Riadne zapalene hrdlo

Príspevok v téme: Riadne zapalene hrdlo
plamienka

Ahojte, uz 2. den mam riadne zapalene hrdlo, nemozem vobec prehltavat a najhorsie je to rano, ked sa zobudim. Bolest hrdla pocitujem aj pocas celeho dna. Neviete mi nieco poradit na hrdlo ? Nechcem ist k lekarke, lebo mi zase predpise antibiotika, tych som sa nabrala uz viac nez dost a dalsie brat nechcem. Dakujem vam za rady

mirka 23

Plamienka, skús to čo ti radia odborníci nižšie a k tomu by som ti ešte odporučila Mumio. Sú to tabletky na čisto prírodnej báze, okrem iného podporujú imunitu a liečia aj zapálené hrdlo. 10 tabliet stojí asi 60sk v lekárni.

RNG

damian, ja nie som priatelom vitaminu C s postupnym uvolnovanim. To su extra prisady, ktore telo nepotrebuje. Hlavne ked beries intenzivne vitamin C, 1 gram za hodinu. Skor by som zdoraznil, ze ma byt vo forme neutralneho, aby neokyslil creva a nevyvolal hnacky(napr kalcium askorbat alebo Buffered C, ester C a podobne).
Polcas rozpadu v tele sa uvadza od 30 minut po 4 hodiny, teda na kyselinu askorbovu.
Ine formy(askorbat vapenaty, ester C,ester C palmitat ) sa udrzia v tele podstatne dlhsie.

damian

Nasad si 4 litre cistej vody denne + vezmi ned 2000 mg vitaminu C s postupnym uvolnovanim a potom kazdu hodinu 1000mg. Ak by sa objavili hnacky, treba vit C znizit a postupne zvysit. Pozor, nekupuj vitamin C, kde je jedovate sladidlo aspartam!!! Hrdlo kloktaj teplou solenou vodou, dobra je aj voda so sodou bikarbonou, vyborny je aj propolis alebo silne vyluhovany harmancek. Ak hrdlo stale neznesitelne boli, daj si Paralen 1000mg kazde 4 hodiny.