KLIEŠŤ

Príspevok v téme: KLIEŠŤ
gabinka1

Ahojte. Pred 3dnami som si nasla kliesta a sama som si ho vykrutila. Bol uz troichu napity, zrejme tam bol aj 2dni. Teraz mam to miesto trochu cervene a napuchnute a svrbi ma obcas. Mam pockat, ze to ustupi alebo ist k lekarovi? Dufam, ze mi nepreniesol boreliozu...napiste mi svoje skusenosti s klistami.

pipina

ahojte,pred týždnom som malemu vybrala kliešťa včera tomu bolo tyžden a dostal horučku 38-39 stupnov,ma to s tym kliešťom niečo spoločne

lˇuba

Treba ísť k lekárovi,dostaneš antibiotiká a zoberú ti krv na boreliozu.Tá je u nás dosť rozšírená a s otepľovaním bude viac. Doma sme už mali všetci,kliešte sú teraz skoro všade,netreba ísť ani do lesa.

gabinka1

martynkom,
urcite chod k lekarovi k obvodnemu najskor!!! z krvi ti zisti,co je s tebou.... ja som sla...pisala som ti to.

RNG
mas pravdu, aj ja to vidim: pytala som sa lekarky, ze co potom, kede sa zisti ze mam boreliozu a ona, ze na to sa beru antibiotika a potom to bude v poriadku. proste normalka...

tiez si myslim, ze mnohe problemy s klbami a unavy mozu byt z toho. tak ako pises, po rokoch zrazu sa clovek zacne zle citit...

RNG

ako som uz viackrat napisal, v sucasnosti je ticha epidemia boreliozy.
Borelioza je velmi pomaly rozmnozujuca sa bakteria, ktora sa moze prejavit az po rokoch roznymi "autoimunnymi" chorobami. Lekari sa zatial tvaria, ako kebu to nebol ziadny velky problem....

martynkom

Ahoj.Ja som si kliesta vytiahol zhruba pred 2 tyzdnami a to potretim vodou po holeni a naslednym otacanim...No ostal mi tam maly fliacik ako vzdy ked si vytiahnem kliesta. Lenze tento ma zacal trosku svrbiet. A asi pred vcerom som si nasiel na mieste cerveny flak o velkosti asi 2.5 x 5 cm. je cely cerveny az oranzovy a miern napuchnuty asi 0.3 - 0.4 mm nezvacsuje sa a obcas zasvrbi. Co to moze byt? poradte niekto, mam ist doktorke? a ak hej tak kde? obvodnej(kde mam kartu? alebo na infekcne? alebo nemam robit nic?

gabinka1

martynkom,
pre istotu chod . J a som sla za obvodnou. Dnes rano mi brala krv a o tyzden budu vysledky. Ona ti urcite o tom nieco povie. Sranda bola, ze sestricka mi ukazovala fliacik, ze tento vikend si tiez vytiahla... a jej suseda bola na hubach a vytiahla si 14 kliešťov.

Toto leto su strasne premnozene. Drzme si prsty, nech nie su infikovane....vraj nie vsetky su.

ja321

Urcite si treba vsimat tu skvrnu,ktora vznikla po kliestovi.Ak by sa postupne premiestnovala,posuvala (tzv.putujuci erytem) je to znak boreliozy.Ale ak je nezvycajne velka,tak urcite s tym treba ist k doktorovi aby vam dal vakcinu.