Artroskopia kolena

mimusQa

Awojte Idem na operaciu kolena strasen sa bojim bola sem na pretekoch a skocila sem zle a citila sem puknutie a povedali ze to je mensikus a vezva bolela operacia??dakujem

luciae

Ja som mala operaciu (artroskopia kolena, poskodeny meniskus 2. stupen, roztrhnuty predny krizny vaz, poskodena chrupavka) v pondelok rano, uz o 11 dopoludnia som bola doma, bolesti boli minimalne. Od stredy chodim normalne do prace, takmer nekrivam, barly od prveho dna pouzivam minimane.. operovana som bola na Sportclinic v Petrzalke, odporucam. Este ma caka plastika predneho krizneho vazu, to asi bude horsie.

dievčatko

Ahojte.
Mohol by mi niekto poradiť?? Som pomaly 2 mesiace po artroskopií, celý čas mi nič nebolo, po operácií som chodila bez bariel, po ťýždni aj pol som mala uplne v poriadku nohu. No teraz ma znova začína takisto bolieť ako pred operáciou. Stretol sa niekto s takýmto niečím? čo s tým??

zuza369

Zdravim,
v pondelok som bola na artroskopii kolena (poskodena chrupavka, celkova narkoza), po prebudeni ma to len trosku bolelo, hned dali infuziu s liekom od bolesti - 2x, vecer a na druhy den rano injekciu proti bolesti...a doteraz ma nic neboli (neberiem ani tabletky od bolesti, ktore mam predpisane, fuuh, nastastie:))...na druhy den som sla domov...samozrejme chodim o dvoch barlach (snazim sa nestupat na nohu), nohu nezohynam, koleno mam dost opuchnute a mozno aj ten opuch mi nedovoli ohnut nohu, ale je to v poho.... 7.9.2009 idem vyberat stehy a potom sa uvidi co bude dalej, aky postup v rehabilitacii....tak to je moja skusenost. Majte sa :)

33kopacka

Zdravím...
Tak tých, kroeých kolienko po ART nebolelo som prekvapená... ja som revala ako malé decko, takú neuveriteľnú bolesť som zažívala po operácií, keď prestali účinkovať lieky..operovali ma popoludní o 15 hod..a už o 21 ma sestričky šli postaviť..hlava sa mi krútila, a do nohy sa mi dostal tlak z tej hnusnej hadičky..na druhý deň bolo už lepšie, aj ma chceli poslať doma, ale pre bolesť si ma tam radšej nechali.../možno som pociťovala tú bolesť tak intenzívne,lebo som mala menzes/ momentálne sa liečim doma, som 5 dní po tom... len neviem, či mám koleo ohýbať alebo mať ho v kľude? mám zakázané došlapovať 3 týždne/lekár mi vravel, že budem PN 5 týždňov.../
asi sa zbláznim..dúfam, že za pol roka to budem mať na 100 % vyliečené... :D

Mony116

Som po artroskopii kolena. Operáciu som mala 29. júla 2009 a domov som šla hneď na druhý deň, lebo bolo všetko v poriadku. Po prebudení z narkózy je to strašná bolesť, mne dávali studené obklady a tabletky od bolesti...Snažila som sa hneď chodiť ako sa mi len dalo, ale bolelo to ešte, najhoršie boli schody :o.Celý týždeň po operácii to boli muky, všetko pálilo, bolelo a chodiť opatrne a HLAVNE nezohýňať koleno,samozrejme žiadne kúpanie!! Po vybratí stehov to je deň čo deň lepšie, koleno mám ešte obviazané,lebo mám lepší pocit, že je ešte chránené....ale žiadne športy!! Všetkým ktorých to čaká držím palce a hlavne sa nebojte ja chcem ísť ešte aj s druhým kolenom....a ešte niečo po operácii treba papať veľa mliečnych výrobkov:tvaroh, mlieko, jogurty ....

michaelaXX

Ahoj J, mne dnes ortoped tiež predpísal Condrosulf, vraj mam zmäknutu chrupavku....
Ale čo sa týka tvojho problému, podla mna niečo také zoperuju aj v ZA v nemocnici, sesternica tam bola tiež na operácii kolena, tiež ma samizda podobné problémy...
Si bola u ortopeda v ZA? u ktoreho?

J

Ahojte, mne ortopéd po vyšetrení kolena diagnostikoval zničenú kolennú chrupavku. Brala som na to Condrosulf ale koleno ma prestáva poslúchať :( bolí ma aj pri preložení nohy cez nohu. Chcela by som si dať chrupavku artroskopicky zoperovať, len neviem, kde to v blízkosti ZA robia (môže byť aj inde, napr.BA) a koľko taký zákrok vlastne stojí. Je vôbec hradený poisťovňou alebo sa mám pripraviť na vysoké výdavky? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem

fabes

Opisem moju skusenost.
V pondelok sa zobudim s vyklbenym a zablokovanym kolenom v pondelok ma prijali na traumatologiu v utorok operovali inak v LV nemocnici :), umrtvenie od pasa dole tromi injekciami do chrbtice uz v den operacie som pocitoval ulavu od bolesti hlavne tej ked mi doktor za ziva a bez umrtvenia napravoval nohu :(, v stredu ma doslovne primar vykopol a siel som domov o barlach :) a dnes je stvrtok a uz celkom fajn chodim bez nich, koleno trosku pobolieva ale nakolko je to klb podla mna to uz v zivote nebude ako bolo :( ale nevadi aspon bolest je prec, tolko moja skusenost.

bolave_kolie

Akojte. na buduci tyzden idem na artroskopiu kolena..mam natrhnuty meniskus ... chcela by som sa vas spytat ako dlho po tom uz mozem zacat trenovat.. som hadzanarka.. dakujem..