Seknutie v krku - nemozem pohnut hlavou

katusaa

Ahojte, ja som bola dnes na kupalisku a ucila som sa skakat sipky. No nakoniec to dopadlo tak, ze po vylezeni z bazena som nemohla otocit hlavou, strasna bolest, a doteraz nemozem otocit hlavu na pravu stranu. Neviem ci je to normalne ze zo sipky moze seknut v krku? Pred nejakymi dvoma tyzdnami sa mi to stalo tiez ale to len tak ze som sa zobudila a bolelo ma to. Mala by som ist k lekarovi? Lebo ja mam stale problemy s krcnou chrbticou, bolieva ma strasne, praska mi tam, bola som aj na CT pred nejakym rokom a pol a vraj je vsetko uplne OK. Neviem co si mam o tom mysliet. A to mam len 17 rokov.

mia22

Mozno doma najdeš termoflasu, do ktorej sa nalieva horuca resp. teplá voda a tu si priloziš na to miesto. Dalej existuju naplaste napr. Flector, tiez by to malo povoliť. Ale z vlastnej skusenosti ti radim navstiviť aj lekara, ako 15 ročnu ma takto seklo 2x, zo strachu som nikam nešla, radšej som tie 3 dni vytrpela a potom to samo odznelo. Po rokoch som začala mať problemy s krčnou chrbticou, na rengene mam blok v tej seknutej časti zvany uz ako "chondroza", ako nasledok neliečenia v počiatočnom štadiu.

for susayx

Na dedine nemáte teplé obklady? na dedine nemáte piecku, v ktorej sa dá zakúriť alebo zohriať voda? Do toho si namočím nejakú handru a prikladám na krk. Skôr by som odporučila červenú šatku, lebo červená hreje. Pokiaľ si dáte na vreckovku alpu a to previažete ešte nejakou šatkou či plienkou tiež to zahrieva.

susayx

raz u babki mi sekol krk nevedela som sia ani pohnut, krcovito som lezala nevedela som si sadnut ci vobec sest a pit pozerala som na tv ocino chcel zavolat sanitku no babka mu to ze to netreba davala mi na to zahrievacie obklady a za 4 dni som sa vedela posadit teraz to mam zase ale len neviem otocit hlavu na pravu stranu.no som sama doma a na dedine nemame tu ziadne tepelne obklady prosim povedzte co mam robit abi mi ten sval uvolnil

jarboe111

Ja som sa tiez ziaciatkom roka zobudila s prisernymi bolestami ako keby mi pichali noze do hlavy horsiu bolest som nikdy nezazila tak som sa radila ale najlepsia moznost bola ist k lekarovi dal mi inekciu nejake lieky a mast a uz v ten den ta bolest nebola az taka zla a na druhy den som uz mohla fungovat i ked nie na 100percent. Ale stale po troch mesiacoch citim ze ten krk nie je v poriadku chcem sa spytat ci ma niekto podobne skusenosti alebo co mam robit. Stale mam pocit takeho tahania asi to stale nemam v poriadku. Neviem ci mi pomoze masaz alebo mam vyhladat este raz lekara?

SHAKTI

vymasírovať jemne Alpou a dať šatku na krk, ešte lepšie je to potom nahrievať cez tú šatku fénom- nie príliš blízko. Základ pri seknutí či už krku alebo krížov- je jemne rozmasírovať stuhnutý sval a dať to do tepla až kým nepovolí.

-xxx-

Dnes rano som pozeral film a odrazu som si uvedomil ze ma nejako boli krk. Myslel som najprv ze ma to prejde, no ale neskor som mohol mat hlavu iba v jednej polohe, a to v takej ze aj tak ma krk mierne bolel.Ked teraz pohnem hlavov tak mi ide az do placu.To sa fakt neda vydrzat. Neviete prosim co pomoze. Ku doktorovi sa mi moc nechce... Dakujem

adamec:)

je tu toho popisaneho vela no ale nemate sancu na to co sa stalo mne...!som uz stvrty den extremne chory,najprv horucky potom bolesti hlavy kasel sopel proste setko...!!!a neska som lezal v posteli a zrazu som si strasne kychol,hlavou mi trhlo do lava a sek!!!nieco mi ruplo v krku a boli to jak svina...no proste strasne...HEEEEEELLP...!:((((((((

mogena

Je to strasne co mas velmi dobre to poznam. Prosim zoznam sa: Voltaren 50mg. Daj si hned dve. TO ti uvolni tuto neprijemnu bolest, daj si to, lebo to bude horsie, tym ze trapis ine svaly. Som totalne proti tabletkam, ale ked sa musi....