Pískanie / šumenie v ušiach (Tinnitus?)

Príspevok v téme: Pískanie / šumenie v ušiach (Tinnitus?)
jozolozo

Už mi dosť dlho píska v ušiach, lieky nepomohli. Len sa chcem spýtať či je tu niekto kto stým má skúsenosti, je možné že to jedného dna len tak prejde ? Alebo môže to časom dôjsť až do trvalého poškodenia sluchu ? Prv mi to moc nevadilo ale s času načas mávam v ušiach riadne "prepisknutia" ktoré sú aj 10x silnejšie ako to neustále pískanie

vitavi

Tinnitus signalizuje postupné znefunkčnenie obličiek nánosmi lepkavého tuku a hustého hlienu. Ak je zvuk vysoký, poškodzuje sa i pečeň.
Na príčine sú mliečne výrobky a mlieko, mäsové výrobky a nasýtené tuky, vrátane priemyselne upravených "rastlinných" tukov.

Prečistenie trvá dlhšie. Okrem vyradenia uvedených potravín treba zaradiť svieže potraviny s dostatkom vlákniny, minerálov a doplniť nenasýtený rastlinný tuk v malom množstve.

Racam

V 19-tich rokoch na vojne pri streľbe zo samopalu som prestal počuť. Vo vojenskej nemocnici v Brne po 10-tich dňoch infúzií mi zachránili pravé ucho. V ľavom uchu vznikol silný tinnitus a 10%-ná strata sluchu. Vtedy mi povedali, že sa to vyliečiť nedá. Mám to už 37 rokov. Nevadí mi to. Jednoducho to ignorujem.

liuska521

pre vsetkych spolutrpitelov, kt trapi TINNITUS, tak este to nemam vyhrate uplne, ale pokrok je maximalny, lave ucho sa mi ukludnilo uplne a prave pomalinky den za dnom slabne (dnes je to 11. den). Dufam, ze to do par dni uplne stichne. Chcem vas tymto utesit, ze nestarcajte nadej ako ja. rala som velke davky magnezia (3x denne 500mg), Tebokan, Trental, vit B12, Bkomplex, vit C, Zinok, Sinupret kvapky (mala som do toho virozu, tak na odhlienenie). Nechodila som do skoly posledne dni a vyhybala sa stresu, oddychovala a priatel mi masiroval kazdy vecer chrbat a krk, aby sa mi lepsie prekrvila hlava. Plus som sa naparovala. Neviem, co z toho pomohlo a ci by sa to aj same nestratilo, ale budem to este nejaku dobu brat aj po utiseni pre istotu. No chcem vam dodat nadej, ze stat sa moze hocico, moze to zmiznut aj po par dnoch, mozno po mesiaci ci aj viac. Neupadajte do beznadeje ako ja. Ked som sa zacala ukludnovat a rozmyslat ako sa s tym naucim zit, lebo potrebujem spat a zit, ucit sa, tak sa to postupne zacalo zlepsovat. Plus na spanie som si pustala vlny oceanu v mp3 aby som zvladla zaspat a aj ked som sa v noci na piskanie zobudila, vlnky ma ukludnili a rychlo som zaspala. Dufam, ze aa mi to dalej zlepsi a vyzdraviem sa. Drzim vam vsetkym tiez palce, modlim sa za vas, aby vam to tiez preslo/prechadzalo postupne.

p.s. neviem preco, ale nikto moc pozitivne nepise o tinnituse, mozno aj ked sa ludia vyliecia, tak zabudnu sem napisat, ze sa im to podarilo!! zanechat nadej pre ostatnych, ktori ju hladaju sa patri! Preto som to napisala aj sem, aby ste nestracali nadej a snazili sa ukludnit a podobne, lebo tym si pomozete najviac.

Norberto

Zdravím, RNG,okrem chronickej prostatitídy mám aj tinnitus.Z tých 3-och vecí mi s antimikrobiálnymi kvapkami stačí brať citridical, čiže oreganový resp.ten extrakt z olivových listov nie?Tie kvapky sú na predpis?

kloko

moze to byt zuzenim ciev alebo zaseknutim krizov.ja som mal rano ked som vstal,ako keby krvny tlak,alebo ked pumpuje srdce,take sumenie...mam 24rokov