Depilacia cukrovou pastou

mimi022

nie nebolí to len trošku pri nanášaní ale je to v pohode ja si dávam robiť predkolenie a to stoji 15 eur a podpazušie tiším 9-10 neviem presne a ja chodím každých 5 -6 týždnov

mimi 022

ahoj je to fajn chodím na to asi pol roka a chlpky su jemnejšie a je ich menej ževraj tak po 2 rokoch vymiznú skoro uplne a ja chodím dv Ba na kukučínovu do salonu ale neviem či maju ešte volne lebo to byva preplnene a treba sa objednať vopred tak skus zavolať0903529070

bobulka22

da sa tato cukrova pasat pouzit aj tak, ze ked mi z nej ostnae tak ju odlozim do chladnicky a pouzit ju aj po 2 tyzdnoch?
...cize vsetko pomiesat a dat varit...ako dlho sa to vacsinou vari?

treba si pri tom davat pozor na znamienka?

danuska123

ale v tom recepte nepise kolko lyzic toho oleja a to je podla mna problem, lebo to nebude potom chytat chlpky ked dame vela.

Ekusik

Prikladam recept,ktory tu uz bol na výrobu cukrovej pasty:
50 dkg cukru
250 ml citronovej stavy
stipky soli
a lyzice slnecnicoveho oleja

Vari sa na slabom ohni za staleho miesania, treba dat Pozor aby nepenila a aby sa nepripalila. Trva to dost dlho, aj tristvrte hodinu az hodinu, ale stoji to za to. Kedze sa pouziva ako studeny alebo teply vosk, v zavislosti od konzistencie, treba sa naucit uvarit ju tak, aby vam vyhovovala. Preto odporucam najskor varit v mensom mnozstve a nenechat sa odradit, ak to nevyjde na prvy- alebo druhykrat.

Depilovane miesto ma byt suche, preto sa odporuca aj detsky puder, nanesie sa hmota, prilozi sa latkovy pasik (stara plachta alebo detska plienka nastrihane na pruzky dobre posluzia). Dobre sa popritlaca, tak aby sa chytili vsetky chlpky a potom sa strhne v protismere rastu. Ucinok je super, len sa to treba naucit. Kolko to vydrzi, to zavisi samozrejme od typu, ale u mna chlpky zredli, zjemneli, nepichaju (juhuu) a pokozka nie je znicena, skor je jemnejsia.

Po depilacii treba depilovane miesta kazdy den "vydrhnut" masaznou hubkou "lufa" (to je taka rastlina, pouziva sa to namocene, cize napr. pri sprchovani a dostat to v kazdom dm medzi masaznymi potrebami). To pomaha, aby chlpky nezarastali a oslabuje to chlpkove korienky. A tiez je vhodny gel z aloe vera - upokoji podrazdenu pokozku.

Okrem ineho, cukor je vraj prirodny konzervacny prostriedok a mal by zabranit premnozeniu sa bakterii. A citronova stava tiez oslabuje vlasove korienky.