zdurene uzliny?

Príspevok v téme: zdurene uzliny?
fazula

zdravim vospolok, mam akutny problem. poslednu noc som sa budila na ostru bolest, ako ked rastu osmicky, alebo je zapalene ucho. ale nic z toho mi nieje. odkedy som vstala - dvihla hlavu - velmi ma boli prava uzlina (na krku). uz pri najmensom pohybe. neviem riadne rozpravat a boli to dost aj v klude. mam s tym ist na pohotovost? lebo citim ze sa to zhorsuje.. zacina ma boliet uz aj ucho. pripadne, vedeli by ste poradit, co na to? vdaka

RNG

odkladat virusove nakazy je nie priam najlepsia rada.
Virusy su viralne, tj rychle sa rozmnozujuce a poskodzujuce rapidne telo.
Tam je kazda hodina, nieto kazdy den dolezity.
Inac pri EBV napriklad riskujes vazne poskodenie pecene.
Takze cim skorej proti tomu nieco podniknes klinicky ucinne, nielen babske rady, tym menej skody ti virusy v tele narobia.
Ja osobne mam doma vzdy vsetky z menovanych doplnkov a pouzijem ich hoci aj vsetky naraz pri najmensom podozreni, ze na mna nieco lezie. A porazim to skor, nez sa to ma moznost plne prejavit a poskodit telo.

fazula

okej, necham to na zajtra :) velka vdaka za vsetky info :) a dufam ze tu budem moct coskoro napisat ze mi nic nieje ;)

DepQa

lekari to casto krat prehliadaju pretoze to zacina ako angina s tazsim piebehom, nasadia antibiotika a ked sa to stale zhorsuje po tyzdni zvazuju aj ine mozne choroby, ibaze to sa uz tazsie lieci. da sa to zistit z krvi podla hladiny hodnot bielych a cervenych krviniek. su 2 virusy co to sposobuju CMV a EBV a teraz preklad zalozeny na pis ako pocujes Ebštajn barov virus a Citomegalovirus. je to kvapockove rovnako ako chripka to chytis zakaslanim, kychnutim,bozkavanim. tie priznaky su unava,zvysena teplota,afty.hlieny,zdurene uzliny,tak ak splnas je to zle. tazko opuchute hrdlo riesia infuzkami. sutaki co nevedia ani prehltnut slinu a vypluvaju vkuse do umyvadla. problemom je hltat lieky. liecia sa iba priznaky choroba nie. teda vzlast lieky na teplotu,zvlast na pecen lebo ta je v hroznom stave pri mono,zvlast zapal hrdla,zvlast vitaminy na imunitu..no 45 liekov denne je v pohode asi bezna vec a 14 dni v karantene v nemocnici. mne skalpelom zaziva rezali hrdlo zdnuka aby mi vytekal hnis a to dva dni po sebe. ziadna sranda. vratit sa potom do bezneho zivota je problem.kondicka nula bodov.a vlastne namaha je zakazana a dodrzuje sa prisna dieta. ale vraj sa to da dostat iba raz za zivot :)

fazula

fuha, mam aj hlieny, koli ktorym neviem rano rozpravat :) a vraj mam aj trochu zapalene v hrdle. no teda. ma plasis normalne :) skusim sa zajtra spytat lekarky. alebo, myslis, ze z tej krvi to zisita a sami ma poslu dakam?

DepQa

vies co?..chod do nemocnice, rovno na infekcne..alebo ta tam zajtra sami poslu..nemas hlieny v hrdle? tazko sa ti neprehlta?..alebo hnis v hrdle? ked ano tak konecna, cav spital a 3 mesiace priisna dieta

fazula

noooo to je zaujimave, lebo veru som malatna bez priciny, unavena skoro nonstop, aftov mam pozehnane dost casto, a tieto uzliny az teraz.. boli to este stale dost, je to uz treti den, je to ok? bola som aj u lekarky, ta hned ze ci mi nerastu osmicky, ale nic take, nic ma neboli. teplotu mam tiez. berem teraz antibiotika, ale citim sa asi este horsie. taka malicka vec a co to dokaze spravit :)
zajtra mam ist na odbery, z toho dufam zistia viac..