Bolesti - krcna chrbtica, chrbtica, lopatke

Príspevok v téme: Bolesti - krcna chrbtica, chrbtica, lopatke
trikoza

Ahojte, rad by som poprosil o radu, tipy, whatever

mam 22 rokov a asi pred pol rokom ma zacala pobolievat krcna chrbtica - zrejme vplyvom casteho sedenia a nedostatku sportu a pohybu... bol som poslany k rehab lekarovi, ten pozrel roentgen a tvrdi ze mam bloky v krcnej chrbtici - mam ju vraj rovnu namiesto mierneho zaokruhlenia - trochu ma popukal a poslal na rehabilitaciu... tych rehabilitacnych obdobi mam za sebou uz 3 - elektroliecba, masaze, prudy, rebox... nepomaha nic, naopak, zhorsuje sa to... krk boli prakticky stale - raz viac inokedy menej, neustale musim krutit hlavou, pukat hlavou zo strany na stranu... pred par dnami sa objavila aj bolest na lavej strane chrbta, pri lopatke - ta sa zvacsuje s tym, ze momentalne akykolvek pohyb sposobuje velku bolest ktora vystreluje do celeho laveho trupu a dokonca az po usi... opat som bol u vseobecnej lekarky a ta ma opat poslala k tomu istemu lekarovi s tym, ze neurolog alebo komplexnejsie vysetrenie (magneticka rezonancia) mi vraj nepomoze...

v poslednom obdobi som vyrazne obmedzil sedenie a zacal sa viac hybat a sportovat - najma plavanie, hokej, bicykel, prechadzky, viac lezim... krk ako by sa trochu uvolnoval, no paradoxne sa teraz objavila ta bolest pri lopatke a to je este vacsia bolest ako krk pred par dnami

co mam robit? mam skusit nejaku alternativnejsiu liecbu (akupunktura, ist na vlastnu past k neurologovi...)? alebo dalej pokracovat v obmedzovani sedenia a viacej sportu a dufat ze sa to zlepsi? za kazdu radu dakujem

miso.P750

Prosím Vás môže mi niekto poradiť mám problém so svalstvom na krku čiže šia. Pracujem ako rušňovodič no asi som prechladol, nemôžem hýbať s hlavou ako ani sa otáčať. Je to neskutočná bolesť. Bol som aj na pohotovosti. Dostal som inekciu na uvolnenie svalstva ale to moc nepomohlo ako aj lieky ktoré mi predpísali. Mydocal, Coxtral ako ja sprej Elmetacin. No nič žiadny účinok bolesti neustupujú. Prosím poraďte mi. Ďakujem

marek ilencik

Skoro 3 dni mam intenzivnu bolest v zadnej casti krku teda krcnych stavcov bolest sa stupnuje nemozem sa ani otocit neviete mi prosim poradit co mam spravit aby ta bolest ustupila

Andyka

Ahojte.
Mam tiez problemy s krcnou chrbticou.
Ale mna vacsinou bolieva len hlava a vzadu krk.
Je tu niekdo kto ma take iste priznaky ako ja?
Prosim napiste na uhlikovci@gmail.com
Dakujem

teta beta

Ja som mala podobne problemy. Bolesti hlavy pripisovali neurologovia poškodenej krčnej chrbtici a liečili ma na tuto Dg. min 5 rokov. A pred 7 mes. po takej to silnej bolesti hlavy došlo aj k poruche reči, pamäte. Bola som hospitalizovaná a tam az pri MR a CT vysetrení zistili vaskulárnu encefalopatiu s akutným infarktom mozgu.
Takže stuhnutost krčnej chrbtice može mať príčiny aj inde.

trikoza

andyna dakujem za vycerpavajucu odpoved... trochu ma matie to ze mam "posilovat" svakly krcnej chrbtice - asi 2-3 roky som chodil pravidelne 3x tyzdenne do posilovne a cvicil dost trojbojarskym sposobom - cize vela vela tazkych drepov a mrtvych tahov, takze sa mi nezda ze by tie svaly boli "slabe" alebo cokolvek, skor naopak... cvicit som prestal pred cca 9 mesiacmi

evica

ASI 3 DNI SA MI TOCILA HLAVA ,TERAZ SI NECITIM TELO,AKOBY SOM NEBOLA VO SVOJOM TELE , ALE OBCAS CITIM TRPNUTIE NOH A BOLEST V KRIZOCH,MAM PROBLEM S POLIPAMI A UCHOM,PORADTE

andyna

Tvoj problem je sposobeny stuhnutostou a skratenim krcnych svalov, ktore "drzia stavce pokope". Ide o to, ako tu uz bolo povedane,ze clovek v strese mimovolne napina sijove svaly. Tym tuhnu a sposobuju bolesti. To, ze ta boli rameno a trup je sposobene blokom v krcnych stavcov. Z tejto oblasti vybiehaju nervy do pleca a hornej casti trupu + hlavy a blokom sa tieto nervy drazdia, co sposobuje tvoje problemy a bolesti. Na to, aby si predisiel tymto problemom, je potrebne posilnovat svalstvo krcnej chrbtice, aby spevnelo a krcna chrbtica nadobudla spravny tvar - lordozy, teda prehnutie dopredu. Predtym vsak treba opat zajst za ortopedom a asi aj neurologom, aby skontrolovali, v akom stave to mas. Odporucala by som zistit si napriklad na internete, kde su dobri lekari a ist s odporucenim od obvodaka priamo za nimi. Treba ti to odblokovat, zase preliecit, pomahaju aj teple kupele a vobec teplo a potom zacat cvicit...plavanie, ale nie prsia, lebo vtedy je krk v zlej polohe, skor kraul a znak..prsia az neskor, ked ti spevnie krk. A tiez je dobra joga alebo cviky, ktore ti poradia na rehabilitacii. Dalej ten ortopedicky vankus je dobra pomocka...odporucala by som vsak vankus, ktory stoji cez tisic korun, pretoze tie pod tisic mozu byt nekvalitne a este tvoj problem zhorsit /moj pripad/. Tiez je strasne dolezite dostatocne vela pit. Ked je v tele malo tekutin, tak to je tiez problem a svaly tuhnu. A takisto moze byt nedostatok nejakeho mineralu...dost pomaha horcik, tabletka denne.
Toto su rady, pri ktorych by sa mal tvoj problem zmiernit a mozno aj vyliecit, ale treba na to pevnu volu, ja na tieto rady kaslem a potom mam aj problemy. Viem len, ze ked som toto vsetko robila, tak mi bolo fakt dobre.

gabrielik

Niesi ani tak vedla ako si myslis.
To čo prezivas dusevne sa odzrkadluje aj na tvojom zdravi. Nie nadarmo sa aj stare prislovia a slovne spojenia tak tvoria.
My zeny vacsinou mavame stuhnutu oblast medzi lopatkami, lebo si "vela nakladame na plecia", mame problemy s travenim, lebo v zivote nevieme "nieco prehltnut" alebo "mame niekoho v zuboch" ci nam "nieco lezi na srdci"

Nespracovany stres je vobec najrychlejsia cesta ako si ublizovat