zub mudrosti

Príspevok v téme: zub mudrosti
kachitaa

Chcela by som sa poradit, uz par dni ma strasne, ale strasne boli zub mudrosti. Vcera mi zubar na to pozrel, orezal nieco, a povedal ze uvidime.Vraj teoreticky tam mam miesta, aj ked nie vela a rastie mi rovno. Avsak beriem silne tabletky na bolest a bolest neustupuje ( mam pocit ze mi to zubar dost surovo osetril a preto ma to boli este viac).
Chcela by som sa poradit ohladne toho, ci je dobre si nechat zub mudrosti vytrhnut alebo nie. Ja som to vnimala doteraz tak, ze ak by sa mi nebodaj pokazil moc nejaky zub a musel by ist von, tak ten zub mudrosti postupne zuby potlaci a nebude mi v sanke nic chybat.
Ake mate nazory a skusenosti vy?
Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.

barbinka

jaaaj, tak ale mňa nebolia teraz, nemám ich prerezané. a mne idú trhať len horné osmičky, tak dúfam, že už druhý deň to nebude bolieť.

allienka

Po vytrhnutí som mala bolesti možno jeden deň, potom už nič. Ale tie bolesti boli neporovnateľné s tými predtým.

allienka

Ja som si dala zub múdrosti vytrhnúť , pretože ma tak ukrutne bolel a to sa mi ešte len trošičku začal prerezávať von. Brala som potom aj antibiotiká. Ale ďaľšie dva mi vyrástli tak že som o nich ani nevedela. Podľa mňa je najlepšie ich vytrhnúť hneď keď veľmi bolia.

barbinka

mne idú trhať zuby múdrosti. a to ma ani nebolia a nemám ich ešte prerezané. ale ja mám problém s kĺbom a budem mať strojček. ale keď máš také bolesti, tak by som si ho dala vytrhnúť a budeš mať pokoj.

aduliena

Mne keď rástol zub múdrosti, tiež ma to veľmi bolelo a žiadne tabletky proti bolesti mi nezaberali. Tak som týždeň chodila každé ráno k zubárke a dávala mi tam takú vatu namočenú do niečoho a bolo to dobré, lebo bolesť prestala.