Ako pribrat?

Príspevok v téme: Ako pribrat?
majkaM

ano, moj problem sa vola: ako pribrat?!Ja som bola vždy štihla ale nikdy som nechudla iba ak veľmi pomaličky priberala. Teraz mám 176cm a váhu 48kg. Moja vaha sa postupne vysplhala na 55kg a bola som spokojna- ale to bolo pred 2 rokmi. Minulú jar som začala chudnut- bolo to obdobie maturít. moja vaha: 52kg. Tuto jar som opäť schudla na 48-49kg. Jem pravidelne, mam pestru stravu tak neviem preco?! Pocula som vsak aj o tzv.diagnóze ,,nervózne črevo" a to na mna celkom sedí lebo mám teraz dovody byt pod stresom a hlavne citovým napätim. Ked som takto nervozna tak sa mi urobi taka guča v žaludku a tým pádom mi nič nechuti ale aj ked ziem tak hned vytravim. Keby to chcem riesit to by znamenalo ist k psychologovi?! Alebo uz som rozmyslala nad injekciami B12 alebo antikoncepciou. Vie mi niekto poradit...niekto kto bol v podobnej situacii??? dakujem :o)

anuliq

awojte .. thak ja mam problem ze meriam 173cm a vazim 56 kilogramov ..... ako mam pribrat pomozte my prosimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm co mam jest alebo thak ja som uz nezradna v tomto smeree

CMu_Q

ja sa o to takisto snazim, mam 160cm/44kg :( a uz je mi trapne aj pred priatelom sa vyzliect :(( ... zopar krat uz aj mal pripomienky ako vyzeram -teda mal na mysli aby som pribrala. Co sa genetiky tyka,tak zo strany mojej mamy su vsetci taki "fajni", akurat. No z otcovej strany su praveze chudi. On bol chudi, dedo je chudy, teta je po 3 detoch chuducka,...mozno to budu aj geny, ale aj tak-chcem pribrat!

Michalko :D

Mám 185cm a vážim 55kg.
Som vysoký a chudý :(
Chcel by som pribraŤ najmenej 10kg.. aj keď jem dostatočne -až nad dostatočne. Večer si dám slaninu, klobási, studeno, paštiku, tlačenky, praženicu, volské oko, na raňajky mám buchty -sladké pečivo, na obed každý deň polievku, potom ako druhý chod napr. kura, zemiaky pečené, halušky..atď. Pritom sa týchto jedál najem do popuku. A nie a nie pribrať.
Mám z toho depresie-neviem čo mám robiť.
Mimochodom chodil som aj za psychologičkou a doktorka mi predpísala Nutridrinky.
Už ich neužívam.
Z mojej chodej váhy mám veľké depresie a na kúpalisko môžem toto leto zabudnúť.
Predsa sa nemôžem taký chudý ukázať- HAMBÍM SA ZA SVOJU VÁHU.
Nieže by som bol anorektik-NIE!
Ja chcem pribrať- robím pre to to najviac čo viem a nič sa nedeje.
Asi to už nemá nádej.
Radšej prestanem jesť úplne a Bude zo mna ANOREKTIK. Mne to je jedno.
PORADTE MI PROSÍM VÁS NIEČO Z ČOHO BY SOM PRIBRAL NAJMENEJ 10 KG ....
Odpíšte mi prosím vás na e-mail:
myxalko73@azet.sk
P.S. len seriózne riešenie.
Ďakujem za pomoc

aknomis

Ahojte, aj ja by som chcela pribrat, pri vyske 178cm vazim len okolo 50-51 kil:( nepaci sa mi, ze mam velmi chude paze, ziadne prsia, trcia mi rebra a medzi stehnami mam "dieru":( chcela by som zdravo pribrat a mat peknu zenskejsiu postavu.. aj cvicievam, behavam a posilujem kusok, myslite, ze ak zvysim len jedlo, ze budem jest ovela viac a castejsie, ze priberiem tak pekne?:) Myslim tym, nie sadlo, ale svaly a kusok tuku.. hm??

jojooo

čavtee ...... no poradite mi ako mam pribrat ?? lebo ja už nevem :( moja vyška je 185cm a vaha 70kg ale to je malo čo mam robit ???najde sa tu niekto taky čo mi poradi ?

utopia

Aj ja som mala kedysi tužbu pribrať a vyskušala som pangamin,lipovitan,B 12 a všelijaké možné lieky na priberanie. Kupila som si aj proteiny pre sportovcov na pribratie celkového objemu,bol to prášok ktorý sa rozpúšťal v mlieku ale nič nepomohlo. Nakoniec som sa na všetko vykaslala,my to máme v rodine,genetika,takže viem že iná nebudem a už mi to je jedno. Zuzolog tolko sladkosti kolko ja pojem denne ty nezješ za rok,a ani kilo hore.

majkaM

co sa týka toho pangaminu tak ten som uživala ked som bola mala- lebo mamina si myslela ze to potrebujem podla nej som bola dost chuda. ja si myslim ze to bolo normalne na moj vek. No ale nepomohol. Priberat som zacala ako 17 ročna- možem povedat ze to bolo moje najštastnejsie obdobie. Teraz ma uz trapia veci ako financie-praca-škola- a snad najviac problemy vo vztahu. Ja by som moju diagnozu nazvala dospievanie resp. zistenie čo je život! No ale koli tomu nechcem vyzerat ako kostička a navyse ked je clovek chudý tak lahko dostane nejaku chorobu. Takze nechcem cakat kym sa to samo upraví ale chcem tomu ja dopomôcť- aj koli výzoru aj koli zdraviu!
Teraz uzivam Persen- ked som nervozna tak to ma ukludni. Asi potrebujem ukludnit seba aj žaludok. A podporit chut do jedla!

brunovič

Na pribratie mne pomohli antidepresíva, neschopnosť pribrať totiž nie je len fyziologický, ale hlavne psychický problém. U nás sú k antidepresívam dosť predsudky, aj keď sa nimi liečia aj iné poruchy ako sú depresie, napr.črevné kŕče, kt.tiež súvisia s psychikou. Ono vlastne celý tráviaci trakt a chuť do jedla sú zavislé od psychiky.Pochádzame z praľudí a sme a boli sme závislí na potrave, preto je tu priamy súvis. Ak potravy nebolo dosť, ľudský organizmus sa začal brániť tým,že blokoval chuť do jedla.Neviem ako je to s Tebou a s chuťou do jedla,či ju máš a nemožeš napriek tomu pribrať, alebo ju nemáš a vtedy treba hľadať sposob ako ju získať.Mne okrem toho tiež pomohol pangamin, ale aspoň 3x6 tabliet denne.Je to vlastne vitamín B.