a slovenskymi potravinami a dovezie vam ich az domov- je to najlacnejsie a najlepsie. Poslem ti aj na nho link

luci

ved preto, ze je to tam take drahe, chcem vediet, ako na tom boli ostatni.
Byvat budem take 2mesiace u znamych. Ale nechcem im byt na pritaz. Viem, ze s pracou to tiez nie je hracka, ale nebudem sa z toho stresovat teraz. Mam uz pracovne skusenosti z UK a teraz pracujem na slovensku v Americkej company, takze to snad nebude take zle.