Stitna zlaza

janka80

Ahojte. Ja uzivam euthyrok 125 od kedy mi pred rokom diagnostikovali znizenu funkciu st.zl., to som bola 8mesiacov po porode a tsh som mala 150. Teraz mam vysledky vraj v norme, ale mam +10kg, vykyvy nalady, obcasne ,tahanie v krku, nekontrolovatelne chute a uz vobec sa neviem vyrovnat s tabletkami. K tomu vsetkemu stale dojcim. Rada by som sa tych tabletiek zbavila, poradte prosim.

Ivka 1

Ludmila bolo by dobre uzivat vceli pel a polia zelene - obsahuju vitaminy,mineralne latky a stopove prvky. Dokazu upravit cinnost stitnej zlazy.

ludmilaikov

Mám hypothyreozu.
Bolesti hlavy(myslela som že od krčnej chrbtice),bolo mi chladno, občas sa mi mihol obraz, slzely mi mi trocha oči nebo naopak som je mala suché,vysychala mi koža, zhrubly mi nechty, pribrala som cca 5kg, rýchlo sa unavím, občas mám pocit nedostatku kyslíka.
S-TSH 89,82 (0,27-4,20 normal)

monza

Prosím o vysvetlenie záveru endokrinologičky: Ovariálna hypofunkcia. Mám v štítnej žľaze hypoech.ložisko 6 mm.

bubinko83

chcem sa spytat ako je možne že mam momentalne zvyšenu funciu št.žlazy a napriek tomu priberam.Uživam thyrozol 10 pol tabletky rano.Problem je v tom že počas tehotenstva som mala zniženu funkciu št.žlazy po porode to iste aj ked som kojila a ked som prestala kojit sa mi funkcia zvyšila.Mate niekto skusenosti s takymito stavmi?Vaha mi stale skače a po porode mi zostalo asi 6 kg navyše ale tie 3 mi furt skaču hore dole.Ako a kedy sa to upravi?

RNG

Tvrdenie, ze prijem jodu 150 mikrogramov je dostatocny je spiatocnictvo vzhladom na ovela modernejsi vyskum roznych lekarov z osemdesiatych rokov, ktori dokazali, ze tato povodna denna odporucena davka nie je vobec optimalna
www.health-science-spirit.com
-odkaz odstránený-
www.vitamincfoundation.org
Kto chce viac odbornej literatury z vyskumu na jod, je ich zopar aj na internete zadarmo
Mozete si ich najsr podla mien lekarov Abraham, Flechas, Hakala, Brownstein a mnoho inych
Inac na Slovensku vacsina ludi nedostava ani to 150 mikrogramove minimum(nazyvaju to odporucena davka, ktoru "nesmies" prekrocit) lebo v "iodidovanej soli" dostanes medzi 50 az 75 mikrogramov pri 2 gramoch dennej spotreby

tiny

Ďakume za odpoveď budem pokojnejšie, len tie príznaky su už na nevydržanie. A ano s endokrinológom to treba riešiť len som objednaná do ľubochne až na december tak to až taká výhra ni je.

karioll

tsh ma normu 1-5.5,cize to zvysenie nie je az take velke,co t3 a t4?standardne sa berie euthyrox,jodu mame v populacii dost aj vdaka tomu,ze sa predava jodidovana sol a soli kazdy.choroby stitnej zlazy su zavazne,urcite by som to riesil vyhradne s erudovanym endokrinologom a nie nejakymi volnopredajnymi super special liecivami a odbornikmi na tomto fore