Dovolenka pri mori

Príspevok v téme: Dovolenka pri mori
hoska

Ahojte.Prosim Vas viete niekto o nejakej peknej dovolenke pri mori???Chceli by sme ist na konci augusta takze nech je tam este teplo...a co sa tyka hotela chceli by sme all inclusive a hotel blizko plaze (piesok) a nie daleko od mesta..a bolo by celkom fajn kebyze je hotel viac menej bezbarierovy...aspon hlavne casti..a nemusi to byt nejaky velky rezort...ja som nieco nasla v Egypte...tam nas to celkom laka len to vychadza dost na vela kedze chceme ist na 15 dni...prepacte ze vas zatazujem ale uz som unavena z toho hladania na nete...takze ak ma niekto fajn tipy tak sem snimi...dakujeme velmi pekne..

bezmena

ja nikdy nedávam na reči iných,pretože Už SOM SA VIAC KRAT POUčIALA,ZE jožovi sa páčilo inde,janovi inde,vadilo im hento-toto,ale VSAK MNE TO VADIT NEMUSI,IDEM PREDSA NA DOVOLENKU,NESTAHUJEM SA NAVEKY AMEN PREC Z SK

barbinka

959: asi to nemáš tak dobre zmapované, keďže si si začínala vymýšľať. ten hotel má 4 hviezdičky. a áno, majiteĺom je rus, ale vôbec ich tam nebolo tak veľa ako ty rozprávaš a jedla tam bolo veľa pre všetkých a nikto tam bordel nerobil. nebola si tam a začneš si vymýšľať, lebo jožko z hornej dolnej povedal.

959

hoska, to je najlepšie sa opýtať v cestovke, ktorý vam odporučia.Iste mate určitu predstavu a oni vam budu vedieť poradiť, že aké hotely maju v ponuke a ktoré by zodpovedali vašim požiadavkam.Inak staršie hotely, najmav centre Hurghady su skoro všetky so schodami.Tie novšie, mimo mesta stavali už povačšine bezbarierovo,nanajvýš možno 1-2 menšie schodiky, ale myslim, že aj tam maju na boku taku rampu pre vozíčkarov.To už musia podľa zakona aj tam stavať bezbarierové budovy.A vyberte si ubytovanie nie v hlavnej budove, ale mimo.To byvaju buď domčeky, alebo a to mám najradšej také dvojpodlažné budovy.Tam keď budete byvať na prizemí, tak to budete mať super, z izby rovno von na trávnik sa dostanete cez otvárací balkon.Izba je zarovno s trávnikom.Tam mate von na teraske aj stoličky, stol a človiečik na vozíčku sa može kludne presuvať z izby von a naopak.Inak si myslim, že to by vam dali aj tak automaticky na recepcii hneď taku izbu.Jasné, že vas nedaju na najvyššie poschodie.Ale musite si vybrať hotel, ktorý ma aj tieto budovy, nie len iba taký veľký samostsatný hotel.Inak ja by som do takého hebeda veľkého ani nešla.Mám rada iba tieto dvojpodlažné na tom poschodí s výhľadom na bazén, more.Sice na recepcii vam povedia, že z každej izby je vyhľad na more, bazen, ale neverte im.Klamu ako stale.

959

Tak tie teplotné rozdiely uvidíš.
To teraz keď sme prišli koncom maja na letisko v Hurghade, boli dve hodiny po polnoci ateplota vzduchu v maji v noci bola 33 stupňov.Cez deň bolonateplomeri 50 stupnov a bolmáj.Inak je pravda, žee aj teraz nebudu vyššie teploty, ale more bude ako močka teplé. Nič neosvieži.Takže nielenže vzduch bude mať okolo 50 stupňov, ale aj more bude teplé.V máji aspoň more schladilo človeka mali sme 24-26 stupnové.

