Stitna zlaza

jaeny

podla lekárky sú stále vysoko nad normu,stále nemôžem zistiť aku dávku euthyroxu mám brať,teraz beriem 125mg,nevieš prosím ťa kde by mi mohli dávku presne nastaviť?

RNG

Uprimne povedane, nemam ani sajnu o tych testovych cislach a ako su relevantne k zdraviu.
Dnes je na svete hromadu testov, kde sa urcia tzv."normalne hodnoty" priemyslom, casto bezdovodne. A lekarov o tom presvedcia silnou kampanou, takze po case si kazdy(az na male vynimky)mysli, ze tak to musi byt...

jaeny

RNG,ďakujem skúsim kelp znova užívať,prosím ťa nemôžem mať z neho vysoké Tsh testy,minulý mesiac som mala TSH-22.83+,ft3-3.76,ft4-16.2 a Sca-2.16,SPh-0.86,dík za radu

RNG

Kelp a jod celkove su potrebane na mnoho funkcii v tele. Stitna zlaza je len jeden z nich a pomerne maly spotrebitel. Ovela viac je potrebne napr na prsia a mnohe enzymu aj hormony, ktore su mimo stitnej zlazy.
Do priemernej spotreby Japoncov mame vsetci pridaleko(12.5 mg denne), tabletka kelpu ma 150mcg....

jaeny

čauko RNG,chcela by som sa spýtať,ja som 5rokov po operácii šž.a teraz mám zvýšenú činnosť môžem brat KELP,začala som ho užívať ale niekde som čítala že po operácii sa nemá už užívať,taktiež lekárka mi ho nedoporučila,ale napriek tomu mi bolo po ňom dobre,hlavne som nebola taká unavená,dík,pá

RNG

Nuz tu by som s tou doktorkou nesuhlasil. Znizena funkcia stitnej zlazy znamena znizenu vyrobu hormonov a na tych ma jod podiel.
Inac sa jedna o synteticky hormon, ktory treba brat cely zivot a ma bocne ucinky-jeden z nich je ze vedie k osteoporoze napriklad.

ruzicka

Ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy,berem Euthyrox,doktorka mi povedala,ze nemam uz ziadne jod brat ci v tabletah ci v riasach a pod.

RNG

cancerweb.ncl.ac.uk
Tu popisuju thyrotoxin ako hypoteticku latku pritomnu pri zvysenej cinnosti stitnej zlazy(Gravesova alebo Basedowova choroba)
Je to autoimunna, s vrodenou predispoziciou, vyvolana utokom nejakeho virusu/bakterie , ktoe chorobne zvysi cinnost stitnej zlazy.
Tlmi sa roznymi drogami, pouziva sa opweravia(odstranenie stitnej zlazy ) a radioaktivny jod=spalenie casti buniek stitnej zlazy

Uz dlhsie sa diskutuje o moznej bakterii(yersinia enterocolitica),ktora sa podozrivo casto vyskytuje pri Gravesovej chorobe
Ties sa dava zamorenie prostredia a mnohe hormony a hormonom podobne latky ako mozne prispevky ku G.ch., napr niektore plasticizery, hormony davane kravam(IGg) a ine.
Toto je len moj osobny nazor, prosim, tak to aj berte. Rozhodne pocuvajte na svojho lekara!
Pecistenie tela enzymami by mohlo pomoct,vyhybanie sa produktom s hormonalnym(alebo mimikujucim hormony)jedlam(hovadzie a slepacie maso,kravske mlieko a ine produkty, jedla z konzeriev, atd. Mozno dlhodobe branie sirokospektralnych prirodzenych antimikrobialnych latok, antioxidanty (alfa lipoicka kyselina,silymarin a selen)
Zialbohu, data su prilis "riedke" v tejto oblasti...
Akurat som nasiel len jeden clanok na pomoc antioxidantov, to je primalo na uzavery...