zle po alkohole ale velmi

Príspevok v téme: zle po alkohole ale velmi
milan_ba

AHOJ, mam 23 rokov a ked si vypijem (staci par velkych piv) den nato mi je velmi zle, bol som lieceny na mononukleozu cca 5 rokov dozadu ale pecenove testy su v norme, bola mi diagnostikovana tetania, podla mna to ma s tym nieco spolocne) teda moze mat? nemyslim klasicku "opicu" ale skvor trpnutie ruk, ak si poobede lahnem tak mam pri "spanku" velmi cervene oci a podobne, co to moze byt? dakujem

dianka1

milan, ved kazdy organizmus je iny. ak ti je po alkohole naozaj tak velmi zle, aj ked je to iba pivo, tak ho asi budes musiet vysadit uplne. tvoje telo ti dava jasne signaly, mal by si ich pocuvat. preco vychadzas z toho, ze inym to neskodi? napriklad alergikovi skodi, ked vyjde na rozkvitnutu luku, hoci aj na ssekundu, kym zdravemu nevadi, aj ked sa v nej povala. kazdy sme predsa iny.

milan_ba

:) dakujem za rady ale ja som chcel skor nejaky zdravotno-doktorsky nazor na to a nie ze nepi zabija ta to :) ja nepijem vela ale ta nedaj si 1x do tyzdna v piatok vecer pivko ked je vonku 35 stupnov cely den. ja take pitie myslim. ze minimum alkoholu a nie ze flasku vodky sam. predsa ako ma moze "rozhadzat" na cely dalsi den 2 velke piva to sa mi nezda

mirka 23

Ja nepijem alkohol vôbec a nechýba mi to. Aj moji známi vedia, že nepijem a rešpektujú to. Keď som medzi novými ľuďmi, tak sa čudujú, ale potom to berú ako samozrejmosť. Nikdy som nevypila pivo, víno, alkohol, iba raz v Egypte som si musela dať slivku pre žalúdočné problémy. Takže moja rada - nepi. Nič ti neujde.

radca

Mononukleoza dokaze pekne rozhodit metabolizmus tukov a aj alkoholu a na dost dlhu dobu. Bohuzial hovorim z vlastnej skusenosti. Moyno bz pomohol sylmaril z pestreca, selen a B-vitaminy.

:-)))

tak nie kazdy znasa alkohol rovnako, napr. taky japonec nema enzymy co stiepia alkohol, takze ak mal niekto tu cest pit s japoncom, tak bol celkom pobaveny :)
a tiez ti odporucam, radu mojeho druha :-), nepi ten blby alkohol!! nevidis, ze ta pomaly zabija!!

milan_ba

no ale moja doktorka vravi ze pecenove su OK ze ta mononukleoza je zazehnana ze alkohol ako normalny clovek mozem pit.....

radca

Je to "neznasanlivost" alkoholu. Velmi pravdepodobne to suvisi s tou mononukleozou. V tvojom pripade, by som sa alkoholu uplne vyhybal.