psychoteror

Príspevok v téme: psychoteror
mellinda

Strasne to neznasam doma..Citim sa tu ako za vazenskym plotom..Mozno som uz precitlivena..ale uz mam vsetkeho dost..Tych ustrkov, panovacnosti..Pride mi tu mnozstvo veci chorych..Napr.dnes-mama chodila po byte ako keby mala vyvrazdenu rodinu a stale rozpravala aku ma depresiu (co v praxi znamena ze robi depresiu druhym, lebo sa jej nedari v niecom co ona chce).Pred nedavnom som skoncila skolu, nastupila do zamestnania-akurat som bola v kupelni ked tam za mnou prisla a len tam stala a potom ma zacala presviedcat aby som s nou zacala chodit najskor na AJ potom na nejaky sport ci na co..Povedala som ze nechcem..A ona si stale mlela svoje, najskor presviedcala, potom manipulacie, potom urazky..Ja som najskor stale pokojne opakovala ze nie, a napokon som jej povedala ze nech ma konecne na pokoji..Zaver bol taky ze mi nadala, ze aka som, ze som tvrdohlava a nemozem urobit co ona chce, ze sa so mnou neda vychadzat..atd..LEN PRETO ze som nechcela urobit co ona chce..Velmi mi to ublizuje tie vecne urazky, posmesky, ponizovanie.. Ani tak neprosim o radu, skor sa chcem vyrozpravat..

luciferka

Ahoj melinda, ja som mala tiez taky podobny problem ae z otcovej strany, ja som to riesila tak, ze som sa postavila proti nemu uplne a odisla z domu, bez toho aby som si od neho vzala co i len korunu a nejako prezivala....., a vyriesilo sa to, uz ma respektuje ako dospelu osobu....asi to odicom treba dat najavo poriadne a spamataju sa

minnie mys

Mellinda...tie problemy vznikaju iba ked s niecim nesuhlasis? A stale iba v ramci maminy? No ja neviem, ale pokial sa jedna o tu AJ a sport, tak si s nou skus urobit nejake aktivity, zrejme potrebuje niekoho s kym by ich robila a si predsa jej dcera ktoru vychovavala, tak sa jej odvdac aspon tym...mozno sa tym aj nejake veci napravia...vsak si s nou zajdi 1x tyzdenne na nejaky aerobic, alebo nieco... bude to fajn aj pre teba :)...
Vies co by som nedala ja zato keby som moju mamu vedela odvlieknut niekam na AJ alebo cvicit??? Heh :D...Ja ju stale nahovaram nech nesedi doma ked ma volno a nikam nejde...a pritom je vela veci co este stale chcem robit s nou...velmi by som sa potesila, keby som miesto kamaratiek si urobila nejaku aktivitu s nou :).
Skus Meli, mozno vam to pomoze aj v tych vztahoch, zrejme je trocha pod sebou aj ked o tych depresiach hovori...komunikuj s nou, aby to neslo dole vodou...ale zial, neviem presne co je vo veci, tak drzim palce.

mellinda

A co mi v hadke vycitaju?Vlastne ani neviem..ze sa so mnou neda rozpravat (co sa neda lebo mam uz zakodovany obranny postoj; a tato veticka funguje najma vtedy, ked mam opacny nazor a odmietam suhlasit s tym ich), ze neviem pochopit ze su moju rodicia a byvam v ich byte a stale mi maju pravo prikazat..A uz ani neviem, potom asi uz len take hadkove "hrejive šipy"..

mellinda

som jedinacik.A oni su na mna hrdi co sa tyka studia, ze mam VS a tak..Ale inak..neviem preco to je tak..Mozno je to tak ze chcu mat nadomnou moc, preto s tou pracou sa tak spravaju a tak..dokazat si ze som ich male dievcatko, ktoremu nalinkuju zivot..Je to mozno, ako ked mat decko v prvom stupni na zakladke..jasne ze ste nan pysni, ale to neznamena, ze nepochybujete,ze samo nenastupi na ten spravny bus (mnapriklad)..Podla mna je to cele o tej moci..napr. minule oco cosi po mne chcel ja som odmietla a on mi to oplatil uplne nezmyselnou hlaskou, vsak pockaj ani ja neurobim co budes chciet, ked budes potrebovat moj podpis na byt-co je uplna blbost lebo do buducna na potencionalny najom bytu nepotrebujem ziaden jeho podpis..

