feták

right

no pojdem za ním, ked mi potvrdia, že sa s ním dá normálne kecať... citovo ma už povydieral, ale som ho prekukla, nenechám sa už!

barbinka

no ja by som za ním nešla. aspoň nie tak skoro. môže ťa začať aj citovo vydierať. to ja veľmi dobre poznám a zrejme aj ty.

right

ja by som to na nom už spoznala. fakt mu psychicky pomôžem, ak to zvládnem, ale budem myslieť hlavne na seba. a nezobrala by som na seba to bremeno- život s feťákom. taký človek ktorý si neváži sám seba, ked si dokáže ublížiť, neváži si ani ostatných ludí. ale ked bol normálny, tak sa som s ním bola šťastná, vlastne som bola šťastný s feťákom, lebo vlastne netuším či bol niekedy vôbec čistý, aj ked to je už teraz jedno

barbinka

right: aj si vyčítam, že som bola taká naivná, že som mu tiež všetko uverila, čo mi povedal. a áno, človek sa učí na vlastných chybách a myslím, že teraz viem rozpoznať, ktorý človek je na drogách.

krisha

ja mam velmi dobreho kamarata, ktory sa pred 5 rokmi liecilzo zavislosti...zacalo to nevinnymi marihuanovymi cigami, neskor si ich zacal potierat hasisovym olejom...to nestacilo presiel na pernik kukoncu mu uz bolo uplne jedno, co sislahol. Nasla som ho vo vchode jeho baraku, na zemi, polomrtveho. Bola som velmi roztrasena, lebo som si myslela, ze nezije, rychlo som vytocila zachranku, potom sa k nemu zohla a nahmatala pulz. Poviem vam, neprijemny pocit. Ked ho v nemocnici dali dokopy, nastupil na liecenie. Dva roky sa drzal, bo cisty, ale prisla stara partia a s nimi aj recidiva. Tak sa liecenie znovu opakovalo, navrhla som mu, nech odode na cas do zahranicia, tak aj urobil, teraz tam zije, je spokojny, stastny, ma tam priatelku, pracu... No ako on sam hovori...nie som vylieceny...som len abstinent.
Preto, by som sa asi snazila najprv pomoct a ked to nepojde, nechat ho tak. Niektori ludia su nepoucitelni a s tym nic nespravis. Ale moj kamarat, je dokazom toho, ze sa to da, ak sa chce.

fetacka

to si nevycitaj.nie je to tvoja vina.narkomani su strasne prefikani ludia.ja ich pozanm vela, ale zo ziadnym z nich by som nechcela chodit.

right

vyčítam si, že som bola taká naivná a dokázal ma vždy oklamať! ale teraz presne viem kedy bol nafičaný- človek sa učí na vlastných chybách...

right

barbínka, som rada že si to takto super zvládla, klobúk dole...
no viac ako rok ma klamal, ľúbila som ho...
pred pár týždnami sa mi priznal ked sme boli v zahraničí na brigáde že si pichal viac ako rok, mal absták, podrezal si žily- videla som to, a ohrozoval všetkých okolo seba. to bol úplne iný nepríčetný človek, bez rozumu, zviera!!! bol na psychiatrii a teraz sa bude dlhodobo liečiť na SL.
vzťah ukončím, ale pojdem ho pozrieť, ked sa dostanem z toho šoku, a on bude troška ok- teda viac sám sebou.
ale nikdy v živote ma nikto tak nesklamal a neoklamal, a nikdy som sa nikoho tak nebála, a neviem či by som s ním vydržala sama v 1 miestnosti.
rozhodujem sa či ho ísť pozrieť na liečenie či nie, bol to fakt šok!!!

barbinka

keisha: men sa niekedy neozval aj 5 dní. dávaj si pozor. tiež som sa nevedela z toho vzťahu dostať, bol to taký začarovaný kruh.