feták

barbinka

Hepatitída C je infekčná choroba a má dve štádiá - akútne, ktoré trvá pol roka po infikovaní sa vírusom a chronické. Tá má za následok postupné poškodzovanie pečeňových buniek, vznik cirhózy a rakoviny pečene a vedie k úplnemu zlyhaniu tohto orgánu. Pri liečbe hepatitídy C treba počítať s mnohými vedľajšími účinkami, ktoré môže spôsobovať aj chrípkové symptómy, únavu, vypadávanie vlasov, narušenie funkcie štítnej žľazy a psychické poruchy napr. depresie, agresiu, či stavy úzkosti.

krisha

Ak mas C tak ho mas na cely zivot...bohuzial, ale nemysli na to najhorsie. Aj ja som taka bola ked som cakala na vysledky.

barbinka

right: čo chceš o tom vedieť? C je chronická, toho sa už nezbavíš. inak ak si tvoj priateľ pichal, je možné, že ju mal. choď na testy.

barbinka

tak tomu ver. ja som nemala žiadnu energiu. bola som strašne slabá. ja som rada, že to už mám za sebou. tebe ale držím palce, aby si nepodľahla. je to ťažké, keď ti niekto hrá na city, ale musíš to zvládnúť. lebo tí ľudia poznajú len lásku k drogám.

right

hej a také že mu pomôcť trošku psychicky svojou prítomnosťou, neviem uvažujem nad tým, ja mu pomôžem, ale nesmiem sa nechať "vyciciavať", aby ma oberal o energiu ako počas posledných dní čo som s ním strávila.