aky uver a z kt. banky odporucate, prip. stav. sp.

Príspevok v téme: aky uver a z kt. banky odporucate, prip. stav. sp.
tinusska

S priatelom si chceme vziat uver - ja 21 rokov, 1,5 roka zamestnana a priatel 25 rokov, teraz pred mesiacom menil pracu, takze je zatial na dobu urcitu. Sme z ba a premyslame nad uverom 3 500 000SK. Mesacne by sme si mohli dovolit splatky cca 20 - 25tis. Mate niekto podobny uver, alebo nejake skusenosti. Davam to na toto forum preto, lebo sem uz chodim nejaky ten rok a hlavne odpise mi niekto z vlastnej skusenosti..... este raz dakujem...

karol

a bacha na to, ked pojdete podpisat hypoteku!!!
nikto vam nepovie, ze okrem poplatku za spracovanie hypoteky, poplatku za poskytnutie hypoteky, BUDETE PLATIT POPLATOK ZA CERPANIE HYPOTEKY = suma vysky mesacnej splatky...

este by ste mali mat na pamati, ze ak hypoteku podpisete, NEODKLADAJTE jej splacanie, bude vas to stat vysku mesacnej splatky MESACNE, az do casu jej cerpania bez toho, ze by vam tato suma bola z hypoteky odpocitana...

BACHA NA BANKY!

karol

no po mojich skusenostiach zo slovenskej sporitelne, by som ju teraz milovymi krokmi obisiel.
daju ti tam uver asi najjednoduchsie, ale tie poplatky co im nechas, a navyse im vratis pozicanu sumu a este raz tolko....

hoska

tinusska momentalne sa dost oplatia uvery zo Slovenskej Sporitelne...berie si ich dost vela ludi ako vsimam v praci a taktiez dots leto VUB a CSOB..ten uver chcete na novy dom???Alebo este na nieco??Musite sa podla toho rozhodnut...ze na co to chcete...

radana

tinusska,najlepsie je ist sa priamo opytat do bank a oni vam informativne vypocitaju,ci by vam taky uver z vasich platov vysiel,potom ze na kolko rokov by bola splatnost...Len neviem,ci nebudete musiet pockat,kym bude mat priatel zamestnanie na dobu neurcitu..

barbinka

tinusska: však sa poraď aj s rodičmi, alebo súrodencami, alebo sa popýtaj ešte kamarátov. určite sa niekto nájde. ako môj známy si bral teraz úver na 5.000 000,-Sk spolu s jeho priateľkou, ale neviem ti o tom veľa povedať. ale viem, že bol vo viacerých bankách.

tinusska

dakujem za vase reakcie... nesplacame nic... len som chcela, ci nema niekto podobny uver a hlavne, vlastne skusenosti... bojim sa, ze nas niekde pekne okydaju.....

barbinka

tinusska, choď sa popýtať do viacerých bánk. závisí aj od toho aký máte plat, či nesplácate už voľačo, napr. auto.

radana

tinusska,urcite by ste sa mali ist informativne opytat do viacerych bank-trebars vub,slsp,tatrabanka..Neviem,ci ta doba urcita nebude robit trosku problem :(