spoluziacka:(

Príspevok v téme: spoluziacka:(
kika123

som druhacka na strednej a uz dlhsiu dobu si vsimam moju spoluziacku ze ju nieco trapi ale neviem co nechce sa o tom rozpravat
je velmi fajn baba dobre sa uci ale ked pride na nejaku situaciu kedy sa jej ma niekto dotknut tak sa stiahne- vraj to nema rada a vsimla som si to uz niekolko krat aj na telesnej ked sme si davali masaze- vzdy dovolila len urcitu malu cast tela a nie dalej
coho to moze byt dosledok? myslite ze to moze byt nejake tyranie?

anina.

tiez nemusim, ked sa ma niekto cudzi dotkne, podla mna tvojej spoluziacke nic nie je, len jednoducho nema rada tesnu blizkost a dotyky inych ludi. Kazdy sme nejaky.

lenca

napriklad ja neznasam, ked sa ku mne niekto priblizi blizsie ako pol metra. A niektori ludia to robia uplne bezne, napr,sedim v praci za pisacim stolom, kolegyna ku mne pride a zo vzdialenosti 30cm mi zacne nieco vysvetlovat.....Ak toto niekomu nevadi, tak neviem...Mozno som vadna tiez ja

cloviecik88

Myslim, ze tvoju spoluziacku by sme nemuseli takto diagnostikovat ako obet tyrania.
Kazdy clovek ma okolo seba zony. Hovorime o tzv. proxemike. 0 - 15 cm je najužšia intimna zona, 15 - 45 cm od tela je intimna zona. Do tychto zon vpustame len najvernejsich priatelov. Dotyky, ktore su blizsie v oblasti panvy, su najviac narusajuce najuzsiu intimnu zonu. Nemozete predsa zazlievat spoluziacke, ze si od vas drzi prirodzeny odstup. Kazdy nie je natolko spolocensky a orientovany na dotyky, hoci moze ist z vasej strany o dotykanie sa priatelsky.

kancela

nema zo seba nejake komplexy? alebo nieco podobne? z postavy,mozno je viac hanbliva,ma male sebavedomie.Tazko poradit

kika123

to tyranie sa mi praveze nezda poznam ich rodinu ale bolo to jedine co ma napadlo
a kupat sa? to som sa snazila ale nerada sa vraj kupe medzi ludmi

tiktak

Nemusi, netreba hned mysliet na najhorsie, aj ked to tymto nechcem vylucit. Aj u nas boli take typy, proste niekto je viac rezervovany, o tom to je. Ale vsak ide obdobie plaviek, tak ju max zavolaj niekam a keby bola tyrana alebo nieco tak to hned zistit. aj ked pochybujem, mozno je len naozaj troska viac odmerana.