odhodlat sa k psychologovi

anca

ak aj treba nejaky papier od obvodneho tak si vymysli nieco ako ze mas strach cestovat autobusmi po tom co si zazila havariu, ci sa bojis v malych miestnostiach po tom ako si uviazla vo vytaho na par hodin...neviem co ti je a preco tam chces ist ale ak nechces vesat obvodnemu na nos co ti naozaj je lebo ti to nie je prijemne tak si vymysli nieco co ja podobne tomu tvojmu pripadu ale tak aby si sa citila v poho..aspon ja somm to takto vyriesila

luciferka

no to si aj ja myslim, alebo ist k sukromnemu, lenze len prva vstupna prehlidka, stoji vyse 1000 a to si student asi tazko moze dovolit...., blbe

moniqa87

luciferka, tak to budes musiet asi urobit tak, ze sa behnes k tomu psychologovi ku ktoremu chces ist opytat, ze ako to je s tym papierom od obvodneho, ze aky to ma vplyv na cenu liecby a potom sa rozhodnes, ale povinnostou to iste nie je, len asi ako tu niekto spomenul, moze byt rozdiel v tom co budes musiet zaplatit...

luciferka

dakujem, ale ak treba papier tak mi to je asi aj tak na nic, nejedna sa o mna, aj ked mne by psycholog asi tiez odol, ale priatela asi nedotlacim aj k obvodnemu, ale dakujem

jablonkaa

ak si bude za vysetrenia terapiu platit sama, nepotrebuje vymenny listok. ak vsak toto mam preplacat zdravotna poistovna, je vymenny listok potrebny.

Dr jajboli

ja tak viem, že aj ku psychológovi treba papier a treba sa objednať. Dostaneš sa tam bez papiera po známosti.

jablonkaa

ano, k prvej navsteve je potrebny vymenny listok od obvodneho lekara.
nevidim v tom vsak ziaden problem - jednoducho povedz, ze chces ist ku psychologovi. obvodak by sa ta nemal na nic pytat a napisat na listok len prosim o odborne vysetrenie. ak sa bude pytat, povedz mu hocico, ak mas problem povedat pravu pricinu - napr. ze sa necitis dobre, alebo ze trpis nespavostou - -potom problem vysvetlis az psychologovi.