959

Ano MUSIS ZJEDNAVAT, oni na to priam čakaju.Keď to neurobíš, tak ich tým veľmi urazíš.Oni prvu cenu vždy daju nenormalne nadhodnotenu, vedia, že je to enormne veľa a preto budeš zjednávať.Inak to je nadlhu debatu.Tomi sme tiež rokmi prišli na ich tahy a vieme ako na ktorého.Nikdy zo začiatku nejav o danu vec záujem.Rob sa, že ju iba tak prezeráš, ale že ju nechceš kupiť.Keď ti on dá vysku cenu, ty povieš nie, nechcem a on sa ta opýta, že koľko dašzanu.Povedz že nič,leboju nechceš kupiť, ale on ta bude otravovať, že len povedz, žesa dohodnete.Proste už je vo švungu.To ich baví najviac na obchode, to zjednávanie.Ty mu vtedy musiš povedať nie cenu, za aku chceš danu vec kupiť, ale tiež streľ uplne nizku cenu za ktoru jasné žeti nedá.Potom on bude znižovať, ty zvyšovať a stretnete sa na istom bode-teda konečnej cene.Až sa ti bude zdať aj tak vysoká a ďalej už vidiš, že nepolaví, musiš sa urobiť, že to si aj tak nechcela kupiť a nenápadne pomaly akože opušťať obchod.To znamená pomaličky, ale naozaj pomaličky akože vychadzaj z obchodu a neboj sa, on ťa pred dverami zastaví a povie OK.Ber to za tu cenu čo si mi dala.
Najlepšie sa zjednáva priamov Hurghade.V hoteloch je to už tažšie a napr.v El Goune už nie je skoro vobec takéto zjednávanie.Tam už nabehli na europ.systém, v mnohých obchodoch su pevné ceny.Tam su ani nie takí travní predavajuci.Ale v Hurghade, katastrofa.Kto to nemá rad, nech do mesta ani nejde.Tam vas budu tahať do obchodu.
Nam sa to zozačiatku tiež nepačilo, išlo mi tona nervy, ale teraz to mám normalne rada.Pokecame si s nimi, zasrandujeme.Jednoducho treba im prisť na chuť.Netreba sa ich bať.Oni su v podstate milí.
Bakšiš sa dáva všade.Treba dať aj nosičovi kufrov, ktorý ti odnesie batožinu do izby, tiež chyžnému-tam robiaaj chyžné muži.To daj ráno keď pojdeš na pláž iba na stol, najlepšie na posteľ, aby vedel, že je to jeho 1 dolar a uvidíš, čo všetko ti vyrobí z pyžam a uterakov.Aké kreacie.Ale nedavaj každý deň.Stačí za pobyt 3 krát.Teda to závisí od teba, možeš aj každý deň alebonemusiš nikdy.Ale pre nas je 1 dolar nič, obyčajné smetie a pre neho je to kopa peňazí.On taM ZA MESIAC ZAROBí MAX.400sK.cHUDáK .a MAKá JAK FRETKA.Inak aj vybavovanie dobrej izby má svoje čaro, ako treba postupovať keď nie si spokojná s izbou, ale to je zase na dlhšie.Postupom času sa to naučíš.Aj terz sme neboli spokojný s izbou išli sme na recepciu a manžel to vybavil za 5 minut s managerom.Jedna mladá Slovenka-blondinka sa tam chudina pred recepčnými vlnila, usmievala na nich,dobreže si už vystrih nestiahla po pupok a nevybavila nič.Myslela si, že z nej recepční padnu na riť.
Potom vonku sa nas opýtala, ako sa nam to podarilo, dokonca chlapovi.No oni jednoducho kašlu na pekné baby, z nich nevyžiju.Tam treba aj niečo dať a vedieť ako na nich.A ešte niečo v rýchlosti, lebo už nevládzem pisať-ak nie si spokojna s izbou-NIKDY SA NEVYBAL A NESPI TAM DO RANA, že nevadi rano si ju vymenime! Never tomu, keď ti to aj povedia, ak tam raz prespiš, budeš a ostaneš tam do konca pobytu.Musiš jednať hneď.Nie som spokojná, treba to hneď povedať tomu nosičovi batožiny, že tu neostaneš, že nech kufre zatiaľnechá v izbe a ty chod okamžite narecepciu.A nepovoľ, ani keď ti budu hovoriť, že OK, že zajtrasa to vybavi-ver mi, nevybaví.Treba dať asj tam na recepcii peniaze ale tam treba dať dosť.Oni zarábaju vviac, takže sa neuspokoja s pohodenou 20 dolárovkou.

hoska

959
A aky hotel by si nam teda odporucila??Ale prosim ta je pre nas dolezite minimum schodov...a plaz hned pri hoteli..Dakujem velmi pekne..

ciiiiiiiiiiiiiiaaaa

959 no ja by som urcite sla niekedy v maji,alebo v septembri-oktobri,ale casovo to nevychadza, takze ideme teraz. Co uz, aj ked som pozerala, ze moc velky rozdiel medzi teplotami tam nie je, no ale urcite je to ovela lepsie. My nastastie nejdeme s detmi, do Egypta by som decka asi ani nevzala- no jednak ich este nemame:-) a dalsia vec, ze ked je to zabijak na dospeleho, tak dieta, to by asi este horsie znasalo.

959

Inak my tiež chodime stale mimo sezony.To ísť tam cez sezonu je SAMOVRAZDA!!!!A najma s malými deťmi.
Ideme stale na prelome maja-juna a potom sept.-okt.
Vždy len 4-hviezdičkový, alebo 5-hviezdičkový.
Ludia, ak možete, nikdy nechodte do menej ako 4-hviezdič.Budete sklamaní.Len tam budete mať hnačky!Medzi 4-kou a 3-kou je riadny skok.
Už medzi 4-kou a 5-kou je ten rozdiel minimalny.
Zatiaľ sme stale mali all-incl., ale rozmýšľame, že by sme raz mali skusiť polopenziu, nakoľko ten all-incl. už z roka na rok ide dole vodou.Ale to tiež vďaka tým nenažraným Rusom.My toho tam veľmi malo pojeme a piť, to už ani nevravím.Manžel možno 2 pivá za deň, ja jedine stále iba vodu, strave tiež neublížime-veď tam predsa sa nejdeme prežierať a v tom teple tak ani nechutí, takže možno aj keby sme si tam objednali ten obed v reštaurácii a kupili pitie, bolo by to na lepšej urovni.Lebo keď vidíme to nalievanie do tých umelohmot. decových pohárov a to pivo keď vám ako žobrakovi zo štyroch spodkov fliaš zleju do pohára....To sme aj vracali spať.Inak maju taký zvyk že jedno pivo rozleju aj 2-3 ludom.Horor.A takto, keď si človek kupi to pivo, predsa len ti musia dať celé a nemožu ti dať trápny umely pohár.A keď človek veľa neje a nepije alko,nealko, tak sa mu all-inc. ani neoplatí.To keď budem mať chuť na niečo, tak si radšej kupim-lebo dá sa aj tak a daju mi to na urovni ako človeku a nie ako zvieraťu hodia na stol.