KLIEŠŤ

Príspevok v téme: KLIEŠŤ
gabinka1

Ahojte. Pred 3dnami som si nasla kliesta a sama som si ho vykrutila. Bol uz troichu napity, zrejme tam bol aj 2dni. Teraz mam to miesto trochu cervene a napuchnute a svrbi ma obcas. Mam pockat, ze to ustupi alebo ist k lekarovi? Dufam, ze mi nepreniesol boreliozu...napiste mi svoje skusenosti s klistami.

gabinka1

Ahojte. Dakujem vam vsetkym, ze ste napisali svoje nazory a skusenosti.
Ja som bezne vyberala klieste aj inym, s tym nemam problem. Namydlim tampon alebo hyg.servitku ,priložím na kliešťa a mierne pritlačím a 3-4xpošúcham proti smeru hodinovych ruciciek a vzdy pekne vysiel von.

Zatial som nesla k lekarovi, lebo som pisala neurologicke cez net a napisala mi, že po 3tyzdnoch sa tvoria protilatky, ale mam to ukazat pre istotu lekarke.

stale to mam cervene, napuchnute a obcas svrbi.tak pockam este tyzden a potom pojdem.

amalkaa

ake vysetrenia sa robia, beru krv?Ked pride za obvodakom zisti z tohto flaku ci mam alebo nema bor.?Davaju sa antibiotika aj predbezne?Klby ma nebolia, unavena som nonstop-ale to stale a nemam to nic s kliestou, bo strasne rada spim a 6 hodin ako som nutina teraz iba spavam mi nestaci..

fazula

amalkaa , u mna to bol vzdy flak, uplne hladky, plochy, nic nevystupovalo nad povrch koze. a kazdym dnom sa zvacsoval. nemyslim, ze by toto tvoje bol prave boreliovy flak. ale urcite su pripady, ked ludia dostali boreliozu, ale flak sa im neobjavil. neviem ako casto to tak byva, iba som o tom pocula. myslim, ze ak by si zacala pozorovat ine tazkosti ako bolest klbov (vsetkych naraz, aj na prstoch), unavu a celkovu slabost, alebo cokolvek ine nezvycajne, skoc na infekcne a povec pekne vsetko. velmi ale dufam, ze ti nic nieje, je to otrava :) drz sa

fazula

martin82, verim ze stale je to narocne diagnostikovat. ale co sledujem, uz je to viac v povedomi ludi ako pred tymi 10 rokmi. uz sa vseobecne vie, ze existuje borelioza. predtym na mna kukali jak telatka (ktokolvek), ked som o tom rozpravala. mna hospitalizovali na koznom, 2 tyzdne (!!) s tym, ze nevedia co mi je, a liecili mi iba flak na nohe. potom flak ustupil a prepustili ma. keby som neskor z vlastnej iniciativy nesla este za inym lekarom, ktory ma vysetril ovela lepsie a poslal na infekcne, tak by som bohvieako skoncila. a pocas tohto premarneneho casu sa to vo mne uzasne rozrastlo.

dnes uz casto pocuvam ze niekto ma boreliozu. alebo ju prekonal. ale vzdy to prebiehalo systemom kliest-priznaky-lekar-antibiotika-uzdravenie. to ma tesi.

amalkaa

podla mna je stale rovnaky..sice moja mama tvrdi ze sa mi to zvacsilo, ale podla mna je to blbost..To by sa mi zvacsilo jedine tak zhruba o 3 milimetre..Aj ked podla mna nie..Zatial sa mi ale nikdy nic take nestalo a to som uz tych kliestov mala..Vzdy som ho vytiahla a nic..Prvy raz mam takuto reakciu..A ta borelioza-flak je trosku pripuchnuty ci nie?A svrbi obcas?Nemoze sa nedajboze preskocit ta faza ze to rastie a tak?

fazula

ak je stale taky velky ako v pondelok, tak sa nemas coho obavat. svrbiet to moze aj par dni po vpichu. z mojej skusenosti - kazdym dnom mi to narastlo cca o 1 - 1,5 cm. Ale to bol jasny boreliovy flak.

amalkaa

mam otazocku-v pondelok som si vytiahla kliesta..zostal mi na tom mieste taky cerveny malicky fliacik, trosicku ako ked mate vyrazku (ale nie je to vyrazka) a svrbi ma to..Nie vsak stale..len obcas..napr. dnes ma to asi 3 razy svrbilo..inak nic..aj teraz to nepocitujem..Nemam tam ani biely stred ako sa popisuje pri borelioze, je to cele cervene..Mohla by to byt nedajboze predsa len borelioza?Cela rodina ma depta ze mam boreliozu..

martin82

Hned, hned, hned, presny postup ako sa to ma ti nepoviem a rad sa poucim, ale musi hned cely von, cim ho mas dlhsie tym je to rizikovejsie na prenos infekcii a chorob. Fazula diagnostikuje sa to stale problemovo, vazne, protilatky nie su vzdy zvacsene, treba scan na baze DNA-nespomeniem si ako sa vola a ani ten nie je 100% ale max tusim 60 or 80.

RNG

inac klieste neprenasaju len boreliozu ale aj niekolko virusov(napr zapal mozgovych blan) a tiez parazity, ako napr Babelioza.Takze mozes dostat viacej odrazu, nielen Boreliozu.