reuma

Príspevok v téme: reuma
Doda

Chcela by som poprosiť niekoho (najlepšie však niaku ženu)kto má skúsenosti s reumatickým ochorením - vaskulitídou, t.z. reum.zápal ciev.Mám 31 rokov a pred vyše rokom mi diagnostikovali túto chorobu a predpísali lieky :prednison,imuran a plaquenil.V súčasnosti sa cítim lepšie a mám aj znížené dávky liekov.Predovšetkým by ma záujímalo, či by som mohla aj s touto chorobou otehotnieť, a aké lieky by som v tehotenstve mohla brať.Vopred ďakujem za rady a skúsenosti.

rozmaria83

mne dost pomohol spermidin, je to zo psenicnych klickov a znizuje zapal v tele, mam menej bolesti klbov a znizili sa mi lieky,kupujem si od sunday natural

kiwi

Prosím mohol by mi niekto pomôcť.Moja mama ma akútnu zápalovú reumu a neznesiteľné bolesti.Lekári jej predpisujú lieky, ktoré nezaberajú a jej liečbu odďaľujú.Ak s tým mate skúsenosti prosím napíšte mi ako by sa dali jej bolesti zmierniť.

moncika

tam nieje pri RA nejaka specialne dieta-v podstate to je stravovat sa zdravo.ziadne mliecne vyrobky,len morcacie al.kuracie maso-je preferujem morcacie nieje tam tolko antibiotik ako v kuracom-pokial nieje organic,obmedzit sladke na minimum,len celozrnne pecivo,ziadna biela muka,ziadne mastne salamy....,vela vlakniny,ovsene vlocky,orechy,zeleniny,ovocia,obycajnu ryzu vymenit za naturu,strasne vela ryb okrem tuniaka ten ma vraj vela toxinov-ja preferujem aliassku tresku a lososa,pit len bylinkove caje-zihlava,salvia,nechtik,ostropestrec,zeleny a cistu vodu,ziadne sladke vody.to je tak zhruba vsetko+doplnky

RNG

reumaticka artritida ma za sebou rozne pravdepodobne priciny-patogeny, pozri na teme "autoimunne choroby"
Tam su spomenute aj rozne metody a prostriedky proti. Teda nie len potlacenie bolesti a zapalov a detoxifikacia tela(precistenie), ale odstranenie pravdepodobnej priciny(mykoplazmy, boreliozy, chlamidie a rozne virusy).
Uspechy proti RA boli s pouzivanim Samenta, oreganoveho oleja, enzymatickeho cistenia a extaktu z olivovych listov.
Na virusy by som radil najsilnejsie, co poznam chaparal(larrea tridentata) alebo Befungin

sssofiaaa

Ahojte, prosím Vás o radu ... moj otec ma reumu, ruky aj nohy mu puchnu coraz viacej, strasne ho to bolí ..nevyznam sa v tychto veciach a diagnoze, ale chcem mu pomoct..ako sa moze zbavit tej bolesti?a mozno aj tych opuchov? ..dakujem

yvette12

pracujem pre firmu, kt. spolupracuje s lekarskym poradnym zborom, pomahaju i pri takychto typoch chorob, len je nutne precistit si telo a dodrziavat urcitu zivotospravu. info e-mail. adresa

dagmar

ahojte,mna RA postihla v taliansku.zijem a pracujem tu 6 rokov.vypuklo to pred tromi mesiacmi na lavej ruke mam postihnute dva prsty.postupne mi to napadalo aj chodidlo na pravej nohe.tunajsi lekari mi nasadili teraphiu medikamentami,ktore uzivam dnes desiaty den.su to:deltacortene,methotrexate,celebrex a didrogyl.mate niekto skusenosti s touto liecbou?zelam vsetkym vela trpezlivosti a napiste mi.milo pozdravujem z talianska.dagmar