mamina1

no, toto co pises sa mi az nechce verit. ty si jedinacik? netusis, preco sa k tebe rodicia spravaju s takym despektom? ja naopak som na svoje deti hrda, mam este starsich synov a ti su uz samostatni a nebyvaju s nami. a respektujem ich, dokonca sa s nimi v mnohych veciach radim a pokojne aj s dcerou, lebo su oblasti, ktorym rozumie lepsie ako ja. nerozumiem hlavne tomu, preco tvoji rodicia teba tak ponizuju. co konkretne ti v hadke vycitaju? podla toho by sa dalo nieco vytusit co im vadi.

mellinda

mamina, nie nepokusila, ale ani sa nechcem..Moja mama niekedy mala take "zachvaty"ze povedz mi co ti na mne vadi..ked som jej to (a fakt pekne)povedala, najskor dobre..no potom sa jej to ulezalo v hlave a sa urazila a nahnevala, popripade zacala to jej (ja to volam vydieranie)"ze to pekne, ja som -hovorila o sebe-taka zla matka" a vzdychat a napokon este namna nakricala.. A nemyslim ze by rozhovor nieco vyriesil..Myslim ze som sikovna, ambiciozna, viem co chcem, aj ist si za tym..a napriek tomu oni si o mne mslia ze nedokazem nic..A tazko zmenit nazor, ci pristuo nejakeho cloveka po tolkych rokoch..Ako napr. koncila som VS, rozposielala som zivotopisy a tak..a jej otazka bola"Si si ista ze si dokazes najst pracu sama?Preco radsej nepoziadas aby sme ti ju hladali my?"Ked sme povedala aby to nechali tak ze urcite viem..nasledovala ironicka poznamka medzi rodicmi, od otca-"ale nechaj ju, ked je sprosta, vsak ona sa spamata, ked bude nezamestnana"..

mellinda

sunnygirl..aj ty mas pravdu, ze sa asi citi zbytocna a tak..ze ma pocit ze ma straca..ale tym ze sa ma bude snazit pri sebe nasilim, si ma neziska..Nemame spolu dobry vztah, zhruba od mojej puberty..stale ma bere ako dieta, nevie pochopit, ze s pribudajucim vekom treba povolit hranice..Mrzi ma to..Ale ona sa stale sprava tak akoby bolo mojou povinnostou skocit na povel..Mam priatela, sme spolu uz dost dlho..uz si teraz celkom zvykla (?), ale ked sme spolu zacali chodit-a mozno aj prve zhruba2-3 roky, mi strpcovala zivot ako sa dalo..zakazovala mi s nim stykat sa, nadavala na neho, stale mi rozpravala, ze ma urcite niekde podvadza (a pritom je to blbost,priatel je cestny a skvely clovek)a vseliake hnusne a hlavne strasne neopodstatnene veci..Privelmi vseliake taketo veci natstrbili nas vztah-myslim vztah s mamou..Myslim ze som uz dospela, zacal som pracovat, mam pravo na svoj zivot a ten psychoteror doma ma ubija..

mamina1

mellinda, možno je tvoja mama bezmocna, možno je nešťastná aj sama zo seba a nevie, ako to zmeniť. nedalo by sa s ňou porozprávať, sadnúť si a dopredu ju upozorniť na to, že by si bola rada, keby nezačala hneď kričať, ale ťa najskôr vypočula a pokúsila sa aj sama popracovať na tom, aby sa váš vzťah zmenil? už si sa o to niekedy pokúsila teda, myslím o taký vážny rozhovor.

kamos

To si sa skor "vypisala", ako "vyrozpravala". Inak dobre vediet, ze zenam staci na ukludnenie popisat kus papiera, alebo obrazovky.