Prva menstruacia

Majuss

A este som sa nieco chcela spytat, ale neviem ci sa to sem hodi: Moje spoluziacky maju uz prsia velke a ja nemam ziadne :-( moze to byt tym, ze vazim 29 kg a mam 13 rokov? ( cize som chuda )

akinom007

Ja som dostala 1.6. 1996 ked som mala 12 rokov. Nebola som ani zdaleka prva v triede, prve baby mali v 10-11 rokoch

Miriamka999

Ja som dostala prvu mesntruaciu 4 mesiace po 15tke a tak si vobec nemyslim, ze nemat menstruaciu v 13. je nieco hrozne, ci neobvykle :))

nathália09

krámy som dostala ako prvá z triedy a velmi som sa hanbila,mala som 12 rokov.Bolo to už dávno,a vtedy sa o tom tak nehovorilo ako teraz.Mama mi takú facku strelila,a ja som nevedela prečo:) neskôr som sa dozvedela,že je taká povera,a že tá facka bola aby som mala pravidelne krámy.:)

veronika1983

prvy menzes som dostala v den 12.narodenin. Neviem,ci existuje \"idealny\" vek,v ktorom sa to ma prejavit, skor je to casovy interval. Vobec nezalezi na tom, ci je baba posledna alebo prva z triedy, aj ked postoj kolektivu moze vyvolat aj neprijemny pocit. Vytok som mala asi pol roka pred tym, ale to je individualne. Skuste si zabrowsovat na stranky, ktore sa odborne venuju tejto teme, ak mate obavy o svoje zdravie. Dievcata,ktore dostanu prvy menzes neskor, nie su o nic menej zeny ako tie, ktore ho dostali skor. Nebojte sa, nic vam neujde :-) Ak ste v tom veku,kedy by ste mali dostat menstruaciu, tak sa mozete poistit tym,ze budete pri sebe nosit vlozku, pripadne ak niektore z vasich kamosiek uz mali, tak si pozicat vlozku od nich, pripadne sa spytat ucitelky. Ale nerobte si tragediu z toho,ak sa vam stane trapas - napr. mojej mame sa stalo,ze to prvykrat dostala v kostole pri konfirmacii a prezila to so ctou :-)