labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

anjelicek

ach jaj a zasa mozeme letiet lekarovi zajtra.take ma to usko skarede.uz to nema len v usku,ale taha sa mu to von,pri spankoch ma zacervenanu kozu a supiny.ja to uz nechapem preco:-(stale trepe hlavou a vala sa nato usko,asi ho to boli... :-(som z toho naozaj uz nestastna.sestrina kamaratka ma labarodku,o mesiac mladsiu ako je moj a ani raz jej nic nebolo.aj vasi maju problemy,ci len ten moj je stale ´´marod´´.

anjelicek

lussynka stale ma zapalane jedno usko.boli sm euz aj na vysetreni a ma to len vraj obycajnu bakteriu.kupila som si od veterinara vodicku od Virbac Epi-otic, stala asi 280 a cistim mu tym uska 2x do tyzdna.ako ten maz mu to vycisti,ale stale ma zapalenu,zacervenanu jednu usnicu co si to skrabe stale.mali sme este mast,ale ta neviem ako sa volala,lebo to mi lekar dal len do striekacky a potom este kvapky,tusim Surolan.

dedy

lussynka, ale tu nejde o mlatenie, samozrejme mlatit psa len tak lebo sa mi chce je o inom, ale toto je vychovne, a okriknutie temperamentneho labradora malokedy zabera,aj ked je to len stena
ja mam doma vyse sestrocneho cavaliera, citlivejsej povahy, ale ja on mal chvile, ked neposluchol a urobil cosi velmi zle, za co bol potrestany s raznym povelom fuj, vtedy za to dostal po zadku a druhykrat ked to spravil u neho stacilo zvriesknut fuj
ak budes na male stena kricat fuj tak to velmi nezaberie, kedze pes nechape co slovo fuj znamena, MOZE SI mysliet, ze sa s nim chces hrat, potrestanie moze byt v roznych formach: cuknutie voditka (primeranou silou), capnutie
ako nevie co znamena sadni, kym ho do polohy sadni nedas a kym to nebudete cvicit do bezvedomia

lussynka

ked si precitas o vychove steniatka tak aj tam sa docitas ze by sa nemali steniatka bit...da sa to aj bez bitky...steniatko sa vie riadit aj tonom hlasu...ken na neho skriknes a co ja viem mozes pouzit povel fuj...
vies napriklad aj vidim na 2 psikoch ake to ma nasledky ked sa odmalicka mlatili..=( strasne sa boja a ked zdvihnes ruku ze ich ides pohladkat strasne sa boja lebo si myslia ze dostanu po zadku...
to mas ako s babetkom..ani to nevie vsetko ked je malinke a nenaucis ho to bitkou...ono to proste nechape za co to dostalo a ze je to zle..