Sex a zápal močových ciest

Rika

Poznam z vlastnej skusenosti vsetko o com pisete. Od maja do decembra 7x atb, vsetky vysetrenia aj cystoskopia v poriadku a "rezaky" na zblaznenie. Chcem sa podelit s "babskym receptom" ktory mi v poslednej dobe vzdy zabral, aj ked som uz cikala krv. 1 dl vody dat varit s polievkovou lyzicou kôprového semiacka ( kupila som v lekarni)asi 10 minut, potom vliat 3 dl bieleho vina a nechat poriadne prevriet,vypit na 2x a opakovat 2 dni po sebe. Ja som si pridavala aj za lyzicku cukru. No a pit vela vody, cajiky...Dajte vediet ci niekomu tento recept pomohol. Drzim palce a vela sil pri zvladani nasich problemov. Nasa dilema: sex ci trpiet rezaky?

malvinka

Ahojte kočky, cítim s vami, s podobnymi problemami bojujem 4 roky. Mam lepsie a horsie dni a hlavne po sexe a pri menstruacii sa to zhorsuje. Chcem sa opytat, ci niektora z vas absolvovala liecbu pomocou vyplachov - instilácií IaluRiL a ci niektora uzivate prirodne lieky Diochi a Tianschi-Tiens. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem a zelam hlavne pozitivne myslenie, lebo psychika dava v nasich pripadoch poriadne zabrat..

zufala

Caute baby, bohuzial mam podobne problemy, po sexe hned zapal mocoveho mechura, napriek vymoceni pred i po.. Bola som u gynekologa, urobil mi potrebne vysetrenia, povedal mi, ze ja nie som gynekologicky pacient, ale urologicky. K urologovi som isla teda hned na to- v tom case som este vsetko vzdy vymocila. Ten mi predpisal urovaxom-tri mesiace som to brala, na podporu imunity mechura. Nezabralo. Medzitym som opakovane dostala po sebe zapal a dostalo sa to tak daleko, ze budem musiet absolvovat chirurgicky zakrok- rozsirenie trubice. Som z toho zufala, pretoze nemam kvoli tymto problemom ani aktualne partnera, jednoducho, sex mam strasne rada, ale potom tie bolesti a problemy po nom- nieco strasne.Teraz mi kamaratka este poradila, ze jej velmi pomohlo na posilnenie imunity wobenzym, aby som tiez vyskusala. Stale vsak nedokazem pochopit, ako to je mozne, ze tieto problemy mam, lebo pred par rokmi som to tak nemala. Inak ten zakrok ma caka o mesiac, tak potom dam vediet...

angela85

jeeej som stastna,uz asi mesiac mam tam dole nebicko, ziadne rezanie, palenie, no nic ani nevim cim som to dosiahla po roku trapenia, ale uz dlhsie som jedla zinok a vitamin C tisicku, mozno tym a zacala som jest aj tie klokanky, co tu jedna baba spominala, zufaly clovek sa kazdej blbosti chyta, no neviem fakt co mi pomohlo, ale po dlhom case mi je super

adaKava

Pomaha to co pise akim....
Skuste....a ak uz problem je, treba ist preliecit to antibiotikami....po dobrati vsak nechat laboratorne vysetrit, ci tam nejaka bakteria nezostala....ja som koli tomu vybrala antibiotika 2x po sebe,lebo jedno balenie nepomohlo....A potom dlhodoba liecba roznymi probiotikami...ze vraj dokonale osidlenie trva niekolko rokov....
Probiotika nie su vsetky dobre....treba vyberat a skusat, nie vsetky maju dobru osidlovaciu schopnost....a nepouzivat parfumovane toaletne papiere ani vlozky....a teda vela tekutin pit....
Hlavne cistu vodu....drzte sa......paaaaaa

Buuuuu

Dobrý deň , prepáčte mi , ale nečítala som si vaše príspevky. Mám taký problém, že bola som chorá, brala som antibiotiká a mala som k tomu ešte aj menštruáciu.. po menštruácii sme mali s partnerom nechránený sex a prejavilo sa mi pálenie v pošve a škrábanie a hustý biely výtok.. partner sa postažoval, že jeho tiež škrábe penis.. prosím vás o radu, že či neviete náhodou o čo tu ide a aké lieky by sme si mali obidvaja kúpiť .. poniektorí povedali že ide o kvasinky

petul

baby skuste zistit ci nemate napr. cez leto sennu nadchu alebo nieco podobne...lebo pri alergii takehoto typu je vzdy oslabena sliznica a rovnako tak sliznica v mocovych cestach...je oslabeny imunitny system a preto bakterie rychlejsie zautocia,,,Ja som sa zacala riadne liecit na pelovu alergiu, pritom uzivam lactobacily a mega brusnice na posilnenie mocovych ciest a je to lepsie...a hlavne veeeela tekutin, cajov a pod.

Denly

ahoj baby , pripájam sa k vám a taktiež mam neustále problém s močovými cestami po pohlavnom styku , čo Vám možem poradit, ako prvá pomoc je piť čo najviac tekutín, čistá voda aspon 1-1,5l behom hodiny, aby sa vám stale naplňal močový mechur , tým padom sa všetky baktérie vylúčia pri močeni... čo mi zvyklo zbarat bol čaj z MAJORANKY ! 1 kávovú lyžičku zaliat vriacou vodou do 2dcl pohára, 10 minut nechať vyluhovaŤ a po dúškoch piŤ, bolest a pálenie by malo vymiznúť behom polhodinky , a momentálne som začala užívať tablety CANEPHRON,sú to volnopredajné lieky na prírodnej báze a možu sa uživať dlhodobo, 6 týždnov som mala pokoj,ale tekutiny treba doplňat stále ,inak nás baktérie dobehnú! držte sa všetky !

angela85

ked to na mna pride, tak mi najviac pomoze, ked v priebehu hodiny vypijem 1,5 l vody, uplne mi to utisi bolesti. proste pitie vody, vela vody mi najviac zabera. ale asi v prvom rade si musim zvysit imunitu, lebo vlastne kvoli tomu sme vsetky chore, zla imunita a kazdy sex je pre nas spustacom bolesti. od kedy mam s priatelom sex iba s kondomom tak ziadna mykoza, ale ten strasny rezavy pocit v mocovych cestach, bolesti v podbrusku a nafuknute brucho, a pachnuci kalny moc, tak to mi stale ostalo a fakt neviem co mam robit, lekari mi zatial nepomohli