ako vysadit antidepresiva?

tri bodky

Mne môj perfektný doktor povedal, že v tie dni, ktoré sa budem cítiť lepšie, mi stačí dať jednu tabletku večer a inak užívam 1 ráno a 1 večer. Zlepšuje sa to, sama by som ich nevysadzovala. Je to dlhodobý proces

placka

Aj ked mi lieky lezu na nervy,neodvazim sa ich sama vysadit. Chodim k lekarovi,na ktoreho som pocula vela chval,tak sa mu snazim dvoverovat aj ja. Samozrejme,na kontrolach poviem vsetko,co mam na srdci a ako sa citim.Antidepr. beriem uz 3roky,nastastie je mi ovela lepsie a zacinam ich pomalicky,pod dohladom vysadzovat-hura

doc

je to troška mimo môj obor ale každopádne keď vysadiť tak po dôkladnej konzultácii so svojím psychiatrom a len ak on bude súhlasiť!

tri bodky

neuveríš, nejak sa toho nebojím, aj keby som pribrala, konečne mi budú veci dobré, teraz mám problém zohnať č. 34 :)

veronika

ahoj tri bodky, to som ja bubinka, pisali sme si spolu na ocd teme, som ti radila ako ist navstivit doktora atd...som rada, ze ti je uz lepsie:) neboj, urcite priberies, ja som zacala priberat postupne, tak po troch mesiacoch, co som brala ad..a btw, vaha 46 pri 163 cm je super, ver mi, viem o com vravim, vzdy som vazila tak 46-47 a tuzila som pribra na 5O-51...teraz mam 61 a som mala chodiaca gulka skoro...som z toho smutna nic mi nie je dobre, vsetky pekne veci mi visia v skrini :(

tri bodky

Veronika, určite po odporúčaní psychiatra. Ja mám inak zase opačný problém. Potrebujem pribrať aspoň 5 kg... Pri výške 163 cm vážim 46 kg a je to dosť málo. AD užívam 2 mesiace, cítim sa oveľa lepšie.

veronika

ahojte, nema niekto skusenost s ad Fevarin? beriem ho uz 10 mesiacov a chcem ho vysadit, uz sa citim dobre..a hlavne, pribrala som 16 kil...lebo ked som ho zacala brat, bola som uplne na dnea vazila necelych 44 kg..dnes, po desiatich mesiacoch vazim 61kg, a pri mojej vyske 159 cm...to je des...a endokrinologicka mi povedala, ze pokial budme brat ad, neschudnem.takze aj to je dovod u mna...tak mi poradte niekto, kto vysadil fevarin, ako na to? po akej dobe je to bezpecne???ja beriem od zaciatku kazdy vecer len jednu tabletku 50mg, teraz som ju znizila na polku tabletky...

bajka

ahoj tuk. mne antidepresiva velmi pomohli a naopak obavam sa ich vysadit...
myslim,ze ked zajdes za psychiatrom,da ti ine.antidepresiv je vela druhov a je niekedy aj stastie ze sadnu pacientovi na prvy krat.

tiez

Ja som antidepresiva vysadila sama od seba, bez konzultacie s psychiatrickou. Proste som ich vyhodila do kosa.Co nasledovalo potom bolo strasne.Dakujem Bohu, ze bol som mnou priatel, ze ma vtedy podrzal. Byvalo mi skoro stale zle,krutila sa mi hlava, navaly horucavy, pocity bezmocnosti, placlivost, opat samovrazedne myslienky, piskanie v usiach, nespavost, zachvaty zurivosti, proste vsetko. Proste ak chces naozaj vysadit lieky, porad sa najprv s psychiatrom, nech Ti zmierni davky a az potom ich vysad uplne. Ja som spravila peknu blbost a nebyt priatela, tak tu uz niesom...