Mam po styridsiatke a je mi fajn

vecernica

ahoj alexa...neveim ja by som si nechela dat vybrt maternicu ,myslim ze je s tym potom vela problemov co sa tyka substitucnej hormonalnej liecby, este 10 rokov pockaj ak mozes.par zien to zle znasa ,tu hysterektomiu, a aj predcasny prechod.Naco rezat ked este netreba..

alexa 222

Ahojte babenky ja mám tiež po štyridsiatke, ale teraz mi zrovna nie je fajn. V stredu ma čaká konizácia. Mala som výsledok HSIL.Môj gynekolog ma poslal ma biopsiu, ale lekár v nemocnici mi povedal, že vzhľadom na môj vek 43 rokov mi urobia radšej konizáciu. Myslím, že to je lepšie riešenie. Veď na čo potom opakovať tie operácie, keby biopsia nedopadla dobre? Ja som rozmýšľala, že si dám vybrať celú maternicu. Veď to je potom stále dokola tie cytolog. vyšetrenia, čakať na výsledky. Chvíľu môže byť pokoj, potom môžu opäť nastať zmeny... no ja neviem. Písala som aj tu rôznym odborníkom, ale nikdo mi nevedel poradiť. Veď na čo nám je maternica po 40? keď už žena nechce rodiť. A ten nešťastný krčok nám robí šarapatu. Inač čo sa týka hormonálnych zmien ako tu píšete, ja s tým zatiaľ nemám problémy. Postavu mám chválabohu ako keď som mala sladkých 17. Teraz som dokonca schudla s tých stresov a vážim slabých 46 kg. V decembri som dostala výpoveď zo zamestnania z organizač. dôvodov a potom prišlo toto táto konizácia. To je teda nápor na psychiku. Jedine po čom túžim aby mi to dobre dopadlo, dať sa potom dohromady hlavne po psychickej stránke. Ešte,že mám vynikajúceho milujúceho manžela, lebo ináč neviem. Aj to počasie je teraz na depku, nech už vyjde to slniečko a pôjdeme von. Zbožňujem prechádzky prírodou. Som taký športový typ, čo dlho neobsedí na zadku. No tak sa zatiaľ majte babenky, musím sa pripraviť na tú operáciu.

[zruseny12]

ANKA,no ako pise TINKA,kup si nieco na menopauzu...mozno ti to pomoze...
ja este take problemi nemam,ale kedze moje telo je rozhadzane z traviacich problemov,tak beriem tiez doplnky na menopauzu,ktore obsahuju aj rastlinne vytazky...a mozem ti povedat,ze velmi mi pomahaju...
su aj vselijake caje,ktore kupis v lekarni,pre zeny ako si ty...
vela stastia a drz sa...

43

ahoj tina,velmi pekne ti dakujem.ja som bola min tyzden u ortopeda,povedal mi ze mam na kolene artrozu a tiez na bedrovom ale ze tie bolesti su podla neho z chrbtice,dal mi nove injekcie aj lieky a uz sa mi trochu ulavilo,ale len trochu.este stale som na pn a nemozem dobre chodit ani sediet.na neurologiu idem az tento tyzden zatial chodim kazdy den na injekcie.som z toho zufala,nejako sa to na mna vsetko zacalo zase valit.a to som si uz myslela ze jak som sa pozbierala a jak mi je konecne fajn.este aj na sone prsnikov som bola aj tam mi nasiel doktor cystu,som z toho nejaka vyplasena.uz tusim nikdy nepoviem ze mi je dobre,lebo hned sa to proti mne vsetko otoci.este ze s auz otepluje,fakt.

tina

Ahojte, uz som vam raz pisala ale cele mi to pred odoslanim vymazalo:{
No ja vam veru neporadim, hoci by som rada, kedze menopauzu este nemam. Mozno by pomohli nejake vitaminy, bylinkove caje...
43, ak by si potrebovala nejaku radu, mozem sa spytat brata, je ortoped. No dufam, ze ti je uz ovela lepsie. Poznam ten pocit, ked chces cvicit a kvoli bolesti nemozes. Mne tak prechladlo rameno-hrozna bolest, no nastastie je to uz ok. Tak sa drzte a pekny zbytok aj ked uprsaneho-aspon u nas dna!

anka

Čaute baby. No ja už budem mať bohuvďaka 52 rokov, o to horšie, že sa na ne necítim až na....menej hormónov v tele a ich kolísanie mi dáva občas zabrať...návaly tepla...hrúza...každých 20 min. a trvali 2-3 min..,ale stálo to za to!..v noci nespať, lebo sa budíš, raz zima, raz horúco...naberanie váhy, ráno vstávam akoby opuchnutá, do toho mi prišli akési čudné nočné kožné alergie, lekári sami nevedia z čoho to je...takže fajn...hovorím si, že sú aj horšie prípady v tomto veku...ak by niekto mal podobný problém ako ja a vie si s tým rady, nech poradí...budem rada!...díky...

43

ahojte dievcata,ahoj tina.veru nikto sem uz nechodi.ja mam teraz problemy s klbami,nemozemani chodit poriadne.najprv to začalo s kolenom a teraz mi to preslodo bedroveho klbu.no poviem ti hrozna bolest a to uz mam nejake skusenosti s bolestami.a taka som bola spokojna sama so sebou ,choidla som pekne pravidelne 4x do tyzdna cvicit,plavat.no super.a zrazu bac!teraz sedim doma a napchavam sa s tabletkami a bolest nie a nie prejst.
kvetinky ake ides presadzat?bytove ci uz balkonove?no vyzera to tak ze ja este dlho nebudem nic robit ani v zahrade ani v byte.ale tesim sa ze uz je jar aj ked sa nemozem prebehnut po vonku .a tej menopauzy sa zase nemusis az tak bat.su zeny ,ktore absolutne nepocitili ziadne zmeny.a dnes existuju vselijake pripravky ked uz aj mas nejake problemy tak aby si sa ich zbavila.hlavne je: pozitivne a vesele myslenie,vela pohybu a stastny zivot .

tina

Ahojte, akosi sme sa odmlcali. Co mate noveho? Ja sa neviem dockat, kedy uz bude teplo a zacnem chodit behat, uz som si kupila aj tricka na beh-mali minuly tyzden akciu. Muz uz aj zacal behat, ja si myslim, ze je este zima, tak som sa zatial nepridala. 43, tak to sa mam na co tesit, co sa tyka menopauzy...
Uz ste presadzali kvietky? Ja sa chystam tento tyzden. Tak zatial papa a ozvite sa.