proti POTRATU

luciferka

to sa neda teda, to urcite nie, ale kazdy vie co chce, a co robi, a kazdemu sa to nejako raz spocita, a je vela dovodov preco zena ide na potrat ked uz nema inu moznost, zase netreba odsudzovat vsetky zeny, niektore maju na to opravneny dovod...

jancecka

začítam sa zamotávať do vlastných zmätených myšlienok a zisťujem že neviem vyjadriť to čo cítim, lebo neviem čo cítim a čo mám citiť D:

jancecka

hej? nám to zase na náboženstve vraveli tak ako som to napísala,inak moja mamina otehotnela v neplodné dni a porodila mňa,o rok aj sestru a neskôr brata :DD všetko v neplodné dni :D
ale to som naozaj nepovedala, nemám to naštudované, písala som len čo nám vraveli na náboženstve, ja som vydatá ale tiež som sa nemilovala len keď som chcela dieťa, teda posledný mesiac sa už pokúšame ale som vydatá už dva roky, čiže mi to príde absurdné, že by som čakala až doteraz D:

machulka006

ja som neni síce po svadbe ale s priateľom sa napriek tomu milujem...
a aj keby som po svadbe bola, hádam sa nebudem milovať so svojim manželom len keď chcem splodiť dieťa...to si trocha inak poplietla...nás na náboženstve učili že manželksý sex nie je zakázaný, aj pre potešenie,ale s tým že si máš rátať plodné a neplodné dni, aby to manžel nemusel vyťahovať skôr...a to sa mi zdá trocha choré, bo každý normálny gynekolog povie že tátometoda je asi taká spolahlivá ako tvrdenie že zajtra napadne sneh...
potrat je na každej žene, ak sa rozhodne že to nezvládne, alebo ju niekto znásilní apod... samozrejme, treba to zvážiť a netreba to zneužívať ako formu antikoncepcie, ale treba to nechať na rozhodnutí tej ktorá by sa o to dieťa potom musela starať...ja som proti tomu aby do toho zasahoval štát rôznymi zákonmi...
zvášť keď o tom rozhodujú muži

jancecka

zamotávam sa do toho nejako :D JA to nepovažujem za každého vec, ale čo si myslí ten každý to je len na ňom, to som povedala len ako to ja cítim, chcela by som aby všetci považovali potrat za vraždu ale to sa nedá ani v tom najkrajšom sne

utopia

Som za antikoncepciu. Zena ktorá nechce alebo nieje pripravená mať dieťa mala by sa chrániť,pretože hoci tabletkami ubližuje sebe,tak radšej sebe ako potom tomu dieťatku. Viem že potraty vždy boli a budú,ale ak obmäkčíme týmto srdce aspoň jednej matky zo sto budem mať pocit že toto tu malo aj nejaký zmysel.

luciferka

janecka ale ved v poriadku, ale si pisala ze potrat nepovazujes za kazdeho vec, a to potom chces ako riesit? postaras sa o vsetky nechcene deticky? je tp kazdeho vec, je to na jeho vedomi a svedomi.....

jancecka

ja viem luciferka, nie je všetko biele a čierne ale je veľmi veľa veci aj medzitým, veľmi veľa nedoriešených vecí, každý má vlastný rozum, a môže si sám utvoriť svoj vlastný názor, ja som názoru že potrat je vražda, a do domova by som tiež nedala

jancecka

hej, ale správny kresťan verí tomu čo povie Boh, a keď Boh povie že nie sex ale milovanie, že milovať sa až po svadbe, že milovať sa s úmyslom splodenia dieťaťa a nie s úmyslom zábavy a je toho strašne veľa s čím mám problém, s čím sa neviem vyrovnať, lebo som názoru že v dnešnej dobe sa to nedá, mám rada deti, chcem mať veľmi veľa detí, na dnešnú dobu je už aj tri veľa, ale tiež sa mi zdá nezmysel milovať sa tri krát za život, ak sa podarí na prvý krát otehotnieť. Neviem, mám v tom zmätok a preto sa nepovažujem za dobrú kresťanku, aj keď chodím do kostola. Asi verím príliš málo Bohu.