Svadba bez hosti...

Príspevok v téme: Svadba bez hosti...
eweline

Planujeme s priatelom svadbu.Buduci rok.Mame sa moc radi a vzdy sme snivali o krasnej svadbe.Ale je tu jeden problem.Nenavidim svoju rodinu.To co sa dialo v mojej 'rodine'ma presvedcilo,ze na mojej svadbe bude jediny clovek-moj brat.A este kamaratka s manzelom/Priatel ma tiez len par ludi..chcem poradit..je to velmi zvlastne,ked z mojej strany nebude nikto??Bude sa im to zdat moc zle?ako mam vysvetlit vsetkym ze ja proste si nezelam aby na mojej svadbe boli ti co mi ublizili?alebo mame ist niekam do ineho statu sa zobrat?vzdy som snivala o svadbe v kostole,ale teraz uz neviem//aj priatel o svojej rodine nema najlepsiu mienku,proste neviem..ma s tym niekto skusenost??dakujem moc

mirka 23

Aj ja som si veľmi rýchlo zvykla na nové priezvisko. To staré mi už príde také cudzie a to sme sa brali v Októbri 2007.

vierec

stela27, ked si predtym so snubencom nezila, to si teda pis, ze to bude velka zmena:) Inak v chode domacnosti, ak si s nim predtym zila, zmena nie je, len v citoch. Tie sa zmenia, este viac sa zblizite...My sme boli stale my, manzel nikdy nehovoril len, ze ja...A na nove priezvisko som nemala problem si zvyknut, nebrala som ho ako novu identitu, prislo mi to tak samozrejme, ani sa nemylim:) Ja som si nechala dievcenske priezvisko a za nim je manzelovo, bez ova. Castokrat pouzivam po telefonoch a u lekara len jeho, lebo je kratsie...Tak si uzi svadbicku a vychutnavaj slasti manzelske. Je to krasne.

stela27

Ja mám pred svadbou a vôbec si nemyslím, že je to len formalita. Predsa pre ženu je to veľká zmena. Teda hlavne ak si berie aj maželove meno. Budem musieť reagovať na nové meno, budem mať vlastne novú identitu a budem niekam patriť a nie len ja ale aj môj priateľ. Budeme mať vlasnú rodinu. A len tak na okraj numerologicky, je to veľmi významá zmena :-)
Pekný deň

keituskaaaa

LEA prosim ta napises mi viac??Vydavala sa cez agenturu alebo si to sami vybavili?tiez planujeme svadbu na ostrove.Dufam,ze si este tu :)

anika

ja so svojou rodinou tiež nevychádzam,
vydávala som sa teraz v septembri a mali sme spolu 30hostí, z toho z mojej strany bolo len 7
manžel má veľkú rodinu s ktorou sa stýka, ja proste nie.
nikoho to netrápilo, mali sme krásnu svadbu v záhrade reštaurácie kde bola potom aj hostina, bola v podstate maličká ale super
na svadbu si pozvi iba toho koho chceš
a nerob si hlavu z toho ako sa nato budú pozerať iný.
mať svadbu iba o 2svedkoch som vždy plánovala práve kvôli vzťahom v rodine. môj už manžel mi vtedy povedal, že ak to tak chcem že dobre ale jemu by bolo lúto, nepodeliť sa oto stými s ktorými sa oto podeliť chceme
tiež nepozval zo svojej rodiny všetkých, iba tých s ktorými je v kontakte pravidelne
teraz som veľmi rada, že sme mali svadbu aj s hosťami
svadbu maj takú akú ozaj chceš lebo to potom budeš ľutovať
sú ludia ktorým natom nezáleží a aj tomu rozumiem, ale tebe natom evidentne záleží inak by si nepísala
P.S svadbu v kostole môžeš mať aj keď ťa nepovedieť otec k oltáru, my sme šli s manželom spolu, ani jedného znás neviedol roidč a bolo to super

jancecka

neviem ako ti rodina ublížila, neviem čo sa u vás odohráva, ale rada počujem, že chceš svadbu, teraz je trend žiť si len tak, že načo papier, ja nie som toho názoru, myslím, pokiaľ je to u vás vážne, myslím v rodine, tak ich nevolaj, a sprav si svadbu o akej snívaš.
Kamoška bola raz s priateľom niekde v Čechách na predlženom víkende, neviem kde to bolo. A zobrali sa tam, v krásnej kaplnke na kopci ja s manželom sme im boli za svedkov :D požičala si šaty, potom sme šli na večeru, bola to krásna svadba, aj keď nie klasická, so všetkými zvykmi. V kaplnke svietili sviečky, krásne spievali deti. Rodičov nemala ona ani on, pre vážne problémy, nechcem ich tu za ňu rozpisovať. Len sa zoberte a pokiaľ vážne nechceš rodičov na svadbe tak ich tam nemaj :D veľa šťastia