pes a moje choroby?

Príspevok v téme: pes a moje choroby?
sunnygirl333

nedavno som sa prestahovala k priatelovi..ma psa...pitbula...zije snami v byte...lezie na postel.kazdy den je po nom kopec spiny, smrdi..vonku lezie do rieky, vala sa v bahne a v trave a priatel ho neumyva kazdy den..
....samozrejme mi to vadi, ale proste pes takto zil uz 7 rokov a tazko si bude zvykat na nove pravidla...
momentalne sa u mna vyskytli zdravotne tazkosti...mam alergiu na psie chlpy, ale to riesim liekmi, mala som astmu, ktoru sa podarilo liecbou stlmit na minimum...teraz mam pocit, ze sa astma zacina objavovat stale v silnejsej miere, dokonca budem nutena si dat znova predpisat spreje,...zacala som mat dokonca gynekologicke problemy...kozne problemy...proste je toho vela...ako toto riesit??...priatel psa prec neda...ale zase ja zo psom zrejme nebudem moct zit v jednom byte...zajtra idem na komplexne vysetrenie..ak sa preukaze, ze spustacom a alergenom je pes...neviem co robit...

lea

fuha, dobry humusak ten vas pes. stareho psa novym kuskom nenaucis. aspon to lezenie do postele mu zakaz, to by malo stacit. inak, pitbul vela chlpov nema, to by nemalo spustit daku vyraznu alergiu. mozno praveze ziskas imunitu. a co tak novy priatel?

alfi

Ale čo myslíte ,že to je také jednoduché rozlúčiť sa so psom ?Aj keď nikto asi nesúhlasí,
podľa vašej debaty.Aj moje dieťa má astmu,teraz je pod kontrolou,ale zatiaľ len na pele,breza ,jelša,lieska ap..A od 1/2 júla nám tiež pribudol pes.
Ale je to starosť,hlavne keď má dlhú srsť.
A Ty ľúbiš toho priateľa a chceš s ním ostať alebo nie?
Tak mu vysvetli, ako sa o psa starať,nikdy nie je neskoro.

[zruseny12]

kde si presne cital suvislost chlamidii z tetaniou?ja ked som bola na testy tetanii tak primarka mi povedala,ze staci upravit travenie,ked mi chyba vapnik...

[zruseny12]

no ja by som na tvojom mieste ho vyskusala a natrela si usta niecim aby si vsimol a dala by som mu pusu...ako by reagoval...ci by mu to vadilo a ci nie a potom budes vediet na com si...ci ta ma radsej ako psa...VED TY MOZES DOSTAT POTOM NAKONIEC AJ ASTMU AK SA NEBUDES CHRANIT...JEMU VOBEC NEDOCHADZA,ALEBO CO?

majka_

no sunnygirl: akoze je pekne mat doma psa, ale treba ho aj naucit, ako ma normalne zit. ako tu uz niekto spomenul, psa musis naucit cistote, lebo on sam to nevie. akoze nechcem urazat tvojho priatela, ale ten sa zrejme nevie ani sam o seba postarat (super, ze vie, kedy sa ma osprchovat a tak), ale osprchovanie nie je vsetko. je pekne mat psa, ale co tak ocistit mu jeho pelech alebo miestecko pre neho urcene? a lahnut si do spiny po sprche ku spinavemu psovi? ma tvoj priatel rozum?

sunnygirl333

..ale ved ja sa nehadam..bola som chora uz davno predtym..len som sa uspesne nepoviem, ze vyliecila, ale chorobu potlacila. Akurat teraz ten zivot so psom mi priniesol problemy a zravotne tazkosti sa znasobuju...beham na alergologiu, pneumologiu a hodnoty su podstatne horsie ako som mala predtym..ano, ved to..vsimam si vonku psov..ved x ludi ma doma psa, v byte..kadejake rasy..male, velke..ale neverim, ze kazdy pes je tak spinavy...proste ten "nas" sa kupe vonku v rieke...medzi nechtami ma blato, ktore bud poroznasa po byte, po posteli...alebo sa mu zasusi a potom sa to trusi po byte...teraz sa pre zmenu hara...to je katastrofa..priatel to dovoli len tak volne aby to spinilo a ani sa neunuva to utierat...ako vidim, tu su humusaci obaja..aj pes..aj moj priatel...

qqq3

tak to co tu napisala mira je hlupost alergie sa odstranit nedaju ani zmenou zivotneho stylu u alergikov je zname ze zvyknu mat oslabenu imunitu da sa to samozrejme dostat pod kontrolu samozrejme aj zmenou stylu zivota a to tym ze sa co najviac treba púpokusit odstranit alergeny a ako aj ona tu pisala mala ich pod kontrolou pokial neprisla do kontaktu s tym psom a psi to je sami alergen ten co netrpi na ziadnu alergiu to nepochopi util si ju moj brat sestra a moj syn takze si myslim ze aspon truchu viem o com hovorim