feták

keisha

moj priatel berie drogy...neviem ani poriadne ake viem urcite ze fajci travu ale to by som este brala lebo tak..ale nieco si aj picha lebo mi to povedal a videla som mu ruky...a povedal ze chce prestat lenze ked aj prestane ma abstak a stale hovori ze sa zabije ked ho necham..ze ma nechce vydierat-haha- ale ze je zufaly a nevie co so sebou..ked je nadrogovany je uplne v pohode..znie to strasne viem...ale ja ho mooc lubim...jeho rodicia o tom asi nevedia ani neviem..len stale cakam kedy pride dalsia sms typu: zivot je tazky a ludia su svine..niky nevernikomu...milujem ta...a potom sa mu nemozem dva dni dovolat a ked sa ohlasi dozviem sa ze sa nadrogoval a spal u kamosa alebo co...neviem co mam robit..naozaj..neviem...a este podotykam ze mam 15 a on 18...:(

panča

ak sa Ti priznal, skus mu podat pomocnu ruku a podporu..urcite to potrebuje, ale stanov si pravidla (nie ultimata) ktore musi dodrzat, aby si obnovil Tvoju doveru

barbinka

deee: no nepriznal sa mi sám, ale keď som sa ho na to už opýtala, tak nezaprieral, ale klamal mi, že s tým prestal kvôli mne, kvôli našej láske a ja hlupaňa naivná som mu to uverila. ale nie na dlho. ja ti pravdu, že som rada, že som sa ho zbavila. a terajšieho by som za nikoho nevymenila. ja som len chcela varovať takéto dievčatá, aby nedopadli ešte horšie ako ja.

deeee

to mi je luto barbinka, ale priznal sa ti niekedy, ze berie drogy?Priznanie je prvy krocik k liecbe. Ked si niekto dokaze priznat, ze ma problem, ze je zavisly....nemusi ziadat alebo prosit o pomoc...uz samotne priznanie je volanim o pomoc.

barbinka

deee ja viem. pekne si to napísala. ja ti to poviem celé. ja keď som s ním začala, ja som o ničom nevedela, že by niečo bral. dovtedy som nebola k drogám tak blízko a ani som o tom nevedela. prežívala som ten vzťah veľmi intenzívne, veľmi som ho ľúbila. až kým som si nezačala všímať jeho nálady. jeden bolo všetko krásne a na ten druhý bol nejaký čudný: nervózny, podraždený a niekedy aj agresívny.teraz viem, že keď bol nadrogovaný, bol krotký, úplne super a na druhý deň bol na dojazde a teda bol aj agresívny. a raz sa stalo, že ma sotil do skla, ktoré je vo vchodoch. našťastie ma sotil chrbtom do skla, čiže som nemala na tvári žiadne jazvy z toho. vtedy som bola prvýkrát v nemocnici. po tomto som bola z toho v šoku a on ma presvedčil, že to sme sa troška pohádali, že on to nechcel, že to bola náhoda. plakal mi stále. odpustila som mu to, ale stále som nad tým uvažovala. aj som sa s ním o tom rozprávala, ale stále mi o drogách nepovedal. povedala mi o tom jeho sestra. a keď som mu chcela pomôcť, (boli sme spolu aj u psychológa), tak to bolo len horšie. začal byť ešte viac agresívnejší. v ten večer som bola u neho a strelil mi takú facku, že som padla na zem. otrasená som sa zdvihla a chcela som odísť. lenže on mi to nedovolil.chytil ma a oplieskal mi hlavu o ich vchodové dvere a mali tam aj taký vešiak na kľuče na ktorý som sa napichla. vtedy sa zľakol a išiel mi do kuchyne pre ľad. ja som vtedy utiekla a stále som len utekala a krvácala. bola som na pohotovosti s tým, zase ma šili. odvtedy som nevyliezla dva týždne z bytu. mala som strach, lebo mi písal smsky, že nech idem von, že mi porozbíja okná na byte(bývam na prvom) a pod. potom mi začal písať, že sa zabije, keď sa s ním rozídem. musela som odísť na nejakú dobu do Anglicka, lebo tu som sa bála opustiť byt a nejako som sa s tým nevedela po psychickej stránke vyrovnať. s tým mi pomohol až terajší priateľ s ktorým som už rok a pol a to boli zo začatku tiež problémy. bála som sa každého jedného dotyku. neviem, čo s ním je teraz. ja som už dávno v BA. už som mu odpustila, ale nikdy na to nezabudnem.

deeee

velmi dobre viem ako taky clovek funguje a ak sa uz priznal a nezatlka, tak tam asi nieco bude. Nemozes predsa vychadzat len zo svojej zlej skusenosti . Vies kolko fetakov sa z toho dostalo len vdaka laske a tomu , ze ich najblizsi neopustili. Ano,vela z nich dobrotu ludi vyuziva, ale vela z nich ju potrebuje....nie je to len ich problem...je to aj nas problem

kikulka

je ťažké byť s niekym,kto fetuje,to uznávam a taktiež by som asi partnerský vzťah s ním skončila,ale otočiť sa mu chrbtom úplne,tak to nie,takého človeka to môže položiť úplne,ak ti na ňom záleží,tak sa mu snaž pomôcť a ak nebude chcieť,tak potom ho nechaj tak,ale budeš si istá,že si urobila preňho všetko